Zavrieť

Porady

Ročný výpočet DPH -- koeficient

Dobrý večer,

neviem či sa budem správne vyjadrovať, nikdy som sa s tým nestretla. Sme mesačný platcovia DPH. Predbežne som si pozerala ako vychádza DPH za 12 mesiac. Urobilo mi to taký ročný výpočet v programe, kde mi vypočítalo ročný koeficient a sumu a dalo mi to do priznania na riadok 20,21, tým pádom mi zmenilo DPH. a teraz neviem čo s tým. Vie mi niekto vysvetliť kde nastala chyba, kde ju hľadať a ako to opraviť?Som z toho zúfalá

Prosím o radu
Usporiadat
vjejka vjejka

vjejka je offline (nepripojený) vjejka

Ešte prosím o radu...vždy si robím kontrolu, vypočítam si nový koeficient, prepočítam ním celý rok, urobím rozdiel, následne prepočítam len mesiace 1-11 so starým aj novým koeficientom, ten rozdiel prirátam alebo odrátam od povinnosti za december, vždy to sedí, teraz tam mám rozdiel 1 cent, ktorý musel vzniknúť v dôsledku zaokrúhlovania, ale myslím, že to mám dobre...alebo tam mám niekde chybu?
0 0
Eva M Eva M

Eva M je offline (nepripojený) Eva M

mňa by zaujímalo, ako sa ročný prepočet koeficientom za obdobie 1-11 uvedie v kontrolnom výkaze?
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Je moje uvažovanie správne ?
V 4.Q/2014 použijem prvýkrát koeficient.
Nakoľko už viem si vypočítať ročný koef. - použijem rovno ten a nie priebežný.
S podaním DPH za 4.Q/14 už len DÚ oznámim, že som použila ročný koef. (doteraz som nikdy nepočítala s koef.a ani DÚ som nič neoznamovala).

Môžem to takto urobiť ?
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

Pre Eva M
v kv dph sa neuvádza http://www.porada.sk/t257621-dph-a-koeficient.html
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať