Zavrieť

Porady

MRP-Sociálny fond

Chcem Vás poprosiť o radu pri mojom probléme. K 31.12.2005 som zaúčtovala ID v peň. denníku SF. Takisto som ho dopísala do knihy ostatných záväzkov v MRP a keď som si chcela vytlačiť ročný výkaz
tak tam mám záväzky vyššie ako v skutočnosti práve o SF. Ako keby mi túto sumu zaúčtovalo 2x. Mám zlé účtovanie v PD alebo to nemá byť v knihe záväzkov alebo je 3 možnosť? Prosím a ďakujem.
Usporiadat
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

Kedy účtujem na ktorom pohybe. Mohla by si mi prosím Ťa uviesť nejaký príklad?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Prírastok peňažných prostriedkov na účte sociálneho fondu sa zaúčtuje v peňažnom denníku ako prírastok peňažných prostriedkov na účte , resp. pokladni sociálneho fondu a súčasne ako príjem neovplyvňujúci základ dane, v druhovom členení do stĺpca „sociálny fond – tvorba“.
Pri použití fondu podľa § 7 zákona č. 152/1994 Z. z. nastáva úbytok peňažných prostriedkov na účte alebo v pokladni sociálneho fondu a tento úbytok sa účtuje do výdavkov neovplyvňujúcich základ dane, v stĺpci „sociálny fond“. Súčasne sa zaeviduje uvedená čiastka v knihe sociálneho fondu v stĺpci „čerpanie“ podľa účelu čerpania.
Pochopila?
0 0
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

Lenka, aby som nepreskakovala z jednej témy do druhej. SF som v r.2004 nečerpala ani korunu.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Takže ty teraz v roku 2005 spravíš ID:
kód 26, storno výdavkov SF -370
budeš mať zostatok pôvodných 370 zo starého roka.
Potom si spravíš novú tvorbu SF, a to kódom 14 - tvorba SF za rok 2005. Napr. suma 200Sk. A nič viac. Zostane Ti na SF suma 570 v prípade, že si nečerpala SF.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Škoda, že si použila minulý rok kód 26. Ten Ti pripočítal 370Sk do prev. réžie. Máš navýšené výdaje v roku 2004. Nedá sa nejako minúť tých 370Sk v minulom roku?
0 0
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

Ďakujem Lenka za radu, a mám tu ešte jeden a o to väčší guláš!!!!!!!
U kamaráta v JÚ som koncom roka účtovala:
SF ID zav 26=370,-
SF(tvorba) ID zav 14 6711,52
pričom on mal tvorbu SF za rok 2004 tých 370,- Sk (čo som chcela zaúčtovať koncom roka akože do pokladne) Pritom som nevedela, že v minulých rokoch on vytvoril v banke účet SF, kde už mal 6407,44 Sk.Prišla som na to až keď mi koncom roka doniesol výpisy z BÚ a keď som sa pýtala,prečo má 2 podnik.účty, povedal,že ten druhý je asi SF. Koncom roka som chcela tieto účty zlúčiť do jednej sumy a vznikol z toho guláš. Prečo som dala SF(tvorba) 14 sumu 6711,52 neviem, keď na účte v banke bolo 6407,44. Skrátka chcela som ich zúčtovať dokopy a dopadlo to takto!!!!!!!!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka

Žeby si sa pomýlila v sčítavaní dvoch súm?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Na tom účte tých 6407,44 bol zostatok SF?
Prdpokladám, že na výpise mal aj nejaké poplatky, popr. príjmy (úrok)...
0 0
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

Keď so mu ponahadzovala výpisy za celý rok 2004, koncom roka tam mal zostatok 6402,55 Sk. Keď som mu sčítala úroky na tomto účte za rok 2004 bola to suma 70,92 Sk.
Naposledy upravil Donda : 18.03.06 at 10:58
0 0
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

Ozaj Lenka teraz ma napadlo, ako som ja vlastne mala do počiatočných stavov v r.2004 zaúčtovať SF vytvorený na BÚ v minulosti? Keď budeš mať trocha času a chuti, prosím napíš,lebo som už v koncoch...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Mohla si do denníku spraviť zápis dňa 31.12.2003. a zapísať kód 14 tvorba SF
A nebuď v koncoch, nie je to také strašné.
0 0
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

Nuž, mať Tvoj optimizmus! DP na krku, a ja toto. Študujem tu všetko o SF celý deň, ale som z toho stále viac na h....
Čím viac toho viem, tým viac si potvrdzujem, že nič neviem (tak nejak je to). Idem nakupovať - všetci chcú jesť! Večer sa ozvem.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Aj ja mám DP na krku, dnes som už dve spravila, a to Poradu nemôžem obísť, a ešte ma toho kopec čaká. Ale nejako bolo, nejako bude. Zajtra aj na Teba sa usmeje slniečko, dnes už asi nestihne.
0 0
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

Mohla si do denníku spraviť zápis dňa 31.12.2003. a zapísať kód 14 tvorba SF
Nemohla, pretože FO mala v roku paušálnu daň a na počítači má JÚ spracované až od 1.1.2004!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Tak tento zápis sprav 1.1.04.
0 0
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

Jéj Lenka, všimla som si, že sa Ti rozsvietilo zelené svetielko. Dobrý večer Ti prajem. Otravujem tu s tým svojím SF, už toho má asi každý plné zuby.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Rozoberáme to v dvoch témach.
Ja si myslím, že môžeš spraviť 1.1.04, kódom 14. tvorba SF
0 0
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

U kamaráta v JÚ som koncom roka účtovala:
SF ID zav 26=370,-
SF(tvorba) ID zav 14 6711,52
pričom on mal tvorbu SF za rok 2004 tých 370,- Sk (čo som chcela zaúčtovať koncom roka akože do pokladne) Pritom som nevedela, že v minulých rokoch on vytvoril v banke účet SF, kde už mal 6407,44 Sk.Prišla som na to až keď mi koncom roka doniesol výpisy z BÚ a keď som sa pýtala,prečo má 2 podnik.účty, povedal,že ten druhý je asi SF. Koncom roka som chcela tieto účty zlúčiť do jednej sumy a vznikol z toho guláš. Prečo som dala SF(tvorba) 14 sumu 6711,52 neviem, keď na účte v banke bolo 6407,44. Skrátka chcela som ich zúčtovať dokopy a dopadlo to takto!!!!!!!!

Už viem,ako som dostala tú zlú sumu 6711,52.
6407,44 zostatok na BÚ2 t.j.SF 31.12.2004
+370,- t.j.SF vytvorený v r.2004 záv.operáciou
- 70,92 úroky vytvorené na BÚ za rok 2004
+ 5,- daň
___________
6711,52 vôbec neviem, akým spôsobom som došla k takémuto blbému výpočtu. Inak úroky a daň na účte SF som účtovala obvyklým spôsobom t.j. pohyb 32-daň, pohyb 9-úrok.
Ako mám teda vyriešiť tento prípad?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Pozriem sa na to. Musím si to premyslieť.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
V roku 2004 si teda mala spraviť zápis tvorba SF = 6407,44+370=6777,44. Toto si mala mať zostatok k 31.12.2004. Toto už asi neopravíš.
Akú si mala tvorbu SF v roku 2005?
Tu by sa dalo uvažovať o 6777,44 + tvorba SF v roku 2005 (napr. 300)
ale ty nepripočítaš celých 300, ale ponížiš o 65,92 (70,92-5) - 234,08
Mal by vychádzať výsledok 6777,44 + 234,08 = 7011,52
Skúška: 6711,52 + 300= 7011,52.
Skús takto.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať