Zavrieť

Porady

SZČO, odvody 2013 a základ dane

Dobrý deň,

ak som zaregistroval správne, pri výpočte dane z príjmu za rok 2013 sa základ dane nebude znižovať o zaplatené odvody. Uvažujem teda, že odvody za december 2012, ktoré sa spravidla platia do 8. januára, uhradím ešte tento rok, aby mi aspoň znížili základ dane za rok 2012.
Uvažujem správne?
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nika.sum Pozri príspevok
Ahoj, nikde neviem najst kalkulacku na vypocet odvodov do SP od 1.7.2013, ani na ich strankach. Neviete niekto o niecom co som prehliadla.Niekedy tu boli super tabulky na porade na vypocet, ale to je asi este v tomto zhone priskoro.
taká kalkulačka ešte nie je, ale vieš si ich vypočítať sama :

Základ dane + zaplatené poistné na zdr.a soc.poistenie(sumy uvedieš pod tab.č.1 na str. 3 DPtypu B) /1,9/počet mesiacov podnikania. Dostaneš mesačný vymer.základ - ak je nižší ako minimum, upravíš na minimum. Percentá odvodov do jednotlivých fondov SP sa nemenia.
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

veronikasad Pozri príspevok
taká kalkulačka ešte nie je, ale vieš si ich vypočítať sama :

Základ dane + zaplatené poistné na zdr.a soc.poistenie(sumy uvedieš pod tab.č.1 na str. 3 DPtypu B) /1,9/počet mesiacov podnikania. Dostaneš mesačný vymer.základ - ak je nižší ako minimum, upravíš na minimum. Percentá odvodov do jednotlivých fondov SP sa nemenia.
Dakujem, prave som si to nasla na nejakej stranke a vypocitala.
0 0
Viera25 Viera25

Viera25 je offline (nepripojený) Viera25

K zaplatenému zdravotnému poisteniu sa priráta aj zaplatený nedoplatok z RZZP 2010?
Ďakujem
0 0