Zavrieť

Porady

Účtovanie v Alfe - začiatočník

Prosím o radu.
Na účte v banke mám peniaze, ktore vyberiem na nákup tovaru. T.z. musím urobiť výdaj z bankového učtu a prijem do pokladnice. Co uvediem ?režia, prijem vydaj neovplyvnujuci zaklad dane, alebo.....
A ešte by som poprosil.
Súkromné auto používam na podnikanie. Dan zaplatena.Knihu jazd mam urobenú za r.2005 v inom programe nie Alfa. Mozem to zauctovat jednorazovo napr. k 31.12.2005. Naklady 60000Sk - výdaj z pokladnice a čo dalej....
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    vivien
    Prosím o radu.
    Na účte v banke mám peniaze, ktore vyberiem na nákup tovaru. T.z. musím urobiť výdaj z bankového učtu a prijem do pokladnice. Co uvediem ?režia, prijem vydaj neovplyvnujuci zaklad dane, alebo.....
    A ešte by som poprosil.
    Súkromné auto používam na podnikanie. Dan zaplatena.Knihu jazd mam urobenú za r.2005 v inom programe nie Alfa. Mozem to zauctovat jednorazovo napr. k 31.12.2005. Naklady 60000Sk - výdaj z pokladnice a čo dalej....
    Ďakujem
    Prevod z BU do pokladne ide cez priebežné položky
    Náklady na používanie súkr. auta je možné aj na konci roka jednorázovo /čo už/ a ak nemáš v pokladni dosť korún tak to daj cez ID výdaj ovpl. daň ako nepeňažnú operáciu.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    vivien
    Prosím o radu.
    Na účte v banke mám peniaze, ktore vyberiem na nákup tovaru. T.z. musím urobiť výdaj z bankového učtu a prijem do pokladnice. Co uvediem ?režia, prijem vydaj neovplyvnujuci zaklad dane, alebo.....

    Príjem do pokladne oproti výdaj priebežná položka .Ak príde výpis z BÚ tak účtuj výdaj banka príjem priebežná položka .


    A ešte by som poprosil.
    Súkromné auto používam na podnikanie. Dan zaplatena.Knihu jazd mam urobenú za r.2005 v inom programe nie Alfa. Mozem to zauctovat jednorazovo napr. k 31.12.2005. Naklady 60000Sk - výdaj z pokladnice a čo dalej....
    Ďakujem
    Auto máš vložené do firmy ?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    vivien
    Auto je sukromne. Cestna dan je zaplatena, to znamena učtujem 6,20 + benzin.
    Tak je to OK

    Účtovanie v Alfe - začiatočník

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.