Zavrieť

Porady

IT- Kde mam ísť ďalej

Dobrý deň,

chcel by som sa s vami poradiť pokiaľ ešte nie je neskoro. Mám 17 rokov a som žiak strednej školy odboru "informačné a sieťové technológie" Síce len 2 ročník ale chcem sa už teraz zamerať na určitý daný smer ale neviem ktorý by bol ten najlepší. Bol by som rád keby ste mi poradili poprípade navrhli niečo iné.

Chcel by som buď!
Programovanie
to je jedno či na Linux alebo Windows momentálne sa učím C, C++, C#, Java (PC a android, aplety zatiaľ nie) (v škole sa ale budem učiť aj programovať mikroprocesory). Viem sa vyrovnať s algoritmami len keby ma náhodou aj prijali v budúcnosti do práce neviem, čo presne odo mňa budú chcieť. Lebo nechcem isť do práce stým, že ma tam iba vysmejú, že nič neviem pritom som si iba myslel, že niečo "viem". Alebo ako to býva s prácou programátora, nejaké rozdelenia, alebo sa tam dostavajú nejaké podklady podľa, ktorých sa pracuje alebo to je na firme... Proste som v tom, že učím sa programovať ale neviem čo presne odomňa budú očakávať. Alebo čo by mal ovládať programátor.

Správca sieti alebo serverov

Momentálne sa učím Cisco CCNA expoloration a Accenture Open Education (nový projekt). Mám aj predmety operačné systémy, sieťové technológie, servery a pod... ale tak isto učím sa to ale zase neviem ako sa to rozdeľuje v práci, jeden azda nemôže robiť úplne všetko, tak ako sa to rozdeľuje, aké sa tam často riešia problémy, aby som si ich mohol aspoň ako tak simulovať na počítačoch.

Alebo ako firmy pristupujú ku "nováčikom" ?
Aké sú približné platobné stropy na slovensku alebo aj v zahraničí?
Mám isť ešte po strednej na vysokú školu a ak áno tak aké zameranie by bolo výhodnejšie?
Chcem byť proste jeden z tých lepších a som schopný preto spraviť takmer čokoľvek len už na nestíham naplno venovať všetkým smerom naplno.
Tak teda bol by som rád keby ste mi poradili akým smerom by bolo sa dobre pustiť a čo to odnášalo.

Ďakujem Vám vopred za odpoveď!
Kujon!
Usporiadat
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Jednoznačne študuj na ČVUT v Prahe,

Fakulta nuklearnych vied a fyzikálneho inžinierstva, Faculty of Nuclear Sciences and Physical Engineering

www.fjfi.cvut.cz

moj pribuzny tam vyštudoval softverové inžinierstvo

a je v tom špička
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

sthruska Pozri príspevok
//V dnesnej dobe vyska nie je o tom co tam ziskas ked nemas prax mozes mat aj 30 vysiek a zamestnaju tak akurat tak za pasom.

Takéto podmienky prijatia sa mi páčia:

Vzdelanie VŠ
Vek do 30 rokov
Prax v odbore 10 rokov
Jazyk angličtina, nemčina, ruština a španielčina
Čo chceme: programovanie (vymenujú aspoň 7 jazykov), správa sietí, údržba PC + iné veci na ktoré treba aspoň 5 vyskoých
Plat - samozrejme nástupný pre začiatočníka
Prosim ta daj aj tel cislo na too zamestnavatela, musim im zavolat, nech so mnou nerataju.
a este aj Fero, co je druhy na Slovensku co to splna vravi, ze nema zaujem. :>D
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

kergulaan Pozri príspevok
...
a este aj Fero, co je druhy na Slovensku co to splna vravi, ze nema zaujem. :>D
nechapem
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

Fero11 Pozri príspevok
nechapem
Mam kamarata Fera, co tu sedi vedla mna.
Ale ak aj ty splnas podmienky inzeratu, tak sorry, ze som ta tam nezaradil, ale myslel som ze sme len dvaja taky dobry. :>D
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať