Zavrieť

Porady

Je pre nás zahraničná firma cennejšia ako slovenský živnostník?

Prečo podporujeme radšej veľké zahraničné firmy namiesto toho, aby sme tu zjednodušili podmienky pre domáce obyvateľstvo, aby sa mohlo postaviť na vlastné nohy?

Teraz som si prečítal ako Delphi presúva výrobu do Rumunska. Ale ja som iné ani nečakal. Takto to končí keď radšej dáme daňové prázdniny a kadejaké stimuly veľkým zahraničným firmám namiesto toho, aby sa tu v ľuďoch povzbudzovalo samostatné myslenie a konanie. Tieto SUPER firmy odídu hneď ako vyčerpajú stie stimuly a presunú výrobu do Rumunska. Kam vedie taká cesta? Čo bude zo Slovákov?

http://openiazoch.zoznam.sk/cl/12722...by-do-Rumunska
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

trisestri Pozri príspevok
statisice ludi odislo za pracou vonku,alebo podnika,dalsi pracuju a to tu niekto uraza vsetkych ze cakaju ze stat sa o neho postara-ono mali sme jedneho uja co si myslel ze pol sveta su menejcenny blazni a ako to dopadlo./nuz su taky cvoci co si myslia ze vsetci ludia su blazni,len on je dokonaly a normalny.
avsak na druhej strane mame jedno etnikum o ktore sa stat stara celkom slusne od kolisky az po hrob,len jeden autor si tu stale myli adresatov
je jednoduche urazat vsetkych,vsetko kritizovat,pritom nemat ani ziadnu predstavu a schovavat sa za frazu slobody-pritom len nejaky spekulant z podou nechce platit dane a odvody a je nasraty za to na cely svet ze sa nestal miliardarom./prachy,prachy,prachy a stale malo a stale malo a hnev a zlost a zivot uplynie a namiesto uzivania majetku uplynie v zlobe,hneve a frustracii-nuz neviem kto je blazon a kto normalny/
To ako že ja za to môžem, že sa tak ľahko urazíš.
Ja môžem za to, že nedokážeš reálne zhodnotiť fakty, reálne posúdiť situáciu, alebo reálne posúdiť, či je niečo reálny fakt, alebo len manipulácia?
To ja za to môžem, že ťa uráža, keď ta obabrú a ty na to následne prídeš, že ťa jednoducho a ceľkom primitívne obabrali?
---------------------------
Nie môj zlatý. Ty sám si za to môžeš, nie ja.

Napísal si len jedinú pravdu a to že nerád platím odvody a dane iba optimalizované.
Ja som povinný mať štátny dôchodok? To ako si na to prišiel?
-------------------------------
Niekto tu v tejto téme napísal, že neplatenie daní a odvodov poškodzuje tento štát. Rád by som sa dozvedel, ako ho to neplatenie daní vlastne poškodzuje.
Veď keď nedám peniaze štátu, dám ich asi niekomu, kto si ich podľa mňa viac zaslúži, určite ich viac potrebuje a určite ich lepšie zhodnotí. No a tým vlastne podporíme aj celú spoločnosť.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88 Pozri príspevok
To ako že ja za to môžem, že sa tak ľahko urazíš.
Ja môžem za to, že nedokážeš reálne zhodnotiť fakty, reálne posúdiť situáciu, alebo reálne posúdiť, či je niečo reálny fakt, alebo len manipulácia?
To ja za to môžem, že ťa uráža, keď ta obabrú a ty na to následne prídeš, že ťa jednoducho a ceľkom primitívne obabrali?
---------------------------
Nie môj zlatý. Ty sám si za to môžeš, nie ja.

Napísal si len jedinú pravdu a to že nerád platím odvody a dane iba optimalizované.
Ja som povinný mať štátny dôchodok? To ako si na to prišiel?
-------------------------------
Niekto tu v tejto téme napísal, že neplatenie daní a odvodov poškodzuje tento štát. Rád by som sa dozvedel, ako ho to neplatenie daní vlastne poškodzuje.
Veď keď nedám peniaze štátu, dám ich asi niekomu, kto si ich podľa mňa viac zaslúži, určite ich viac potrebuje a určite ich lepšie zhodnotí. No a tým vlastne podporíme aj celú spoločnosť.
s tou poslednou plne súhlasím ideálne by bolo ak by všetci podnikatelia mali daňovú povinnosť limitne sa blížiacu nule(bez možnosti vyvezenia zisku do raja) To by tu bol kapitalizmus s ľudskou tvárou, čím väčšie vykorisťovanie tým väčší daňový základ.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54 Pozri príspevok
s tou poslednou plne súhlasím ideálne by bolo ak by všetci podnikatelia mali daňovú povinnosť limitne sa blížiacu nule(bez možnosti vyvezenia zisku do raja) To by tu bol kapitalizmus s ľudskou tvárou, čím väčšie vykorisťovanie tým väčší daňový základ.
Na dani zo zisku vôbec nezáleží.
Je to absolútne nepodstatná daň. Naozaj je jedno, či je daň zo zisku 5%, 30%, alebo 50%.
---------------------------
Podstatné je, aby dane boli daňami a poplatky poplatkami. Aby každá daň mala svoje opodstatnenie, aby každá daň mala presné určené, načo a na aký cieľ bude použitá. Je naozaj choré vyberať dane len tak, aby sa vyberala, lebo to vytvára potrebu tie peniaze nejako minúť.

Teba a všetkých ostatných neubíjajú dane, vás tu ubíja čosi úplne iné.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

jar88 Pozri príspevok
Veď keď nedám peniaze štátu, dám ich asi niekomu, kto si ich podľa mňa viac zaslúži, určite ich viac potrebuje a určite ich lepšie zhodnotí. No a tým vlastne podporíme aj celú spoločnosť.
Ano, zbohatlíci dávajú peniaze radšej zlatokopkám a sebe na účet v daňovom raji. Však choď podnikať do ameriky a uvidíš či tam nebudeš platiť.
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

deane7 Pozri príspevok
Ano, zbohatlíci dávajú peniaze radšej zlatokopkám a sebe na účet v daňovom raji. Však choď podnikať do ameriky a uvidíš či tam nebudeš platiť.
tam je taka sloboda,ze uz davno by tam sedel v base.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Dcera tam žije už 16 rokov, tak niečo o nich už viem z prvej ruky.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

deane7 Pozri príspevok
Ano, zbohatlíci dávajú peniaze radšej zlatokopkám a sebe na účet v daňovom raji. Však choď podnikať do ameriky a uvidíš či tam nebudeš platiť.
Ako vieš že som zbohatlík?
A skús nejako rozumne opísať, čo si pod pojmom zbohatlík predstavuješ.
---------------------------------------------------------------------------
Ja ti na oplátku opíšem, čo chápem pod pojmom chumaj a naviac ti opíšem, ako si takého fest chumaja predstavujem.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

---------------------------
Nie môj zlatý. Ty sám si za to môžeš, nie ja.

Napísal si len jedinú pravdu a to že nerád platím odvody a dane iba optimalizované.
Ja som povinný mať štátny dôchodok? To ako si na to prišiel?
-------------------------------
Niekto tu v tejto téme napísal, že neplatenie daní a odvodov poškodzuje tento štát. Rád by som sa dozvedel, ako ho to neplatenie daní vlastne poškodzuje.
Veď keď nedám peniaze štátu, dám ich asi niekomu, kto si ich podľa mňa viac zaslúži, určite ich viac potrebuje a určite ich lepšie zhodnotí. No a tým vlastne podporíme aj celú spoločnosť.[/QUOTE]

vsak vidis,ostatnym ovciam je jedno ze ich urazaju,preco sa cudujem ked je im uplne jedno ci ick klamu, okradaju,podvadzaju cerveny, zeleny, modry, fialovy, makovy,odborovy
vsak jasne najlepsia vlastna kesen,pokial sa na nu neulakomy. nejaky z buchackou, alebo kamarat turizmu v Belize.- vsak co uz vsetko take jednoduche,zrusime dane a odvody a bude raj sice bude iba pre tych ,,sikovnych,, ale nevadi,vsak vidime v Somalsku,ale smola nemame more aby ty menej sikovnejsi ,,piratovali na mori,, /Somalsko ako priklad,lebo tam vladne anarchia a neplatia tam dane ani odvody resp vid priklad danovych rajov,ktore nie su rajom pre vsetkych/
stat funguje zle,ale vidime ako funguje ,,charita bohatych,,-ze sa im prilepi na prsty viac ako tym statnym uradnikom.
nuz a co s tymi co ich rodina odkopla do decakov,co choroba alebo uraz ich paralyzovali,co zo starymi ktorych mlady vycucali a odkopli,co z rodinami ktory nemaju vrodene schopnosti na zbohatnutie a co z listinou ludskych prav v oblasti socialne prava?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať