Zavrieť

Porady

peciatka

bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
Chcela by som sa poradit na temu peciatky...
co vsetko musi byt na peciatke uvedene?
na ktorych dokladoch je povinnost, ak vobec je, davat peciatku?
a ak je to povinnost, v ktorom zakone, nariadeni, vyhlaske je to uvedene?
Usporiadat
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Nik z Vas pri strate peciatky nenahlasil tuto skutocnost, resp. neurobil nejaky zaznam? A co ak tu peciatku niekto zneuzije? Ako sa ma firma z toho potom vymotat?
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Vraciam sa k tejto už zaprášenej téme.

Ak ste si mysleli, že pečiatky sú prežitok a nie povinnosť, tlačivo daňového priznania pre daň PO za rok 2007 nás všetkých nevedomých vyvádza z omylu.

Viď posledná strana (citujem):

odtlačok pečiatky daňovníka a podpis štatutárneho orgánu daňovníka alebo právneho nástupcu alebo správcu konkurznej podstaty

takže všetci, čo zastupujete právnické osoby a nemáte pečiatky, hor sa do výrobní pečiatok, aby ste to do 31.3. stihli
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
vieroslava Pozri príspevok
Vraciam sa k tejto už zaprášenej téme.

Ak ste si mysleli, že pečiatky sú prežitok a nie povinnosť, tlačivo daňového priznania pre daň PO za rok 2007 nás všetkých nevedomých vyvádza z omylu.

Viď posledná strana (citujem):

odtlačok pečiatky daňovníka a podpis štatutárneho orgánu daňovníka alebo právneho nástupcu alebo správcu konkurznej podstaty

takže všetci, čo zastupujete právnické osoby a nemáte pečiatky, hor sa do výrobní pečiatok, aby ste to do 31.3. stihli
Napríklad takúto?
http://www.porada.sk/559774-post13.html
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Nerob paniku . Tlačivo nie je zákon ...
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Jana Acsová Pozri príspevok
Ďakujem.


Myslela som si aká som originálna.


To bude tým, že k daňovým tlačivám sa dostanem iba keď mi ich usilovná včelička (môj účtovník) dá popodpisovať.
0 0
janrad janrad

janrad je offline (nepripojený) janrad

Erika, ja to robím tak, ze dopisemnad moj podpis"plati bez peciatky" a zoberu doklady aj na socialke aj zdravotky- ved namozem nahanat vsetkych klientov.DOTERAZ SOM NEMALA S TYM PROBLEM, SKUS TO TAK TIEZ, prajem uspech
0 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

Vie mi niekdo poradiť, ked som sa stala platcom DPH, či musím zmeniť pečiatku na ktorej bude IC DPH.
Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marta bodonova Pozri príspevok
Vie mi niekdo poradiť, ked som sa stala platcom DPH, či musím zmeniť pečiatku na ktorej bude IC DPH.
Ďakujem
Žiaden zákon neprikazuje povinnosť pečiatky, ale ak ju už používaš a zmenili sa niektoré údaje, je dobré dať si urobiť novú pečiatku.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
marta bodonova Pozri príspevok
Vie mi niekdo poradiť, ked som sa stala platcom DPH, či musím zmeniť pečiatku na ktorej bude IC DPH.
Ďakujem
Nie je povinnosťou mať na pečiatke ičDPH,tak pečiatku nemeníš, pokiaľ údaje na nej uvedené sa nezmenili.
Napr.ak je na nej obchodné meno, sídlo, IČO, tak je škoda vyhadzovať peniaze.
Na doklade, kde povinne musí byť ičDPH, tak ho tam dostaneš iným spôsobom.
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Zdravím, všetkých, prosím volal mi klient, že stratil minulý týždeň pečiatku....Keďže nie je povinná, nikde to nemusí nahlásiť...dobre som mu povedala? Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

JM1968 Pozri príspevok
Zdravím, všetkých, prosím volal mi klient, že stratil minulý týždeň pečiatku....Keďže nie je povinná, nikde to nemusí nahlásiť...dobre som mu povedala? Ďakujem.
Nie, nedobre, stratu by mal nahlásiť na polícii.
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Tweety Pozri príspevok
Nie, nedobre, stratu by mal nahlásiť na polícii.
No teda, ďakujem pekne, idem mu volať.
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

JM1968 Pozri príspevok
Zdravím, všetkých, prosím volal mi klient, že stratil minulý týždeň pečiatku....Keďže nie je povinná, nikde to nemusí nahlásiť...dobre som mu povedala? Ďakujem.
Pečiatka nie povinná, to je pravda, ale pravda je aj taká, že je zneužiteľná. Keby sa na polícii neohlásila strata, ťažko by ju dotyčná osoba dokazovala v prípade zneužitia.
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

susann2 Pozri príspevok
Pečiatka nie povinná, to je pravda, ale pravda je aj taká, že je zneužiteľná. Keby sa na polícii neohlásila strata, ťažko by ju dotyčná osoba dokazovala v prípade zneužitia.
Ešte raz vďaka, pekný deň
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať