Zavrieť

Porady

Nárok na vyplácanie materskej?

Este jedna otázka ked som tu. Po materskej som mala nastúpiť do zamestnania 1.1.2012. Žiaľ, syn tak chorľavel a ja s ním, že som maródovala od 1.1.2012 do 07.07.2012. Do práce som nastúpila 9.7.2012 a pracovala do 9.9.2012. Dohodli sme sa na výpovedi dohodou a od 10.9.2012 som evidovaná na úrade práce. Syn je so mnou doma. Ide o to, že by som chcela druhé dieťatko ak by som otehotnela a o 9 mesiacov nastúpila na materskú dovolenku, bola by mi nejaká suma priznaná alebo nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak pred nástupom na MD budeš mať splnenú podmienku 270 dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch a pár dní predtým sa prihlásiš na celý balík dobr.poistenia v SP, vznikne ti nárok na materské z min. vymer.základu (65% z 393€).

    Počas evidencie na UP štát za teba dôch.poistenie neplatí.
    franco24 tak to nemám pretože som bola na rodičovskom a potom dlho pn

    franco24 je offline (nepripojený) franco24

    franco24
    tak to nemám nárok pretože som bola na rodičovskom a potom dlho pn a vlastne len 2 mesiace pracovala

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    franco24 Pozri príspevok
    tak to nemám nárok pretože som bola na rodičovskom a potom dlho pn a vlastne len 2 mesiace pracovala
    Ak pracovný pomer počas PN-ky a RD trval, trvalo aj nem.poistenie.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    franco24 Pozri príspevok
    trval super!!!! este si to pre istotu overím na sp
    V prípade PN-ky máš nárok aj na nemocenské, ale len za podmienky, že sa pred začiatkom PN príhlásiš na celý balík dobr.poistenia v SP. Nezabudni sa po skončení PN-ky odhlásiť.

    Nárok na vyplácanie materskej?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.