Zavrieť

Porady

Je pre nás zahraničná firma cennejšia ako slovenský živnostník?

Prečo podporujeme radšej veľké zahraničné firmy namiesto toho, aby sme tu zjednodušili podmienky pre domáce obyvateľstvo, aby sa mohlo postaviť na vlastné nohy?

Teraz som si prečítal ako Delphi presúva výrobu do Rumunska. Ale ja som iné ani nečakal. Takto to končí keď radšej dáme daňové prázdniny a kadejaké stimuly veľkým zahraničným firmám namiesto toho, aby sa tu v ľuďoch povzbudzovalo samostatné myslenie a konanie. Tieto SUPER firmy odídu hneď ako vyčerpajú stie stimuly a presunú výrobu do Rumunska. Kam vedie taká cesta? Čo bude zo Slovákov?

http://openiazoch.zoznam.sk/cl/12722...by-do-Rumunska
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Bastian Pozri príspevok
Presne tak. Ide tu o tie zásahy. Keď ten, čo nemá ani šajnu o tom, aké následky budú mať jeho zásahy z dlhodobého hladiska na trh, ide "kontrolovať" "riešiť" alebo dotovať.

To je ale iba jedna časť tragédie. Druhá je, že tú svoju pozíciu/moc nakoniec využije vo svoj prospech. Tí, čo kontrolujú a dohliadajú na poriadok berú úplatky. Od dopravnej polície až po sudcov. A tí čo rozhodujú kam sa naSMERujú peniaze, si berú provízie. Ako keby robili čistý biznis.
Máš pravdu, že toto je ta naša tragédia, ale asi si neuvedomuješ, že najväčšou tragédiou, je naša neskutočná nevedomosť.
Doslova všeobecná hlúposť.
Naviac, všetci tu špekulujete, vrátane teba, ako by sa to malo robiť lepšie. To vlastne preferujete to isté, ako naši politici. Oni si tiež prisvojujú rozhodovanie o tom, o čom ani rozhodovať nemajú.
Napríklad také tebou kritizované podporovanie zahraničných spoločností, namiesto podporovania domácich spoločností. Vlastne už tou tvojou úvahou o správnosti podpory domácich, si dal najavo, že aj tebe je blízke rozhodovať, čo má ten druhý robiť.
----------------------------------------
Ty si neuvedomuješ, že práve tato vlastnosť nám ničí spoločnosť? Všeobecne si nevážime slobodu a právo. Tak, ako si nevážime svoju slobodu, tak si nevážime ani cudziu slobodu.
No a tak to potom dopadá.
----------------------------------------
V 89-tom ste dostali slobodu a nijako ste si ju nevážili. Radi ste sa jej vzdali za príslub sociálneho a zdravotného zabezpečenia. Čakali ste, že štát sa o vás postará. Dokonca aj do EU ste vstupovali len s vidinou almužny od EU.
----------------------------------------
Vy vlastne ani nechcete funkčný štát, vy vlastne ani neviete, ako má taký štát fungovať.
No a v tom je ta vaša tragédia.
Vy ste totiž schopní relativizovať slobodu, právo a ako napísal mišomišo, aj spravodlivosť je relatívna.
Ja si naopak myslím, že sloboda a spravodlivosť, buďto je, alebo nieje.
-----------------------------------------------------------------------
To čo tu predvádzate, to už nieje zaspatosť, to už skôr pripomína akúsi agóniu. Už ste stratili schopnosť posudzovať realitu, reálne fakty a možnosti. Vlastne niečo podobné, ako dehidrovaný nešťastníci vidiaci fatamorgánu.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Bastian Pozri príspevok
Chýba tu niekto, kto by ľuďom konečne povedal: "Zobuďte sa a už nečakajte na politika, ktorý tu vytvorí druhé Švajčiarsko."

Ak budú Slováci stále čakať na tých správnych politikov, čo zo Slovenska urobia raj, iba naletia ďalšiemu sľubovačovi. Pravda je taká, že šťastie si musí každý sám vytvoriť. A tak čakajúce stádo, je iba živnou pôdou pre tie prefíkané svine, ktoré vedia čo chcú (počuť) tie ovečky.

Prečo nemôže byť aj na Slovensku viac malých prosperujúcich podnikateľov a malých firmičiek? Nebolo by lepšie, keby sa malo lepšie viac slovenských rodín?

Žiaľ, na Slovensku sa rozmýšľa veľmi zvláštne. Namiesto toho, aby mali ľudia peniaze, je lepšie keď sa od nich nejakou formou vyzbierajú. A akože potom sa použijú pre ich dobro. Napríklad keď sa hovorilo o tom, či zrušiť automaty v krčmách, našli sa odborníci, čo povedali, aký následok by to malo... aký veľký výpadok by to spôsobilo v rozpočte SR. Vôbec sa pritom nemyslí na to, či to je správne. Podľa mňa je vždy lepšie, keď peniaze zostávajú v peňaženke ľudí. Lebo potom by sme mohli aj drogy začať radšej legálne predávať, však by aspoň niečo išlo do štátnej kasy, nie? Keby to bolo na mne, ja by som kľudne zakázal aj predaj cigariet a alkoholu.

Celá štátna kasa sa aj tak len využíva ako čierna diera, kde miznú peniaze občanov bez toho, aby za to bol niekto zodpovedný. Cez predražené tendre, kde vyhrávajú firmy blízke vládnej garnitúre, prichádzajú k miliónom tie najväčšie svine.
Čo sa to s tebou deje Bastian.
Čo už červenieš? (alebo sa v tebe prebúdza osvietený diktátor)
-----------------------------------------------
Položil si otázku:Prečo nemôže byť aj na Slovensku viac malých prosperujúcich podnikateľov a malých firmičiek?
Nuž preto, lebo ľudia odvádzajú odvody a následne nemajú peniaze. Preto nemajú kúpnu silu a preto nemáme ani potrebu im ponúkať tovar a služby. Je to jednoduché, nie?
-----------------------------------------------
Čím viac peňazí ide cez štát, tým menej peňazí zostáva na trhu a tým sa aj trh zmenšuje. Chápeš?
Raz si mi napísal, že trh sa nezmenšuje a ako vidíš, dnešok ukazuje, že sa skutočne zmenšuje. Už sa zobúdzaš?
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Keďže sme sa s našou ekonomikou ocitli v dobe kamennej, mali by sme prestať budovať makroekonomiku a ako v dobe kamennej vziať do rúk motyky a vidly: neobrábanej pôdy máme dosť, nezamestnaných a neprispôsobivých tiež.

Ak budeme sebestační vo výrobe potravín môžme spustnuté nemecké a kórejské automobilky premeniť na výrobu traktorov, kombajnov a nákladných áut aby sme potraviny mohli rozvážať aj do mliekární, mäsopriemyslu, mraziarní, konzervární, pivovarov, pekární, cukrovarov, cestovinární ........
Celá republika by našla zamestnanie od pasáka kráv až po riaditeľa hypermarketu! A keď budú mať ľudia zarobené peniaze, tak ich aj v tých poloprázdnych zahraničných hyperbordeloch začnú točiť.

Až potom môžme rozmýšľať na takej vysokej úrovni ako dnes rozmýšľajú v parlamente: aké nesplnené záväzky máme ešte k Bruselu, koľko vagónov euráčov odvezieme z republiky, koľko posrancov a na čo ešte potrebujeme ......
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

hubatá Pozri príspevok
Keďže sme sa s našou ekonomikou ocitli v dobe kamennej, mali by sme prestať budovať makroekonomiku a ako v dobe kamennej vziať do rúk motyky a vidly: neobrábanej pôdy máme dosť, nezamestnaných a neprispôsobivých tiež.

Ak budeme sebestační vo výrobe potravín môžme spustnuté nemecké a kórejské automobilky premeniť na výrobu traktorov, kombajnov a nákladných áut aby sme potraviny mohli rozvážať aj do mliekární, mäsopriemyslu, mraziarní, konzervární, pivovarov, pekární, cukrovarov, cestovinární ........
Celá republika by našla zamestnanie od pasáka kráv až po riaditeľa hypermarketu! A keď budú mať ľudia zarobené peniaze, tak ich aj v tých poloprázdnych zahraničných hyperbordeloch začnú točiť.

Až potom môžme rozmýšľať na takej vysokej úrovni ako dnes rozmýšľajú v parlamente: aké nesplnené záväzky máme ešte k Bruselu, koľko vagónov euráčov odvezieme z republiky, koľko posrancov a na čo ešte potrebujeme ......
Ty si dobrá
To s kým pôjdeš s motykou na roľu?
A kto ti za to bude ako že platiť?
Kde vlastne vezme peniaze? Snáď len nie v tom supermarkete?
----------------------------------------------------------------
Mala by si začať dodržiavať pitný režim. Tiež začínaš blúzniť.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

jar88 Pozri príspevok
Máš pravdu, že toto je ta naša tragédia, ale asi si neuvedomuješ, že najväčšou tragédiou, je naša neskutočná nevedomosť.
Doslova všeobecná hlúposť.
Naviac, všetci tu špekulujete, vrátane teba, ako by sa to malo robiť lepšie. To vlastne preferujete to isté, ako naši politici. Oni si tiež prisvojujú rozhodovanie o tom, o čom ani rozhodovať nemajú.
Napríklad také tebou kritizované podporovanie zahraničných spoločností, namiesto podporovania domácich spoločností. Vlastne už tou tvojou úvahou o správnosti podpory domácich, si dal najavo, že aj tebe je blízke rozhodovať, čo má ten druhý robiť.
----------------------------------------
Ty si neuvedomuješ, že práve tato vlastnosť nám ničí spoločnosť? Všeobecne si nevážime slobodu a právo. Tak, ako si nevážime svoju slobodu, tak si nevážime ani cudziu slobodu.
No a tak to potom dopadá.
----------------------------------------
V 89-tom ste dostali slobodu a nijako ste si ju nevážili. Radi ste sa jej vzdali za príslub sociálneho a zdravotného zabezpečenia. Čakali ste, že štát sa o vás postará. Dokonca aj do EU ste vstupovali len s vidinou almužny od EU.
----------------------------------------
Vy vlastne ani nechcete funkčný štát, vy vlastne ani neviete, ako má taký štát fungovať.
No a v tom je ta vaša tragédia.
Vy ste totiž schopní relativizovať slobodu, právo a ako napísal mišomišo, aj spravodlivosť je relatívna.
Ja si naopak myslím, že sloboda a spravodlivosť, buďto je, alebo nieje.
-----------------------------------------------------------------------
To čo tu predvádzate, to už nieje zaspatosť, to už skôr pripomína akúsi agóniu. Už ste stratili schopnosť posudzovať realitu, reálne fakty a možnosti. Vlastne niečo podobné, ako dehidrovaný nešťastníci vidiaci fatamorgánu.
Asi nečítaš pozorne čo píšem.

Môžeme to nazvať nevedomosť alebo neochota ľudí vidieť veci tak ako sa majú.

Tiež som toho názoru, že sa tu ide riešiť, kontrolovať, dotovať... kadečo, čo by sa nemalo vôbec riešiť. Len sa tak často deformuje samotné fungovanie trhu.

Nepísal som, že by sa mali podporovať namiesto zahraničných firiem tie domáce. Napísal som, že by sa namiesto podporovania tých zahraničných firiem mali zjednodušiť podmienky pre domácich. Na to netreba žiadne peniaze zo štátnej kasy. Žiadne dotácie.

Z toho čo píšeš mi celkovo vychádza, že nečítaš pozorne čo píšem. Nikdy by som sa nevzdal za žiadny prísľub, aby sa o mňa štát postaral.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

jar88 Pozri príspevok
Ty si dobrá
To s kým pôjdeš s motykou na roľu?
A kto ti za to bude ako že platiť?
Kde vlastne vezme peniaze? Snáď len nie v tom supermarkete?
----------------------------------------------------------------
Mala by si začať dodržiavať pitný režim. Tiež začínaš blúzniť.
Ja sa hlásim dobrovoľne. A nemusím iba motykou, na slovensku sa vyrábajú malotraktory ktoré dokážu konkurovať aj svetovým značkám.
Platiť mi budeš Ty keď si prídeš nakúpiť domáce zdravé potraviny.
1 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Židákmi zadrhnutými za peniazmi sa to tu len tak hemží.
0 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Jar88. Citam Tvoje reakcie na ostatnych a sa mi vidi, ze be sme mohli podiskutovat o kauzalite http://en.wikipedia.org/wiki/Causality.

Napriklad, neviem, ci aj ja som spravne pochopil hubatu, ale mozno mala na mysli, ze ludia nemaju peniaze, lebo cim dalej tym viac penazi davaju na potraviny dovezene z Peru, alebo Zimbabwe a pritom by sme ich mozno vedeli lacnejsie vyrobit u nas. Ergo. Ludia zacne vyrabat potraviny tu, budu lacnejsie, tym padom ich aj zacnu ostatni ludia kupovat a tym padom bude mat viac penazi aj vyrobca, aj spotrebitel. Zatial sa mi ale zda, ze niekomu vyhovuje, ked sa an Slovensko dovaza hrasok z Chile.
Ale som len laik, tak sa mozem mylit.

Okrem toho mi neda sa nezmienit o tej slobode, ktoru spominas. Podla mna, sa moja sloboda konci tam, kde sa zacina sloboda niekoho ineho. A teda skutocnost, ze stat za baksis vyrazne uprednostnuje zahranicnu firmu (danove ulavy, investicne ulavy a.i.) a naopak domaceho podnikatela vsakovako obmadzuje, sa priamo prieci slobodnemu trhu.

Podla mna (a teraz si dovolim trosku zaspekulovat) momentalna situacia sucastou vacsieho planu, ktory so slobodu ludi v tej ktorej krajine pramalo pocita.

Velkolepo hovoris o slobode, len mne sa zda, ze nestaci slobodu nadobudnut, je potrebne sa naucit slobodu aj pouzivat. To podla mna doposial nevieme a myslim, ze nas to niekto ucelovo nenaucil.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
marleau Pozri príspevok
Židákmi zadrhnutými za peniazmi sa to tu len tak hemží.
Hmmm, to sme si myslim mohli odpustit, ci tiez potrebujeme vinu za vlastny zivot hodit na niekoho ineho?
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

statisice ludi odislo za pracou vonku,alebo podnika,dalsi pracuju a to tu niekto uraza vsetkych ze cakaju ze stat sa o neho postara-ono mali sme jedneho uja co si myslel ze pol sveta su menejcenny blazni a ako to dopadlo./nuz su taky cvoci co si myslia ze vsetci ludia su blazni,len on je dokonaly a normalny.
avsak na druhej strane mame jedno etnikum o ktore sa stat stara celkom slusne od kolisky az po hrob,len jeden autor si tu stale myli adresatov
je jednoduche urazat vsetkych,vsetko kritizovat,pritom nemat ani ziadnu predstavu a schovavat sa za frazu slobody-pritom len nejaky spekulant z podou nechce platit dane a odvody a je nasraty za to na cely svet ze sa nestal miliardarom./prachy,prachy,prachy a stale malo a stale malo a hnev a zlost a zivot uplynie a namiesto uzivania majetku uplynie v zlobe,hneve a frustracii-nuz neviem kto je blazon a kto normalny/
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

zrusit postupne stimuly a znizit odvody pre vsetkych a zjedotit dan na 20 % s vyhladovo postupnym znizovanim.
vyrazne danovo zatazit transfery do danovych rajov.
namiesto dotacii,odvodove prazdniny pre zacinajucich zivnostnikov.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

hubatá Pozri príspevok
Keďže sme sa s našou ekonomikou ocitli v dobe kamennej, mali by sme prestať budovať makroekonomiku a ako v dobe kamennej vziať do rúk motyky a vidly: neobrábanej pôdy máme dosť, nezamestnaných a neprispôsobivých tiež.

Ak budeme sebestační vo výrobe potravín môžme spustnuté nemecké a kórejské automobilky premeniť na výrobu traktorov, kombajnov a nákladných áut aby sme potraviny mohli rozvážať aj do mliekární, mäsopriemyslu, mraziarní, konzervární, pivovarov, pekární, cukrovarov, cestovinární ........
Celá republika by našla zamestnanie od pasáka kráv až po riaditeľa hypermarketu! A keď budú mať ľudia zarobené peniaze, tak ich aj v tých poloprázdnych zahraničných hyperbordeloch začnú točiť.

Až potom môžme rozmýšľať na takej vysokej úrovni ako dnes rozmýšľajú v parlamente: aké nesplnené záväzky máme ešte k Bruselu, koľko vagónov euráčov odvezieme z republiky, koľko posrancov a na čo ešte potrebujeme ......
prečo myslíš že tisícky hektárov obrábajú dánske holandské a čo ja viem ešte aké firmy? lebo sem dobehli s motykami a vidlami? alebo vytlačili tých čo nemali na modernú techniku peniaze? alebo tieto dodávajú svoju produkciu svojim zahraničným firmám známym to zambijským modelom a majú na novú techniku? alebo našim ktoré odbytove "
MIMO" Vyvinúť a Vyrobiť traktor, kombajn, nie je ako uštrikovať sveter, či je montážna hala na autá autobusy alebo na kombajny je snáď absolútne jedno on ten kapitál potrebuje na montáž cvičené opice ak to nejde za banán tak za minimálnu mzdu. A potom kto ten produkt vyvinie snáď nie tí sociológovia s ktorými môžeme dnes dláždiť ulice a ktorí sa tu pretrkávajú od revolúcie a neustále ich počty pribúdajú?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

trisestri Pozri príspevok
zrusit postupne stimuly a znizit odvody pre vsetkych a zjedotit dan na 20 % s vyhladovo postupnym znizovanim.
vyrazne danovo zatazit transfery do danovych rajov.
namiesto dotacii,odvodove prazdniny pre zacinajucich zivnostnikov.
čo si kúpim za odvodovú prázdninu? Vieš ako fungujú dotácie? to je jedno aký subjekt: Kladný hospodársky výsledok, dostatok prostriedkov na prefinancovanie projektu, vypracovanie dotačného projektu, odsúhlasenie projektu, zrealizovanie projektu, uhradenie dodávateľovi podanie žiadosti o refundáciu, kontrola na mieste, preplatenie schválenej sumy. A k nie si ako podnikateľ v tomto procese v každom bode kladný tak na kalkulačke použi off-on tam nie je miesto pre žiadnu prázdninu. Alebo ak chcem niečo kúpiť tak môjmu dodávateľovi budem platiť čím prázdninou?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Bastian Pozri príspevok
Asi nečítaš pozorne čo píšem.

Môžeme to nazvať nevedomosť alebo neochota ľudí vidieť veci tak ako sa majú.

Tiež som toho názoru, že sa tu ide riešiť, kontrolovať, dotovať... kadečo, čo by sa nemalo vôbec riešiť. Len sa tak často deformuje samotné fungovanie trhu.

Nepísal som, že by sa mali podporovať namiesto zahraničných firiem tie domáce. Napísal som, že by sa namiesto podporovania tých zahraničných firiem mali zjednodušiť podmienky pre domácich. Na to netreba žiadne peniaze zo štátnej kasy. Žiadne dotácie.

Z toho čo píšeš mi celkovo vychádza, že nečítaš pozorne čo píšem. Nikdy by som sa nevzdal za žiadny prísľub, aby sa o mňa štát postaral.
Ale čítam a ver mi, že veľmi pozorne. Naviac aj zauvažujem nad tým, čo ťa asi tak vedie k takým úvahám.
Čo si mám predstaviť pod tým, "aby sa niečo urobilo pre domácich" v spojení s, "a sústredíme sa viac na MEGA zahraničné firmy?"
----------------------------
Tvoj príspevok
Ja sa nečudujem vôbec. Asi všetci vieme, prečo sem prídu (na chvíľu).

Tak ale prečo namiesto toho,
aby sa niečo urobilo pre domácich, sa na to nemyslí a sústredíme sa viac na MEGA zahraničné firmy?

Prečo nepovzbudíme radšej domácich? Už len keby sa tu podmienky zprehľadnili pre podnikateľov a nehádzali sa im polená pod nohy, malo by to veľký efekt.
Čo si mám predstaviť pod tvojim vyjadrením, že povzbudiť domácich? To ako že "heja, heja Slovenskóóó"?
To snáď nie?
-----------------
Určite si mal na mysli nejaký ten systém podpôr (pravdepodobne finančných) zameraný na nejaký rozvoj.
0 0
zknihy zknihy

zknihy je offline (nepripojený) zknihy

jar88 Pozri príspevok
Máš pravdu, že toto je ta naša tragédia, ale asi si neuvedomuješ, že najväčšou tragédiou, je naša neskutočná nevedomosť.
Doslova všeobecná hlúposť.
Naviac, všetci tu špekulujete, vrátane teba, ako by sa to malo robiť lepšie. To vlastne preferujete to isté, ako naši politici. Oni si tiež prisvojujú rozhodovanie o tom, o čom ani rozhodovať nemajú.
Napríklad také tebou kritizované podporovanie zahraničných spoločností, namiesto podporovania domácich spoločností. Vlastne už tou tvojou úvahou o správnosti podpory domácich, si dal najavo, že aj tebe je blízke rozhodovať, čo má ten druhý robiť.
----------------------------------------
Ty si neuvedomuješ, že práve tato vlastnosť nám ničí spoločnosť? Všeobecne si nevážime slobodu a právo. Tak, ako si nevážime svoju slobodu, tak si nevážime ani cudziu slobodu.
No a tak to potom dopadá.
----------------------------------------
V 89-tom ste dostali slobodu a nijako ste si ju nevážili. Radi ste sa jej vzdali za príslub sociálneho a zdravotného zabezpečenia. Čakali ste, že štát sa o vás postará. Dokonca aj do EU ste vstupovali len s vidinou almužny od EU.
----------------------------------------
Vy vlastne ani nechcete funkčný štát, vy vlastne ani neviete, ako má taký štát fungovať.
No a v tom je ta vaša tragédia.
Vy ste totiž schopní relativizovať slobodu, právo a ako napísal mišomišo, aj spravodlivosť je relatívna.
Ja si naopak myslím, že sloboda a spravodlivosť, buďto je, alebo nieje.
-----------------------------------------------------------------------
To čo tu predvádzate, to už nieje zaspatosť, to už skôr pripomína akúsi agóniu. Už ste stratili schopnosť posudzovať realitu, reálne fakty a možnosti. Vlastne niečo podobné, ako dehidrovaný nešťastníci vidiaci fatamorgánu.
Stádo túto schopnosť nikdy NEMALO.
Ono má iba stádový pud = ísť za vodcom.
0 0
zknihy zknihy

zknihy je offline (nepripojený) zknihy

hubatá Pozri príspevok
Keďže sme sa s našou ekonomikou ocitli v dobe kamennej, mali by sme prestať budovať makroekonomiku a ako v dobe kamennej vziať do rúk motyky a vidly: neobrábanej pôdy máme dosť, nezamestnaných a neprispôsobivých tiež.

Ak budeme sebestační vo výrobe potravín môžme spustnuté nemecké a kórejské automobilky premeniť na výrobu traktorov, kombajnov a nákladných áut aby sme potraviny mohli rozvážať aj do mliekární, mäsopriemyslu, mraziarní, konzervární, pivovarov, pekární, cukrovarov, cestovinární ........
Celá republika by našla zamestnanie od pasáka kráv až po riaditeľa hypermarketu! A keď budú mať ľudia zarobené peniaze, tak ich aj v tých poloprázdnych zahraničných hyperbordeloch začnú točiť.

Až potom môžme rozmýšľať na takej vysokej úrovni ako dnes rozmýšľajú v parlamente: aké nesplnené záväzky máme ešte k Bruselu, koľko vagónov euráčov odvezieme z republiky, koľko posrancov a na čo ešte potrebujeme ......
Bravo súdružka .
0 0
zknihy zknihy

zknihy je offline (nepripojený) zknihy

trisestri Pozri príspevok
zrusit postupne stimuly a znizit odvody pre vsetkych a zjedotit dan na 20 % s vyhladovo postupnym znizovanim.
vyrazne danovo zatazit transfery do danovych rajov.
namiesto dotacii,odvodove prazdniny pre zacinajucich zivnostnikov.
A hlavne začať od hlavy = NRSR / vláda / ministerstvá
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Bastian Pozri príspevok
Prečo podporujeme radšej veľké zahraničné firmy namiesto toho, aby sme tu zjednodušili podmienky pre domáce obyvateľstvo, aby sa mohlo postaviť na vlastné nohy?

Teraz som si prečítal ako Delphi presúva výrobu do Rumunska. Ale ja som iné ani nečakal. Takto to končí keď radšej dáme daňové prázdniny a kadejaké stimuly veľkým zahraničným firmám namiesto toho, aby sa tu v ľuďoch povzbudzovalo samostatné myslenie a konanie. Tieto SUPER firmy odídu hneď ako vyčerpajú stie stimuly a presunú výrobu do Rumunska. Kam vedie taká cesta? Čo bude zo Slovákov?

http://openiazoch.zoznam.sk/cl/12722...by-do-Rumunska
Bastian,
asi si už zabudol v akom stave tu zostalo hospodárstvo po 89-tom.
Tak ti to trošku pripomeniem.
Celý východný blok bol ekonomicky totálne vyčerpaný zo závodov v zbrojení. Celá ekonomika bola zameraná na zbrojársku výrobu a ostatné hospodárstvo fungovalo len na zabezpečenie prežitia spoločnosti.
-----------------------------------------
To že sa sem vpustil zahraničný kapitál, bol jediný správny krok, ktorý tu nejaká vláda vykonala. Chybou bolo to čo tu ďalej nenasledovalo.
----------------------------------------------------------
Ako by si to ty riešil po roku 1989. Čo by si predával do zahraničia?
Poľnohospodárske výrobky v cene, ktorú predstavuje 30% miezd krajiny? Ono totiž v tých dobách, pracovalo v poľnohospodárstve 30% všetkých pracujúcich. No a asi si vieš predstaviť, koľko by tie produkty asi stáli. Naviac tu bola zastaralá, neúčinná a nespoľahlivá technika.
No a tak, ako to vyzeralo v potravinárstve, tak to vyzeralo naozaj všade. Dokonca aj v stavebníctve, či chemickej produkcii, v lesníctve, a aj v odevnom, nábytkárskom, biela technika (Tatramat) jednoducho všade.
-----
Snáď jedinou výnimkou tu bola metalurgia a aj tá bola v Čechách.
0 0
zknihy zknihy

zknihy je offline (nepripojený) zknihy

jar88 Pozri príspevok
Bastian,
asi si už zabudol v akom stave tu zostalo hospodárstvo po 89-tom.
Tak ti to trošku pripomeniem.
Celý východný blok bol ekonomicky totálne vyčerpaný zo závodov v zbrojení. Celá ekonomika bola zameraná na zbrojársku výrobu a ostatné hospodárstvo fungovalo len na zabezpečenie prežitia spoločnosti.
-----------------------------------------
To že sa sem vpustil zahraničný kapitál, bol jediný správny krok, ktorý tu nejaká vláda vykonala. Chybou bolo to čo tu ďalej nenasledovalo.
----------------------------------------------------------
Ako by si to ty riešil po roku 1989. Čo by si predával do zahraničia?
Poľnohospodárske výrobky v cene, ktorú predstavuje 30% miezd krajiny? Ono totiž v tých dobách, pracovalo v poľnohospodárstve 30% všetkých pracujúcich. No a asi si vieš predstaviť, koľko by tie produkty asi stáli. Naviac tu bola zastaralá, neúčinná a nespoľahlivá technika.
No a tak, ako to vyzeralo v potravinárstve, tak to vyzeralo naozaj všade. Dokonca aj v stavebníctve, či chemickej produkcii, v lesníctve, a aj v odevnom, nábytkárskom, biela technika (Tatramat) jednoducho všade.
-----
Snáď jedinou výnimkou tu bola metalurgia a aj tá bola v Čechách.
Bola v píščanech "renomuvaná" firma na polovodyče : Tesla = technicky slabé
0 0
zknihy zknihy

zknihy je offline (nepripojený) zknihy

jar88 Pozri príspevok
Bastian,
asi si už zabudol v akom stave tu zostalo hospodárstvo po 89-tom.
Tak ti to trošku pripomeniem.
Celý východný blok bol ekonomicky totálne vyčerpaný zo závodov v zbrojení. Celá ekonomika bola zameraná na zbrojársku výrobu a ostatné hospodárstvo fungovalo len na zabezpečenie prežitia spoločnosti.
-----------------------------------------
To že sa sem vpustil zahraničný kapitál, bol jediný správny krok, ktorý tu nejaká vláda vykonala. Chybou bolo to čo tu ďalej nenasledovalo.
----------------------------------------------------------
Ako by si to ty riešil po roku 1989. Čo by si predával do zahraničia?
Poľnohospodárske výrobky v cene, ktorú predstavuje 30% miezd krajiny? Ono totiž v tých dobách, pracovalo v poľnohospodárstve 30% všetkých pracujúcich. No a asi si vieš predstaviť, koľko by tie produkty asi stáli. Naviac tu bola zastaralá, neúčinná a nespoľahlivá technika.
No a tak, ako to vyzeralo v potravinárstve, tak to vyzeralo naozaj všade. Dokonca aj v stavebníctve, či chemickej produkcii, v lesníctve, a aj v odevnom, nábytkárskom, biela technika (Tatramat) jednoducho všade.
-----
Snáď jedinou výnimkou tu bola metalurgia a aj tá bola v Čechách.
Pred asi 10 rokmi mali jediní v širšej strednej Europe zlieváreň na bielu liatinu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať