Zavrieť

Porady

Ako si môže SZČO dať byt do nákladov?

Ahojte, potrebujem poradiť IDEÁLNU cestu, ako si môžem ako programátor dať časť bytu do nákladov. Pracujem vo svojom byte, kde bývam spolu s manželkou. Sídlo firmy (moje trv. bydlisko) je v tomto byte. Byt je samozrejme v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov. Využívam 3 miestnosti v byte. Rád by som odpisoval nadobudaciu cenu a do nákladov zahrnul aj úroky z hypotéky + energie. Samozrejme všetko v alikvotnej časti.
Čo všetko k tomu potrebujem?
Vďaka
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

No veď hovorím, daj to tam. Ale zo skúsenosti, pri kontrolách neprechádzajú oveľa menšie veci, nie toto. To by potom nebolo pre teba vhodnejšie prejsť na sro ?
0 0
DanPaul DanPaul

DanPaul je offline (nepripojený) DanPaul

Dáša_ Pozri príspevok
No veď hovorím, daj to tam. Ale zo skúsenosti, pri kontrolách neprechádzajú oveľa menšie veci, nie toto. To by potom nebolo pre teba vhodnejšie prejsť na sro ?
Este to prediskutujem s auditorom, nechcem riskovat, ze mi to neprejde. Tie danove kontroly su nanestastie tiez postavene iba na usudku kontrolora, takze ma cely tento system nesmierne rozculuje. Ked budem mam potvrdenie od auditora, ze to tak ide a ze ma v pripade danovej kontroly bude zastupovat, tak to tak urobim.
Co sa tyka s.r.o., tak to ja nemozem, kedze idem cez autorsky zakon a zakaznik si to nezela, tak nebudem drazdit hada bosou nohou.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

DanPaul Pozri príspevok
Co sa tyka s.r.o., tak to ja nemozem, kedze idem cez autorsky zakon a zakaznik si to nezela, tak nebudem drazdit hada bosou nohou.
A DÚ môžeš?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

DanPaul Pozri príspevok
Este to prediskutujem s auditorom, nechcem riskovat, ze mi to neprejde. Tie danove kontroly su nanestastie tiez postavene iba na usudku kontrolora, takze ma cely tento system nesmierne rozculuje. Ked budem mam potvrdenie od auditora, ze to tak ide a ze ma v pripade danovej kontroly bude zastupovat, tak to tak urobim.
Co sa tyka s.r.o., tak to ja nemozem, kedze idem cez autorsky zakon a zakaznik si to nezela, tak nebudem drazdit hada bosou nohou.
Je rozdiel auditor a daňový poradca.

A nie je všetko len na úsudku kontrolóra, má aj svojich nadriadených. Až po ministerstvo.

Ale ver, hovoríme ti tu ľudia z praxe. Niektorí sme zažili s daňovými úradmi všeličo. Pár aj súdy...
0 0
DanPaul DanPaul

DanPaul je offline (nepripojený) DanPaul

Tweety Pozri príspevok
A DÚ môžeš?
Co myslis pod skratkou DÚ? Asi nie danovy urad
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

DanPaul Pozri príspevok
Co myslis pod skratkou DÚ? Asi nie danovy urad
Áno, presne ten.
0 0
DanPaul DanPaul

DanPaul je offline (nepripojený) DanPaul

Dáša_ Pozri príspevok
Je rozdiel auditor a daňový poradca.
Ja viem, ale je to velmi uzko spojene a vacsina auditorov robi aj danove poradenstvo.
0 0
DanPaul DanPaul

DanPaul je offline (nepripojený) DanPaul

Tweety Pozri príspevok
Áno, presne ten.
A co snim? Tam su tak informovani ludia (kam ja patrim), ze mi 3 nezavisle na sebe tvrdili, ze napriek tomu, ze dodavam sluzbu do Ceska, nie som povinny registrovat sa na DPH ani podla paragrafu 7a zakona o DPH. Potom, ked som im na druhy den priniesol znenie zakona vytlacene a zvyraznene, tak zacali koktat a prijali prihlasku. Nemam s nimi dobre skusenosti.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

DanPaul Pozri príspevok
A co snim? Tam su tak informovani ludia (kam ja patrim), ze mi 3 nezavisle na sebe tvrdili, ze napriek tomu, ze dodavam sluzbu do Ceska, nie som povinny registrovat sa na DPH ani podla paragrafu 7a zakona o DPH. Potom, ked som im na druhy den priniesol znenie zakona vytlacene a zvyraznene, tak zacali koktat a prijali prihlasku. Nemam s nimi dobre skusenosti.
Myslela som tým len to, že DÚ kontroluje daňovníkov.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

doporučujem v tvojom prípade dopredu osloviť radšej 2 v 1 = advokát+daňový poradca
0 0
DanPaul DanPaul

DanPaul je offline (nepripojený) DanPaul

Tweety Pozri príspevok
Myslela som tým len to, že DÚ kontroluje daňovníkov.
Ved prave - to je kamen urazu
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

DanPaul Pozri príspevok
Ved prave - to je kamen urazu
ak budú chcieť a mať dôvod, tak sa na teba pripravia
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
DanPaul Pozri príspevok
Ved prave - to je kamen urazu
Veď to .......sviniari daňováci ..

Aj jeden taký bol , čo neplatil ....že Al Capone ....
Vraždy a iné delikty mu nedokázali ...
Do basy šiel pre nezaplatené dane ...a odvtedy sa už nepozviechal na rovné nohy ...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

buchač Pozri príspevok
Veď to .......sviniari daňováci ..

Aj jeden taký bol , čo neplatil ....že Al Capone ....
Vraždy a iné delikty mu nedokázali ...
Do basy šiel pre nezaplatené dane ...a odvtedy sa už nepozviechal na rovné nohy ...
urobil chybu, že pôsobil v amerike. tu by sa mu také nestalo
0 0
DanPaul DanPaul

DanPaul je offline (nepripojený) DanPaul

srska Pozri príspevok
ak budú chcieť a mať dôvod, tak sa na teba pripravia
A tu presne plati pravidlo: Kto chce psa bit, palicu si najde.
Ja viem, ze je jednoduchsie a lahsie sa na vsetko vykaslat a ustupovat, ale po tom, co vlada porobila s odvodmi ma presla chut na vsetko.
Dokedy budeme stale iba ustupovat a nechavat tych garparov skakat nam po hlave?
Zrusili nam pausaly, chcu realne naklady, tak ich budu mat. A vsetky...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

DanPaul Pozri príspevok
A tu presne plati pravidlo: Kto chce psa bit, palicu si najde.
Ja viem, ze je jednoduchsie a lahsie sa na vsetko vykaslat a ustupovat, ale po tom, co vlada porobila s odvodmi ma presla chut na vsetko.
Dokedy budeme stale iba ustupovat a nechavat tych garparov skakat nam po hlave?
Zrusili nam pausaly, chcu realne naklady, tak ich budu mat. A vsetky...
vôbec som na palicu nemyslel.
ver mi, že budeš musieť byť veľmi dobre pripravený, ak sa naserú.
0 0
DanPaul DanPaul

DanPaul je offline (nepripojený) DanPaul

srska Pozri príspevok
vôbec som na palicu nemyslel.
ver mi, že budeš musieť byť veľmi dobre pripravený, ak sa naserú.
Najhorsie je, ze po nas drobnych podnikateloch najviac tie ku*vy idu. Radsej keby sa sustredili na velke ryby a im kontrolovali dane.
Idu lahsou cestou, lebo vedia, ze drobny podnikatel nema na takych pravnikov, ktori ho vysekaju z hocicoho, tak plnia kasu
prave na nas. Mam mesacny prijem (brutto) 1900Eur a z toho vo finale vidim iba drobne. Je to hanba tohoto statu, ze nas takto zdiera.
Prachy, co my pracne zarobime rozda vselijakym prizivnikom a akonahle zacne mat malo, zdvihne dane a odvody. Tot Smer, ktorym ideme.
Gratulujem vsetkym poslancom, maju to velmi dobre vymyslene. Namiesto toho, aby riesili pricinu problemu, plataju dieru z najzranitelnejsich zdrojov.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

DanPaul Pozri príspevok
Najhorsie je, ze po nas drobnych podnikateloch najviac tie ku*vy idu. Radsej keby sa sustredili na velke ryby a im kontrolovali dane.
Idu lahsou cestou, lebo vedia, ze drobny podnikatel nema na takych pravnikov, ktori ho vysekaju z hocicoho, tak plnia kasu
prave na nas. Mam mesacny prijem (brutto) 1900Eur a z toho vo finale vidim iba drobne. Je to hanba tohoto statu, ze nas takto zdiera.
Prachy, co my pracne zarobime rozda vselijakym prizivnikom a akonahle zacne mat malo, zdvihne dane a odvody. Tot Smer, ktorym ideme.
Gratulujem vsetkym poslancom, maju to velmi dobre vymyslene. Namiesto toho, aby riesili pricinu problemu, plataju dieru z najzranitelnejsich zdrojov.
to je len čiastočná pravda a zbytok nekomentujem
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

srska Pozri príspevok
doporučujem v tvojom prípade dopredu osloviť radšej 2 v 1 = advokát+daňový poradca
A najlepšie na tom je, že čo ušetrí na dani a na odvodoch to rovno zaplatí za rady advokáta
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Dáša_ Pozri príspevok
A najlepšie na tom je, že čo ušetrí na dani a na odvodoch to rovno zaplatí za rady advokáta
dáša, dopredu (ale pochopil som to čo píšeš)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať