Zavrieť

Porady

Spotreba elektrickej energie na LED ziarovkach

neviem ci sa uz niekto zaoberal otazkou aka je v skutocnosti realna spotreba elektriny LED ziaroviek, nakolko za posledny mesiac som uz kupil asi 10 ziaroviek od roznych predajcov a vyrobcov, nakolko by som v domacnosti rad usetril aj za elektrinu a moja chorobna zvedavost ma prinutila si to overit ci pri tak vysokych cenach led ziaroviek je aj vysoka uspora a rychla navratnost, zial ale realita je ina, ziarovka ma uvedenu spotrebu 3W a v skutocnosti mnou namerana hodnota je 11W, obycajna ziarovka 60W ma po premerani spotrebu 59,8W, som ochotny akceptovat aj nejaku toleranciu plus minus, ale pri deklarovanej hodnote 3W takmer u kazdeho predajcu a vyrobcu nemozem predsa tolerovat 8W navyse...
zaoberal sa uz niekto touto problematikou alebo len vsetci veria vsemohucej reklame???
Usporiadat
Téma je uzavretá.
dinder dinder

dinder je offline (nepripojený) dinder

venujem sa informacnym technologiam ...viac
Tak ja pridam svoju skusenost
Mam tento kliestovy multimeter
http://meratest.sk/ac-prud/1449-ut20...ultimeter.html
Pri merani prudu cez ledky mi vzdy vychadza podobny prud ako pri vypocte, takze rozdiel 3w -> 8w som nenameral nikdy.

Inak mam LEDky v polke bytu, po rekonstrukcii, som spokojny, okrem niektorych typov.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

rockar Pozri príspevok
Došol dalsi odbornik :
- Greetz : celá sínusovka je hore aj dolu / mostík tú dolnú preklopí hore , preto pri 50 Hz striedavom blikne 100 x
- Wattmeter - podľa názvu ukazuje Waty = výkon
- (úbytok napätia je vo Voltoch) takže meria napätie aj prúd a z toho si potom spočíta výkon (aby si nemusel ty )
Tak ako som písal "Bez usmernenia a vyhladenia" to blikne 50 krát.
Si si istý, že Watmeter okrem toho, že ukazuje Waty, meria napatie a aj prúd a z toho potom spočíta výkon? Som presvedčený že nie.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Konečne sa vyspím.
Akurát som myslel, že reč je o wattmetri a nie elektromeri.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Kedysi niekto múdry povedal "Čím viac viem, tým viac zisťujem, ako málo toho viem".

Ak zistíš na akom princípe funguje klasický Wattmeter, možno zbadáš ako málo toho vieš.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ferdosondo
Avšak ma zaujímalo hlavne to či v Led žiarovke je trafo s usmerňovačom a kondíkom na vyhladenie, lebo toho miesta v nej tam nie je na rozdávanie.
Toto úplne postačí

Jedná sa o malý príkon, tak to zvládne aj malá elektronika na čipoch.
1 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

Na pôvodnú otázku zakladateľa témy správne zodpovedal tienik. Po jeho príspevku č.8 tu odzneli už väčšinou iba OT alebo nezmysly.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať