Zavrieť

Porady

Obstaranie budovy

SZČO kúpila budovu v hodnote 40000eur, v tejto sume ju zaradí do majetku a odpisuje 20 rokov(menej sa nedá, 4 odpisová skupina) . Prípadná rekonštrukcia v hodnote nad 1700 vstupuje do OC? Berie sa celková suma za rekonštrukciu? Na budove sa menia okná a dvere za cca 1500 eur, dá sa nová podlaha, stierky a pod. Má sa to účtovať všetko rovno do réžie, ale sumy spočítať a navýšiť OC a z tej potom odpisovať?
Usporiadat
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

Prosím o radu!!!
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nikula Pozri príspevok
Mám problém. Ten kotol som dala do odpisovania k budove, ale teraz po dvoch mesiacoch nám uznali reklamáciu a vracajú nám peniaze späť. Ako to teraz evidovať. Ako s odpismi?
a?
zostanete bez kotla?
vymenia za iný? za taký istý? alebo ne?
už nebudete kúriť, či ako?
0 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

Kúpi sa celkom iný typ.
Ide o to, že ja som ho zaradila do TZ budovy, spolu sa to odpisovalo. Teraz po necelých troch mesiacoch sa vyreklamuje a kúpi sa nový kotol, ktorý bude lacnejší. Ako to urobiť?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nikula Pozri príspevok
Kúpi sa celkom iný typ.
Ide o to, že ja som ho zaradila do TZ budovy, spolu sa to odpisovalo. Teraz po necelých troch mesiacoch sa vyreklamuje a kúpi sa nový kotol, ktorý bude lacnejší. Ako to urobiť?
Mozes vyradiť stary a zaradit novy.
Ak vsak system vykurovania zostava tak ten novy das do nakladov ako oprava výmenou.
0 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

Robím v programe mksoft a tam mám evidenciu majetku. Tam je zaradená budova pri kúpe, potom v decembri som navýšila cenu o ten kotol. Teraz neviem, ako vyradiť iba kotol. Je tam iba zvýšenie ceny. Môžem to použiť tak, že dám zvýšenie ceny, ale mínusovým znamienkom (kúpna cena kotla- odpis za jeden mesiac)? A potom v peňažnom denníku ho vyradím v zostatkovej cene.
0 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

Nevie niekto poradiť???
0 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

Ako to zaevidovať v majetku, to vyradenie kotla pri reklamácii? Potom kúpili nový pec, iný typ vykurovania a cena do 900 eur - musím ho dať do technického zhodnotenia budovy???
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať