Zavrieť

Porady

dohoda, dôchodkové poistenie

Ak som vedená ako nezamestnaná na UP a popritom pracujem na dohodu o pracovnej činnosti(10 hodin týždenne), ako je to .. Do dôchodku sa mi budú počítať len odpracované hodiny alebo celý mesiac?
Ak by som bola na predlženej RD neplatenej do 6 rokov mám platené dôchodkové? Môžem popritom pracovať na dohodu?
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Dobre, v roku 2012 tá dohoda bola pre Teba istým riešením. Predpokladám, že si evidovaná na ÚP. Mám pravdu ?
Bože, ťažko sa radí ak si musím sama vymýšľať ako to s Tebou vlastne je.
Teraz ak nie si na RP, ale iba na "dohode" a si evidovaná tak zamestnávateľ Ťa bude prihlasovať - odhlasovať na dni, kedy dohodu vykonávať nebudeš.
Ak , ale chceš nabudúce zaručene správnu odpoveď, tak si predstav, že si u spovedníka a povedz nám všetko.

: dúfam, že som sa trafila do typu "dohodára" .
0 0
petacuckova petacuckova

petacuckova je offline (nepripojený) petacuckova

Mám z toho trošku hokej... ak som to správne pochopila, ak je mamička na RD a pracuje aj po 1.1.2013 na dohodu, tak sa má odhlásiť z dôchodkového poistenia... ale prácou na dohodu nepríde o rodičovský príspevok ? či áno ? Ďakujem za odpoveď...
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

petacuckova Pozri príspevok
Mám z toho trošku hokej... ak som to správne pochopila, ak je mamička na RD a pracuje aj po 1.1.2013 na dohodu, tak sa má odhlásiť z dôchodkového poistenia... ale prácou na dohodu nepríde o rodičovský príspevok ? či áno ? Ďakujem za odpoveď...
odhlási sa a nepríde o RP.....
0 0
petacuckova petacuckova

petacuckova je offline (nepripojený) petacuckova

Len sa jej za toto obdobie bude počítať zaplatené poistenie nie ako sa tu písalo zo 60 % priemernej mzdy keď platí za ňu poistné
poistné štát ale z výšky dohody ?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

presnejšie cit:
(13) Vymeriavací základ, z ktorého štát platí poistné na dôchodkové poistenie a poistné do rezervného fondu solidarity za fyzickú osobu uvedenú v § 15 ods. 1 písm. a) a b) v období, v ktorom sa jej poskytuje materské, a za fyzickú osobu uvedenú v § 15 ods. 1 písm. c) a d), je mesačne 60 % jednej dvanástiny všeobecného vymeriavacieho základu, ktorý platil v kalendárnom roku, ktorý dva roky predchádza kalendárnemu roku, za ktorý platí poistné na dôchodkové poistenie a poistné do rezervného fondu solidarity.

zadávateľka písala, že je v evidencii na UPSVaR - takže tou "brigádou" si ozaj pokazí OMB.
ALE!!! - keďže ide o mladú kočku predpokladám - tak ju ten OMB ani veľmi nemusí trápiť (možno pre ID - ako píše xanti) ... lebo ktovie, aký bude "dôchodkový" vek - a či ešte vôbec dáke starobné dôchodky vtedy budú??
A teraz je jej asi dobré každé evríčko - a možno v budúcnosti bude mať len veľmi dobre platené obdobia
0 0
lejdy72 lejdy72

lejdy72 je offline (nepripojený) lejdy72

Melnick Pozri príspevok
Dobre, v roku 2012 tá dohoda bola pre Teba istým riešením. Predpokladám, že si evidovaná na ÚP. Mám pravdu ?
Bože, ťažko sa radí ak si musím sama vymýšľať ako to s Tebou vlastne je.
Teraz ak nie si na RP, ale iba na "dohode" a si evidovaná tak zamestnávateľ Ťa bude prihlasovať - odhlasovať na dni, kedy dohodu vykonávať nebudeš.
Ak , ale chceš nabudúce zaručene správnu odpoveď, tak si predstav, že si u spovedníka a povedz nám všetko.

: dúfam, že som sa trafila do typu "dohodára" .
veď som na začiatku písala, že som evidovaná na úrade...:-)
0 0
lejdy72 lejdy72

lejdy72 je offline (nepripojený) lejdy72

Katy a R Pozri príspevok
presnejšie cit:
(13) Vymeriavací základ, z ktorého štát platí poistné na dôchodkové poistenie a poistné do rezervného fondu solidarity za fyzickú osobu uvedenú v § 15 ods. 1 písm. a) a b) v období, v ktorom sa jej poskytuje materské, a za fyzickú osobu uvedenú v § 15 ods. 1 písm. c) a d), je mesačne 60 % jednej dvanástiny všeobecného vymeriavacieho základu, ktorý platil v kalendárnom roku, ktorý dva roky predchádza kalendárnemu roku, za ktorý platí poistné na dôchodkové poistenie a poistné do rezervného fondu solidarity.

zadávateľka písala, že je v evidencii na UPSVaR - takže tou "brigádou" si ozaj pokazí OMB.
ALE!!! - keďže ide o mladú kočku predpokladám - tak ju ten OMB ani veľmi nemusí trápiť (možno pre ID - ako píše xanti) ... lebo ktovie, aký bude "dôchodkový" vek - a či ešte vôbec dáke starobné dôchodky vtedy budú??
A teraz je jej asi dobré každé evríčko - a možno v budúcnosti bude mať len veľmi dobre platené obdobia
...to je další problém .. mám už po štyridsiatke a odpracovaných necelých 21 rokov... :-( a evríčka sú dobré aj teraz...:-(
0 0
petacuckova petacuckova

petacuckova je offline (nepripojený) petacuckova

petacuckova Pozri príspevok
Len sa jej za toto obdobie bude počítať zaplatené poistenie nie ako sa tu písalo zo 60 % priemernej mzdy keď platí za ňu poistné
poistné štát ale z výšky dohody ?
Je to tak ? Prosím potvrďte mi to, alebo vyvráťte :-)... ďakujem...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

petacuckova Pozri príspevok
Je to tak ? Prosím potvrďte mi to, alebo vyvráťte :-)... ďakujem...
Peťka, veď už je písané, že dohodárky sa musia ísť do SP odhlásiť (ako poistenkyne štátu doteraz).. ďalej budú poistené ako dohodárky (zamestnankyne - samozrejme z VZ zo zamestnania).
ešte raz priložím http://www.socpoist.sk/aktuality-mat...a/48411s54656c
1 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Prosím aj ja má jednu otázku ohľadne dohodárov. bude ich treba prihlasovať a odhlasovať v zdravotke a aj v sociálke presne v tie dni kedy robia? alebo postačí napr.10.1.13 prihlásiť a 11.12.13 odhlásiť ale pritom nebude robiť každý deň, resp. keď neviem kedy presne bude v mesiaci robiť???
0 0
lejdy72 lejdy72

lejdy72 je offline (nepripojený) lejdy72

Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Olgica Pozri príspevok
Prosím aj ja má jednu otázku ohľadne dohodárov. bude ich treba prihlasovať a odhlasovať v zdravotke a aj v sociálke presne v tie dni kedy robia? alebo postačí napr.10.1.13 prihlásiť a 11.12.13 odhlásiť ale pritom nebude robiť každý deň, resp. keď neviem kedy presne bude v mesiaci robiť???
Máš prístup do DRAK-a, kuk sem

http://www.porada.sk/t206910-prihlas...-1-2013-a.html
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať