Zavrieť

Porady

prechodný pobyt

Dobrý deň, už dva mesiace pracujem v inom meste ako mám trvalý pobyt a chcela by som sa spýtať, či je potrebné, aby som si tu nahlasovala prechodný pobyt? Bývam v podnájme a mám riadne podpísanú zmluvu.
Usporiadat
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

lubko6394 Pozri príspevok
Neviem a nechápem. Mám byt a nemám potrebu v ňom bývať. Môžem ho predať, prenajať alebo len platiť. Pre mňa je teraz najprijateľnejšie prenajať - zvlášť pre Teba - aby som susedov neokrádal o náklady za teplo. Tak ho radšej prenajmem a nájomníci sa postarajú o využitie tepla zaplateného za byt a súčasne mi zabezpečia platbu fixných nákladov.
Môžem ho predať, prenajať alebo len platiť.

1. Môžeš! Zbavíš sa všetkých starosti!
2. Môžeš! Ale, nezbavíš sa starostí, ktoré ti vyplývajú z tvojho vlastníckeho práva bytu v bytovom dome!
3. Musíš! Ak nie. Tak spoluvlastníci domu ti môžu dať tvoj byt do dražby. Že nie? Podľa teba.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
sito Pozri príspevok
Môžem ho predať, prenajať alebo len platiť.

1. Môžeš! Zbavíš sa všetkých starosti!
2. Môžeš! Ale, nezbavíš sa starostí, ktoré ti vyplývajú z tvojho vlastníckeho práva bytu v bytovom dome!
3. Musíš! Ak nie. Tak spoluvlastníci domu ti môžu dať tvoj byt do dražby. Že nie? Podľa teba.
Nahoď otázku, fakt alebo sklápni.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Ja sa nepotrebujem pýtať.

Ale predsa. Je ti teplo ...

... na sklapanie?

Nedá mi.

Sa len pýtam.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Trvalý pobyt je pobyt občana spravidla v mieste jeho stáleho bydliska na území Slovenskej republiky. Občan môže mať v tom istom čase iba jeden trvalý pobyt a na jednom mieste.

Trvalý pobyt má občan len
v budove alebo jej časti, ( byte, že? ) ktorá je označená súpisným číslom alebo súpisným a orientačným číslom a je určená na bývanie, ubytovanie, alebo na individuálnu rekreáciu, ak zákon neustanovuje inak. Za časť budovy sa považuje aj byt. Prihlásenie občana na trvalý pobyt nezakladá nijaké právo k takejto budove ani k jej vlastníkovi a má evidenčný charakter.


Prechodný pobyt je pobyt občana mimo miesta trvalého pobytu, kde sa občan dočasne zdržiava, ak má trvať viac ako 90 dní; prechodný pobyt je tiež pobyt občana trvalo žijúceho v zahraničí, ktorý má na území Slovenskej republiky trvať viac ako 90 dní.


Občan hlási
ohlasovni v mieste prechodného pobytu do 10 dní od ubytovania začiatok, miesto a predpokladanú dobu prechodného pobytu.




Noo, ja neviem? Prechodne som býval tam a potom hentam, a teraz tu.

Sedí to so zákonom?

Hentam som musel čakať tri týždne na súhlas, orgánov, či môžem. A mohol som. Orgány!


Aj Verdi, Šostakovič, Bettowen, Beattles bol, aj Matúška, aj Sodoma, aj ... , ale čas nezastavíš, rotuje, ale nevracia sa ...




0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Je iba jedno vyjadrenie, čo je prechodný pobyt, ale ten samotný prechodný pobyt - nie je jeden, alebo všade rovnaký.
Jeden: sú v podnájme - buď sú na čierno - všetko cáluje majiteľ (i smetie) a ten si to zoberie od čierneho podnájomníka (ov). Riziko - nahlásený 1 človek, no v byte sú štyria - platí sa za jedného. No zrazu - kua - niekto bonzne, príde len tak náhodou nejaká kontrola a bisťu jeho, niekto mesto okráda, dane neodvádza (bo i z prenájmu dane treba dať), smeti kotí a neplatí - a oheň je na streche (v byte).
Druhý: prihlásený k prechodnému pobytu na adrese ********* - musí byť súhlas majiteľa. Potom má mesto možnosti - účtovať smetie majiteľovi na základe nahlásených osôb v byte, alebo rovno s podnájomníkom (prihlásenom na prechodný pobyt) - finančne nech si to potom vyriešia podnájomník a majiteľ zmluvne.
Tretí: ubytovaný na nejakej ubytovni - tam nie je čo riešiť , platí správca (majiteľ) ubytovne, pri ubytovaní zahlásil predsa ubytovaného. A mesto už vie.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Dušan! Na jedno si zabudol! Všetci sme tu prechodne, a musíme si to prejsť, ako tí, pred nami, ako aj tí, po nás. A vraj, po nás potopa, ale po ktorých?

Aj takto bolo. Môže byť aj horšie. Ale radšej nie, takto!



0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
misoft Pozri príspevok
Je iba jedno vyjadrenie, čo je prechodný pobyt, ale ten samotný prechodný pobyt - nie je jeden, alebo všade rovnaký.
Jeden: sú v podnájme - buď sú na čierno - všetko cáluje majiteľ (i smetie) a ten si to zoberie od čierneho podnájomníka (ov). Riziko - nahlásený 1 človek, no v byte sú štyria - platí sa za jedného. No zrazu - kua - niekto bonzne, príde len tak náhodou nejaká kontrola a bisťu jeho, niekto mesto okráda, dane neodvádza (bo i z prenájmu dane treba dať), smeti kotí a neplatí - a oheň je na streche (v byte).
Druhý: prihlásený k prechodnému pobytu na adrese ********* - musí byť súhlas majiteľa. Potom má mesto možnosti - účtovať smetie majiteľovi na základe nahlásených osôb v byte, alebo rovno s podnájomníkom (prihlásenom na prechodný pobyt) - finančne nech si to potom vyriešia podnájomník a majiteľ zmluvne.
Tretí: ubytovaný na nejakej ubytovni - tam nie je čo riešiť , platí správca (majiteľ) ubytovne, pri ubytovaní zahlásil predsa ubytovaného. A mesto už vie.
Pozri si, prosím, citáciu v príspevku 15. Poplatníkom je ten, kto má trvalý alebo prechodný pobyt - teda PODNÁJOMNÍK. Prenajímateľ si sčíta príjmy a výdaje dá ich do DP vypočíta daň a zaplatí. Ako majiteľ bytu musím za odpad platiť len vtedy ak v ňom bývam ( pokiaľ nie je zavedený množstevný vývoz formou osobomesiacov a špeciálnou zmluvou medzi obcou a spravidla spoločenstvom vlastníkov bytov) tam by som to ale zaplatil v stálych poplatkoch a premietol do zmluvy o prenájme.
0 0