Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky

ojka ojka

ojka je offline (nepripojený) ojka

Živnostník predáva drogistický tovar. Chcem sa spýtať či by mohol použiť paušálne výdavky. Nie je mi jasné keď sa počítajú paušál. výdavky, či tam patrí aj nákup tovaru alebo nie. Ďakujem za odpovede.
Usporiadat
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Všetkým ďakujem za radu.
0 0
patinka patinka

patinka je offline (nepripojený) patinka

chcem sa opýtať: mám príjem z nájmu 300.000,00 Sk, zaplatené odvody do poisťovní vo výške 30.000,00 Sk. paušálne výdavky vypočítam zo sumy 300.000,00 Sk, alebo zo sumy 270.000,00 Sk (300.000,00 Sk - 30.000,00 Sk)?( keďže v sume paušálnych výdavkov sú zaplatené všetky výdavky okrem zaplatených odvodov do poisťovní)
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

paušálne výdavky počítaš zo sumy 300 000,- čiže paušálne výdavky budeš mať vo výške 75000,- a ktomu pripočítaš odvody tých 30 000,- a tvoj základ dane bude 195000,-
0 0
Lentilka Lentilka

Lentilka je offline (nepripojený) Lentilka

Prosím Vás, je určená nejaká doba pre rok 2006, dokedy je potrebné či budem viesť JU alebo použijem paušálne výdavky. Nemôžem sa rozhodnúť až na konci roku 2006, keď budem vidieť čo je pre mňa výhodnejšie?
Ďakujem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Lentilka
Prosím Vás, je určená nejaká doba pre rok 2006, dokedy je potrebné či budem viesť JU alebo použijem paušálne výdavky. Nemôžem sa rozhodnúť až na konci roku 2006, keď budem vidieť čo je pre mňa výhodnejšie?
Ďakujem
Môžeš .
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Prosím o radu.
SZČO má v živnostenom liste na prvom mieste kozmetické služby. Okrem toho má tam aj ďaľšie štyti povolené činnosti (predaj tovaru, sprostredkovateľská činnosť,organ. školení,) Príjem má za celý rok len z ERP z kozmetických služieb. Môže si uplatniť 60 % výdavkov z týchto príjmov? Metie ma to, že nemá povolenú činnosť len na kozmetické služby.
Materiál potrebný na tieto služby nakupuje len do priebežnej spotreby. Ako to potom vyriešiť so zásobami?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zlata
Prosím o radu.
SZČO má v živnostenom liste na prvom mieste kozmetické služby. Okrem toho má tam aj ďaľšie štyti povolené činnosti (predaj tovaru, sprostredkovateľská činnosť,organ. školení,) Príjem má za celý rok len z ERP z kozmetických služieb. Môže si uplatniť 60 % výdavkov z týchto príjmov? Metie ma to, že nemá povolenú činnosť len na kozmetické služby.
Materiál potrebný na tieto služby nakupuje len do priebežnej spotreby. Ako to potom vyriešiť so zásobami?
Zlatá moja Zlatka , s tým asi budeš musieť rozlúčiť - 60% . Pokiaľ je jej živnosť uvedená v rememeselných živnostiach , tak musíš v roku 2005 uzavrieť rok tak ,ako keby si skončila podnikanie upraviť ZD +- . Pokiaľ splňa zaradenie medzi remeselné živnosti, môžeš uplatniť až v roku 2006.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Zlata
Prosím o radu.
SZČO má v živnostenom liste na prvom mieste kozmetické služby. Okrem toho má tam aj ďaľšie štyti povolené činnosti (predaj tovaru, sprostredkovateľská činnosť,organ. školení,) Príjem má za celý rok len z ERP z kozmetických služieb. Môže si uplatniť 60 % výdavkov z týchto príjmov? Metie ma to, že nemá povolenú činnosť len na kozmetické služby.
Materiál potrebný na tieto služby nakupuje len do priebežnej spotreby. Ako to potom vyriešiť so zásobami?
To že má v ŽL aj iné "veci" ako remeselnú živnosť neovplyvňuje možnosť uplatniť si 60% výdaje ak má iba príjem z remeselnej živnosti.
Na tvoju otázku nie je možné jednoznačne odpovedať. Spomínaš zásoby -
aké? z minulého roku? Bolo vedené jednoduché účtovníctvo? Alebo začína v roku 2005? K jednoznačnej odpovedi treba "kopec" upresnení.
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Zita5
Zlatá moja Zlatka , s tým asi budeš musieť rozlúčiť - 60% . Pokiaľ je jej živnosť uvedená v rememeselných živnostiach , tak musíš v roku 2005 uzavrieť rok tak ,ako keby si skončila podnikanie upraviť ZD +- . Pokiaľ splňa zaradenie medzi remeselné živnosti, môžeš uplatniť až v roku 2006.
Zitka, prosím Ťa ešte, z r. 2004 jej nezostali žiadne zásoby,pohľadávky , záväzky (iba odvody). Kozmetické služaby patria medzi remeselné činnosti, len mi tu nesedí, keď má v živ. liste aj iné povolenia na činnosť. Nielen kozm. služby. Už som sa tu dočitala, že ak má príjem, len z remes. činnosti, tak si môže uplatniť tých 60%. Checela by som vedieť aj iných názor, resp. o čo sa oprieť, keďže jednoznačne zo živ. listu vyplýva, že nemusí robiť len kozmetické služby.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pepa
To že má v ŽL aj iné "veci" ako remeselnú živnosť neovplyvňuje možnosť uplatniť si 60% výdaje ak má iba príjem z remeselnej živnosti.
Na tvoju otázku nie je možné jednoznačne odpovedať. Spomínaš zásoby -
aké? z minulého roku? Bolo vedené jednoduché účtovníctvo? Alebo začína v roku 2005? K jednoznačnej odpovedi treba "kopec" upresnení.
Pepa a už sme možno aj unavené z opakujúcich sa odpovedí , že ?
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Pepa
To že má v ŽL aj iné "veci" ako remeselnú živnosť neovplyvňuje možnosť uplatniť si 60% výdaje ak má iba príjem z remeselnej živnosti.
Na tvoju otázku nie je možné jednoznačne odpovedať. Spomínaš zásoby -
aké? z minulého roku? Bolo vedené jednoduché účtovníctvo? Alebo začína v roku 2005? K jednoznačnej odpovedi treba "kopec" upresnení.
V r. 2004 viedla JU, zásoboby jej nezostali, materiál priamo do spotreby.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

V živnosti môže mať uvedené aj veľa iných činnosť. Ale ak má príjem len z kozmetických služieb a tie patra medzi remeselné činnosti tak môže uplatniť 60% výdavky. No a ak nemá žiadne pohľadávky neuhradené a nezstali jej žiadne zásoby tak podľa mňa kludne jej môžeš urobiť paušálne výdavky. A v roku 2004 robila JU?
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Zlata
V r. 2004 viedla JU, zásoboby jej nezostali, materiál priamo do spotreby.
Viedla JU, na výkazoch nevykazovala zásoby ani pohľadávky - v tomto prípade môžeš prejsť na percentuálne výdaje.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

A rok 2005 ako vyzerá nemá žiadne pohľadávky neuhradené. Ale asi nie keď všetko predávala cez RP. Podľa mňa môžeš uplatniť 60% paušálne výdavky
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Mockrát Vám všetkým ďakujem, potrebovala som sa uistiť .
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať