Zavrieť

Porady

Ako zbohatnú Slováci? Podnikaním, zamestnaním sa v KIA, vďaka politikom?

Anketa: Ako môžu zbohatnúť Slováci?

Počet hlasujúcich
22. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • prácou sa v automobilkách

    0 0%
  • prácou v inej dobrej firme

    2 9.09%
  • prácou v štátnej správe

    2 9.09%
  • prácou - podnikaním

    10 45.45%
  • zvolením správnych politikov

    8 36.36%
Bude dobre, keď zlikvidujeme malé Slovenské firmy a živnostníkov?

Alebo keď iba odradíme veľkú časť Slovákov od podnikania? Bude potom dobre, keď sa stanú zo všetkých Slovákov zamestnanci Peugeotu, Kia, Volkswagenu?

Prečo sa nenastavia podmienky tak, aby sa čo najväčšia časť Slovenska mohla postaviť na vlastné nohy a mohla začať podnikať, bez strachu zo sústavných zmien a buzerácií?

Mali by sa stanoviť veľmi jednoduché a prehľadné pravidlá, aby sa v tom vyznal každý. A nie aby to odrádzalo každého už na začiatku, pri premýšľaní či vôbec začať podnikať.

Štát by mal bozkať ruky ľuďom, ktorí prevezmú osud do vlastných rúk a začnú podnikať. Ako inak sa tu chce vytvoriť bohatšia stredná vrstva? Cestou zamestnávania vo veľkých fabrikách (KIA, Peugeot atď.) to asi nepôjde.
Naposledy upravil Bastian : 29.11.12 at 09:56
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Neviem, preco mate poiniektori taky problem so zivnostnikmi. Ja som nikdy zivnostnikom nebol a ani sa nim neplanujem stat, ale mne teda nevadia. Nepytaju podporu, nepytaju stat, aby im zabezpecil pracu, nestrajkuju, nestazuju sa, ani nemaju cas, pretoze sa musia sami zivit. Komu tu stale vadia?
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misomiso Pozri príspevok
No nie je tazke si predstavit aj taketo pomery vo firmach a ak mam byt uprimny, asi by som to naozaj ani ja nenazval spravodlivostou.

Lenze je neskutocne naivne, mysliet si, ze na svete vobec moze jestvovat absolutne spravodlivost, ze na nu mame pravo. Nemame. Kazdy sa narodima do inej rodiny, podmienky mame velmi rozne. Rodime sa s roznou kvalitou telesnej schranky. Mnohi slepi, hluchi, rovno s obrnou alebo bez ruk. Potom sa nam (aj nam zdravym) otvaraju v zivote rozne sance, ano priznavam, nie vsetci ich mame rovnake.

Nic si nepomozeme, ak toto odmietneme akceptovat.Ak sa budeme dozadovat rovnakeho platu, aky ma nas sef. Lebo taky politicky system, kde vsetci mali rovnako na nas uz skusali a prudko sa to neosvedcilo...
....Ježiš Mária a všetci svätí ....

Toto ale s politikou nemá nič spoločné...
Tie terajšie priepastné rozdiely su oproti minulosti obrovské ... prudko ale osvedčené praxou v odrbávaní ...

Za socíku boli predsa tabuľky na všetky druhy povolaní ...aj pre šéfstvo !!!
Dnes dá 98 % podnikateľov minimálnu mzdu ( niečo cash ) a fertig ...
Nepresvedčí ma nik o opaku ... vidím tie " výplatné " pásky domov nosené ...
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Slováci sú bohatí,no ich bohatstvo si stále niekto iný užíva.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Mám čo jesť, obliecť, aj vlastnú strechu nad hlavou. Deti, ktoré som vychovávala ľahšie ako nás rodičia, majú prácu a vracajú tretí groš.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

marleau Pozri príspevok
Slováci sú bohatí,no ich bohatstvo si stále niekto iný užíva.
Pretože im to zatiaľ nikto nepovedal.
Stačí aby Slovák vyšiel za hranice a nájde sa. Začne žiť.
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

KoxXxo Pozri príspevok
Otázka znie, čo to je bohatstvo?
Veľké peniaze vyžadujú veľkú inteligenciu, inak prinesú človeku nešťastie a posmech. Naši porevoluční zbohatlíci to ukázali (Fruni,Majský...).
Pred tridsiatimi rokmi mi jeden starý pán povedal, že ľudia potrebujú každých dvatsať rokov vojnu, lebo inak si prestanú vážiť skutočné hodnoty a zdivočia, doteraz mám z toho zlý pocit, čo keď mal pravdu.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pmajap Pozri príspevok
Veľké peniaze vyžadujú veľkú inteligenciu, inak prinesú človeku nešťastie a posmech. Naši porevoluční zbohatlíci to ukázali (Fruni,Majský...).
Pred tridsiatimi rokmi mi jeden starý pán povedal, že ľudia potrebujú každých dvatsať rokov vojnu, lebo inak si prestanú vážiť skutočné hodnoty a zdivočia, doteraz mám z toho zlý pocit, čo keď mal pravdu.
Mysli na mier, nie na vojnu.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

http://trebisov.korzar.sme.sk/c/6626...tisic-eur.html

Tak Vareha neplatil dane a ide za to pykat. No dobre, ale akosi mi unika zmysel tohto divadielka. Vareha (mozno) neplatil dene, no na vychode zamestnaval stovky ludi, vraj okolo 600. Vacsina z nich uz o pracu prisla, ak nie vsetci a majetky firiem pustnu.

Sudy budu mat teraz na mesiace vopred napln prace a novinari detto. Len netusim, preco vlastne toto vsetko, v zaujme koho, coho?

Osobitne trapne mi to pride byt v kontexte politiky "investicnej pomoci" zo strany tejto, ale aj minulych vlad. Predseda vlady tvrdi, ze pre ucitelov nie su peniaze. Ked sa ho novinari pytali, odkial ma peniaze pre opakovane danove ulavy pre firmy, ktore uz u nas podnikaju a danove prazdniny vycerpali, no teraz pozaduju dalsiu "pomoc" - ovdetil, ze to s tym nesuvisi, ze vytvarane pracovnych miest sa bude u nas dotovat vzdy.

Teda, ak zahranicna firma neplati dane, tak to je jej privilegium, to je to, preco by sme si ich tu mali vazit, ved oni ZAMESTNAVAJU LUDI!!! Pocujete obcania, to su nadludia, ti zahranicni majitelia, oni nasim DAVAJU PRACU.

Vareha je sprosty zlodej a podvodnik. Obchodoval s lykozrutom ako krmivom pre bazanty. Aby to zamaskoval, zamestnaval 600 ludi. Vojde do dejin ako najvacsi o***bavac Slovenskej Republiky. Fuj, mali by vobec zakazat o nom pisat v mediach, cloveku sa az obracia zaludok...
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

misomiso Pozri príspevok
http://trebisov.korzar.sme.sk/c/6626...tisic-eur.html

Tak Vareha neplatil dane a ide za to pykat. No dobre, ale akosi mi unika zmysel tohto divadielka. Vareha (mozno) neplatil dene, no na vychode zamestnaval stovky ludi, vraj okolo 600. Vacsina z nich uz o pracu prisla, ak nie vsetci a majetky firiem pustnu.

Sudy budu mat teraz na mesiace vopred napln prace a novinari detto. Len netusim, preco vlastne toto vsetko, v zaujme koho, coho?

Osobitne trapne mi to pride byt v kontexte politiky "investicnej pomoci" zo strany tejto, ale aj minulych vlad. Predseda vlady tvrdi, ze pre ucitelov nie su peniaze. Ked sa ho novinari pytali, odkial ma peniaze pre opakovane danove ulavy pre firmy, ktore uz u nas podnikaju a danove prazdniny vycerpali, no teraz pozaduju dalsiu "pomoc" - ovdetil, ze to s tym nesuvisi, ze vytvarane pracovnych miest sa bude u nas dotovat vzdy.

Teda, ak zahranicna firma neplati dane, tak to je jej privilegium, to je to, preco by sme si ich tu mali vazit, ved oni ZAMESTNAVAJU LUDI!!! Pocujete obcania, to su nadludia, ti zahranicni majitelia, oni nasim DAVAJU PRACU.

Vareha je sprosty zlodej a podvodnik. Obchodoval s lykozrutom ako krmivom pre bazanty. Aby to zamaskoval, zamestnaval 600 ludi. Vojde do dejin ako najvacsi o***bavac Slovenskej Republiky. Fuj, mali by vobec zakazat o nom pisat v mediach, cloveku sa az obracia zaludok...
Je zaujímavé ho počúvať. Ale má pravdu v tom čo hovorí, že "sám sebe si píšeš osud svoj podnikateľský".

Ale hovorí srandovne "Musíte byť šikovný, musíte vedieť kedy predať, kedy kúpiť a tieto veci zlegalizovať tak, aby ste nedošiel v rozpore so zákonom a pokiaľ tieto veci viete šikovne menedžemnovať máte potom výsledky, ktoré potom po vás vidieť."
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať