Zavrieť

Porady

Operácia chrbtice Nové Zámky

Ahojte, prosím Vás, absolvoval niekto v najbližšej dobe operáciu platničky L5S1? Mám neskutočné bolesti, už sa vôbec nepohybujem, pol roka ležím iba na bruchu. Posledná možnosť operácia. Prosím ako to prebieha v Nových Zámkoch?
Usporiadat
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Môj syn mal v NZ menenú platničku, ani nemal PN, iba dovolenku, ale to bola výmena v krčnej časti, takže nie je operácia ako operácia. Čo sa týka skúseností z pooperačného obdobia, necitlivosť v ruke, resp. prstoch sa len pomaly vracia, z dôvodu, že dlho čakal na operáciu. Takže toto by malo platiť aj pre iné postihnuté a operované časti. Čím dlhšie sa operácia odkladá, tým dlhšie trvá obnovenie citlivosti. Ak ide o citlivosť nôh, je to naozaj na zváženie.
Pre Monika 1971, ja si myslím, že už včera bolo neskoro. Prečo ťa ešte neoperovali?
1 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
... Pekne si to Kvaka napísla
Áno, iné je písať o názor a skúsenosti na primar.sk a iné na porada.sk...
tu zadávateľka témy (poznajúc svoju odbornú diagnozu od odborníka) asi fakt chcela vedieť názor tých, čo to už absolvovali...
3 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Monika1971 Pozri príspevok
Ahojte, prosím Vás, absolvoval niekto v najbližšej dobe operáciu platničky L5S1? Mám neskutočné bolesti, už sa vôbec nepohybujem, pol roka ležím iba na bruchu. Posledná možnosť operácia. Prosím ako to prebieha v Nových Zámkoch?
Mala by si mať odporúčanie lekára, CD s výsledkami z magneticko- rezonančného vyšetrenia, objednať sa na konzultáciu, kde posúdia či je potrebná operácia alebo nie. Treba volať ráno na 0376545662 ( MUDr.Koleják Kamil)
3 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
alla66 Pozri príspevok
...Treba volať ráno na 0376545662 ( MUDr.Koleják Kamil)
... to je jeho súkromné číslo? lebo Nové Zámky majú predvoľbu 035...
lebo ak NZ, tu je dosť informácií: http://www.neurocenter.sk/kontakt/
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Monika1971 Pozri príspevok
no mňa by skorej zaujímalo, ako po operácii. Mne strašne ťahá nohu, celé noci nespím, chodiť už absolútne, ešte pred mesiacom som vládala aspoň na rehabku, teraz už absolútne, iba ležím a trpím.
Po operácii dostaneš pokyny od ošetrujúceho lekára, ako a čo ďalej, len sa opýtam, či si už na tú operáciu aj objednaná. Tam sú čakacie lehoty aj pol roka. Kontaktuj svoju poisťovňu, sťažuj sa, máš deti, predsa ťa nemôžu posúvať alebo odkladať. Toto robili môjmu synovi, preto viem.
2 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Kvaka Pozri príspevok
Môj syn mal v NZ menenú platničku, ani nemal PN, iba dovolenku, ale to bola výmena v krčnej časti,...
... ku krčnej chrbtici info z NZ: http://www.neurocenter.sk/fileadmin/..._vyrastkov.pdf
1 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Aj ste niečo "doplácali"?
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Nemocnica v Nových Zámkoch - dlhodobe veľmi dobré a kvalitné referencie všetkych operačných výkonov

Jedna z najlepších nemocníc z vysokoodborným personalom .
1 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Kvaka Pozri príspevok
Môj syn mal v NZ menenú platničku, ani nemal PN, iba dovolenku, ale to bola výmena v krčnej časti, takže nie je operácia ako operácia. Čo sa týka skúseností z pooperačného obdobia, necitlivosť v ruke, resp. prstoch sa len pomaly vracia, z dôvodu, že dlho čakal na operáciu. Takže toto by malo platiť aj pre iné postihnuté a operované časti. Čím dlhšie sa operácia odkladá, tým dlhšie trvá obnovenie citlivosti. Ak ide o citlivosť nôh, je to naozaj na zváženie.
Pre Monika 1971, ja si myslím, že už včera bolo neskoro. Prečo ťa ešte neoperovali?
Môžeš prosím ťa napísať, koľko mal syn rokov keď ho operovali a ako dlho je už po operácii a či je všetko tak, ako bolo bezprostredne po operácii. Pýtam sa na to, lebo mi tiež operovali krčnú v NZ a u mňa sa postupne stav zhoršil a vyskytli sa problémy. Ďakujem.
0 0
redie redie

redie je offline (nepripojený) redie

Hlavne začať....
Ja som tiez po operacii chrbtice v NZ a poznam minimalne dalsich 3 ludi, ktori to maju uz tiez za sebou a tiez v NZ.
Kazdemu sa dari inak. Jednemu to pomohlo super, druhy musel absolvovat este jednu operaciu po par rokoch a treti to ma od operacie zhorsene.
Je to individualne. Ja som sa operacii branila zubami nechtami, ale nakoniec ma tam tak ci tak odviezli na sanitke za mojho bolestiveho kriku a vtedy mi to bolo uz fakt jedno .
Teraz som sice neni na 100% fit a ok, ale je to jednoznacne lepsie.
Hlavne ked sa uz date na boj, tak neprestavat a cvicit aj po operacii - denne... Mna na rehabilitacnom lieceni po operacii SM-system a tych 15 minut kazdy den si myslim ze nie je prilis velka obeta na to, aby sa clovek citil dobre.
Dole na stranke je k tomu aj video - ukazovali to aj na markize.
http://www.chrbtica.eu/chrbtica/esho...-set-SM-System
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

mareko Pozri príspevok
Môžeš prosím ťa napísať, koľko mal syn rokov keď ho operovali a ako dlho je už po operácii a či je všetko tak, ako bolo bezprostredne po operácii. Pýtam sa na to, lebo mi tiež operovali krčnú v NZ a u mňa sa postupne stav zhoršil a vyskytli sa problémy. Ďakujem.
Syn mal skoro 40, stav sa mu nezhoršil, ešte mu občas tŕpnu prsty, ak sa zle vyspí, myslím, že cvičenie je dôležité, ale naozaj je každý prípad iný. Povedali mu, že ten nerv mal dlhú dobu utláčaný, preto bude trvať aj 5 rokov, kým sa zregeneruje, ale aj to je asi individuálne. Po operácii je dva roky, bicykluje, lyžuje, ako predtým. Aj keď ja by som bola na jeho mieste asi opatrnejšia, ale mladí sú takí.
1 0
Monika1971 Monika1971

Monika1971 je offline (nepripojený) Monika1971

Ahojte, takže v stredu odchádzam na hospitalizáciu a 17.1. ma prof. Rudinský operuje. Mám neuveriteľný strach, ale bolesti také, že len kričím od bolestí. Dúfam, že budú dnes dobré výsledky predoperačných vyšetrení, lebo pol roka som na liekoch. Prosím, držte mi všetci palčeky. Po príchode domov sa ohlásim ako som dopadla. Ďakujem všetkým.... Monika
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Monika1971 Pozri príspevok
Ahojte, takže v stredu odchádzam na hospitalizáciu a 17.1. ma prof. Rudinský operuje. Mám neuveriteľný strach, ale bolesti také, že len kričím od bolestí. Dúfam, že budú dnes dobré výsledky predoperačných vyšetrení, lebo pol roka som na liekoch. Prosím, držte mi všetci palčeky. Po príchode domov sa ohlásim ako som dopadla. Ďakujem všetkým.... Monika
Tak sa drž.....nech ti to dobre dopadne...:-)
0 0
Monika1971 Monika1971

Monika1971 je offline (nepripojený) Monika1971

ahoj, áno už mám všetko za sebou, 16. nastupujem a vo štvrtok 17.1. ma operujú. Mám obrovský strach...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Monika1971 Pozri príspevok
ahoj, áno už mám všetko za sebou, 16. nastupujem a vo štvrtok 17.1. ma operujú. Mám obrovský strach...
Tiez by som mala....som pokakajko v takychto situaciach...ale asi nie sama.....mna mata krcna chrbtica-platnicka.....ruky mi hlavne v noci tak trpnu,ze sa nato budim.....mala by som robit take cviky,ale uz dlho ich necvicim.....a u odbornika som bola tiez davno...
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Monika, drž sa, budeme na teba myslieť...moju kamku tiež operovali v NZ, pred mnooooho rokmi a drží sa dobre. Mysli na to, že prestanú bolesti ...aj keď nie hneď, ale s tým musíš počítať. Dodržať rehabilitáciu, kúpeľnú liečbu a po nejakom čase sa znova budeš tešiť zo života.
Držím palce, nech operácia dobre dopadne.
2 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Monika, nemáš sa čoho báť, len sa ti polepší, uvidíš.. po operácii budeš deň - dva ešte pri pohyboch jačať ale potom bude holahej A nevieš, či ťa budú v lokálke, či v celkovej ?
0 0
Flimsy Flimsy

Flimsy je offline (nepripojený) Flimsy

Predoperačná príprava pri fixácii krížov v NZ
Pacient by mal ísť na operáciu poučený, aby vedel čo ho čaká v nemocnici a čo má mať pripravené po príchode z nemocnice, aby sa mohol správne doliečiť a nepokaziť dobre urobenú operáciu svojou nevedomosťou.
1. Ak je to možné, pred operáciou sa udržte v kondícii správnym cvičením a dýchaním, ľahšia bude rekonvalescencia. / poraďte sa z fyzioterapeutom, kt. prispôsobí cviky Vášmu stavu /
2. Ak dostanete nový pás, naučte sa ho správne nosiť a hlavne si musíte naňho zvyknúť. Je to ako kúpiť si nové topánky, tiež sa musia prispôsobiť nohe, ako pás telu.
3. Ak idete do Nových Zámkov zoberte si svoj ortopedický vankúš, postele sú preležané. Ak Vám pri otáčaní bude paplón prevísať z postele, v žiadnom prípade ho nevyťahujte nohou späť, radšej zazvoňte na sestričku.
4. Ak môžete, zarezervujte si nadštandardnú izbu, je tam lepšia posteľ a kúpeľňa aj wc je na izbe.
5. Po operačnom dni budete ležať deň v posteli. Môžete sa pretáčať na bok. Ale pozor!!! V žiadnom prípade sa neotáčajte prudko, pri otáčaní držte spolu kolená, otáčajte sa celým telom, nenadvihujte sa pomocou madla visiaceho nad posteľou, ani sa nesnažte odtlačiť nohou, ak budete na konci postele, radšej zvoňte na sestričku. Môžete si ublížiť!
6. Vodu po narkóze pite zo začiatku len máličko, ak sa naraz napijete veľa, môže sa Vám urobiť nevoľno.
7. Na ďalší deň Vás rehabilitačná sestra postaví na nohy. V žiadnom prípade sa nepostavte bez pásu!!! Sestra Vás na to neupozorní, je to na Vás!
8. Prvé dni choďte len na WC a umyť sa . Prípadne trošku postojte. Niekedy menej je viac. Uvedomte si, že ste pod analgetikami a bolesť je potlačená. Zaťažujte postupne. Doma budete mať na to času a času.
9. Tým, že v nemocnici väčšinu času ležíte, a strava je jednotvárna, peristaltika čriev je pomalá a dôjde u väčšiny k zápche. V žiadnom prípade netlačte nasilu, poproste sestričku, kt. Vám dá prípravok, aby ste bez problémov mohli vykonať potrebu.
10. Ak môžete, nech po Vás prídu autom, ideálne je väčšie s vyšším nastupovaním. Sklopíte si sedadlo a budete mať rýchly a komfortný odvoz domov. Vyhnite sa odvozu sanitkou, vytrasie z Vás dušu a cestou nakladajú rôzne prípady, ktoré rozvážajú po nemocniciach. Takže takáto cesta by bola pre Váš zdravotný stav neadekvátna.
PRÍCHOD DOMOV Z NEMOCNICE.
Ak ste vyšší , cca 165 -180 cm a viac:
1. Doma musíte mať po príchode už nadstavec na wc , namontované madlo, aby ste si bez problémov mohli sadnúť a vstať z misy.
2. dvihnite si bočnice na posteli, aby bola vyššia. Ľahajte a vstávajte cez bok.
***Ak budete sadať na nízku misu a posteľ, je veľká pravdepodobnosť, že si ublížite a zbytočne sa Vám predĺži čas rekonvalescencie.
Bolo by dobré mať doma, už aj overball, aby ste hneď mohli začať cvičiť. Pozor!!! Cviky, ktoré dostanete od rehabilitačnej sestry v nemocnici, sú cviky pre platničkárov, nie všetky sú vhodne pre Vás, čo ste fixovaný. Poraďte sa tiež s fyzioterapeutom.
Všetky pomôcky Vám predpíše Váš doktor, kt. Vás odosiela na operáciu, ešte pred operáciou!!!
Ak dodržíte všetky tieto body, verte, že budete v pohode.
Rady pacienta po operácii fixácie krížov L5 –S1 / PLIF /
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

myslím, že zadávateľka otázky má už dávno po a zabudni, že pomôcky sa vypisujú pred operáciou - vždy až po operácii s prepúšťacou správou.
0 0
Flimsy Flimsy

Flimsy je offline (nepripojený) Flimsy

flimsy
mam po operacii 62 dni, tym navodom som chcel pomôct ludom, kt. sy chystaju na operaciu. Zvyseny sed na wc, musite mat uz po prichode domov. Ja som sadal na nizke wc a na 13. den mi cviklo sedaci nerv! Az na 22. den pri doktor, co ma poslal na operaciu predpisal zvyseny sed.!!! ale uz neskoro, Trapim sa s tym cviknutym nervom uz pomaly 2 mesiace. Taktiez si zdvihnite postel vyssie. To vam ziadny ,, doktor nepovie,, Z nizkej je problem vstavat.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať