Zavrieť

Porady

internet nefunguje - že mám zle heslo

Zdravim, mam internet DSL od orange-u ale dnes mi nejde i ked na routeri svietia vsetky diody...
Len v pc na tej liste svieti zlty vykricnik - /ziadny pristup na internet /
Ked zapnem prehliadac naskoci text - od telekomu ze zadavam nespravne prihlasovacie udaje pre pripojenie k internetu. - i ked to doteraz islo v pohode, ked som teda skusal znovu do routera zadat prihlasovacie udaje tak mi ich zobralo ale po par krokoch mi vyskocila hlaska ze "1. please check the WAN connection type and parameters. 2. Please check your network connectivity and retry"
Tuto hlasku mi vypisalo kedysi ked som zle zadal VPI, VCI. Ale teraz som si daval na to pozor, (VPI:1, VCI;32)

Neviete co s tym moze byt??

Router mam Tp-link ale routrom to asi nebude lebo som uz skusal aj iny a tiez to neslo.

Ospravedlnujem sa za gramatiku ale pisem tu z mobilu...
Naposledy upravil pioter007 : 21.12.12 at 22:54
Usporiadat
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

pmajap Pozri príspevok

napíš čo neviem!!!
toto asi nevies

http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pioter007
Misoft: A kde to mam dat opravit? Lebo ked naskoci to okno ak napise len to a ze mam poziadat spravcu sietre na riesenie tohto problemu...
Dole vpravo systémová ikona pripojenia (vedľa hodín) - klik PTM na ikonku = Riešiť problémy - sám počítač začne vyhodnocovať stav pripojenia, odpojí sieťovú kartu a znova ju pripojí (pokiaľ je všetko nastavené na Automatické) a vyskúša prvú IP adresu a bránu servera DSN, ktorú dostane k dispozícii.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pmajap
No takto, mám internet wifičkom od suseda (on o tom nevie aj tak by mi nerozumel, je to malý Číňan), ale vypadúva a je pomaaaaalllý. Dá sa s tým niečo robiť ?
Takže pomalý a vypadáva - t.z. že na toho chudáka sú napojení všetci okolo a sosajú jedna radosť na jeho úkor. Paráda. Ale toto je predsa zlodejina /i keď si to čingčangčung spôsobil asi sám nezabezpečením siete).
Riešenie? Poradili - otvor pudilár a zaplať si svoje vlastné.
1 0
pioter007 pioter007

pioter007 je offline (nepripojený) pioter007

Ďakujem všetkým za rady, tak dnes mi to sprevadzkovali, chyba bola v tom že som neoznámil orange-u že som si dal zrušiť pevnú linku (od telekomu) a oni to teda neprehodili na iný port a tým pádom to nešlo.. i keď pevná sa mala rušiť až 31 decembra ale čo už, telekom si dal na čas aspoň že ich orange ponaháňal a stihli to takto napraviť
0 0
babicka1 babicka1

babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

žena
babicka1 Pozri príspevok
môj D-LINK od t-comu WLAN-bliká,DSL-svieti,INTERNET-bliká je to v poriadku?
resetla som router no viac neišiel wlan volala som aj do t-komu,tam mi povedali aby som vymenila router za druhý či to aj tam tak pôjde ,no naštastie som mala doma tak som ho vymenila a teraz je to zatial v poriadku
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať