Zavrieť

Porady

Pripravenosť finančnej správy na podávanie DP za rok 2012 (FO a PO)

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Rozhodla som sa po konzultácii s kamoškou tiež externou účtovníčkou, že budeme musieť trošku zmedializovať prípravu zo strany finančnej správy, čo sa týka podávania daňových priznaní za rok 2012 pre fyzické osoby i právnické osoby ceu eDane. Vieme dobre, že máme termín na podávanie pevný a to najneskôr 1. 4 2013. Zrušili nám možnosť posunúť si niektorých klientov na neskorší termín podania. Zo zákona máme teda 3 mesiace aj jeden deň na spracovanie priznaní a ich podanie.
Softvérové spoločnosti KROS a MRP po dotaze, kedy zapracujú tieto tlačivá do svojich softvérov odpovedali, že v polovici mesiaca a druhá spoločnosť koncom februára. Nemôžu to urobiť skôr, pretože nemajú štruktúru od finančnej správy, aby to mohli urobiť.
Takže koľko času reálne nám ostáva na spracovanie a podanie DP ? No veeeľmi málo.
V médiách každý rok hovorkyňa vyzýva, že aby si to subjekty nenechali na poslednú chvíľu. Subjekty a čo externé účtovné spoločnosti, ktoré spracúvajú DP 30 - 40 a ešte aj väčšiemu počtu spoločností alebo FO ? Kto kedy myslí na tieto osoby ? A verte, že nás je veľa.

Radi by sme preto kontaktovať médiá na základe konkrétnych odpovedí od softvérových spoločností a niekoho kompetentného z finančnej správy. Pretože my sa môžeme snažiť akokoľvek jednoducho nám znemožňujú svojou nečinnosťou pracovať už priebežne od začiatku roka.
Týmto počinom chceme rozpútať to, aby sa kompetentní rozhýbali a čo by bolo ideálne aby možno v tomto roku umožnili posunúť si termín podávania DP.
Chceme, aby sa o tom verejne hovorilo. Nemusím zdôrazňovať, aké všetky povinnosti vďaka ich výmyslom na nás číhajú a času máme príliš málo.

Zaujímajú ma Vaše názory na danú problematiku. Zatiaľ je naša predstava taká, že skoncipujeme nejaký list napríklad pre Markízu a radi by sme zahrnúť k podpisu tomuto listu, čo najväčšie množstvo účtovníčiek, či účtovných firiem, ktorých sa nás to bytostne týka.
Budem rada za každý podnet, či pripomienku.
Preto sme sa dohodli, že dáme toto aj na poradu, aby sme získali čo najväčšiu podporu.
Mňa osobne poburuje to, že každý rok menia tlačivá, avšak nevedia to pripraviť v časovom predstihu. Vždy my musíme čakať, kým sa im uráči robiť to, čo majú. Prerábanie nových tlačív za nové stále komplikuje celú situáciu. A nám ukrajuje z času, ktorého je tak málo.
Usporiadat
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

Dnes som dostala odpoved z drsr:

Dobrý deň,

Kompetenčné centrum finančných operácií Banská Bystrica Vám na základe Vašej žiadosti oznamuje nasledovné:
Možnosť vyplniť daňové priznanie k dani z príjmov FO a PO za rok 2012 na internetovej stránke Finančnej správy SR s využitím zapracovaných logických riadkových kontrol a následne vyplnené tlačivo vytlačiť, zatiaľ nie je možné.
Predpokladaný termín možnosti takéhoto vyplnenia daňových priznaní k dani z príjmov FO a PO za rok 2012 je druhá polovica februára 2012.
O sprístupnení tejto možnosti budeme daňové subjekty informovať v aktualitách na internetovej stránke Finančnej správy SR ? Sekcia daňová ? Titulná stránka.
Tlačivá daňových priznaní k dani z príjmov za rok 2012, ktoré je možné vytlačiť a po vyplnení predložiť na miestne príslušný daňový úrad, sú umiestnené v ponuke Daňové tlačivá/ Daňové priznania, hlásenia a ostatné tlačivá/Daň z príjmov.


Finančné riaditeľstvo SR
Odbor podpory a služieb pre verejnosť

Váš dopyt:

Dobrý deň,

zaujímalo by ma, kedy budú prístupné elektronicky vyplniteľné tlačivá na daň z príjmov PO a FO? Kedy sa budú dať podať cez eDANE, alebo priamo cez portál drsr.sk?

Ďakujem
7 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ked nebudu stihat, znova daju moznost predlzit lehotu na podanie danoveho priznania ....tento stat je proste neschopny
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

kattka.c Pozri príspevok
Dnes som dostala odpoved z drsr:

Dobrý deň,

Kompetenčné centrum finančných operácií Banská Bystrica Vám na základe Vašej žiadosti oznamuje nasledovné:
Možnosť vyplniť daňové priznanie k dani z príjmov FO a PO za rok 2012 na internetovej stránke Finančnej správy SR s využitím zapracovaných logických riadkových kontrol a následne vyplnené tlačivo vytlačiť, zatiaľ nie je možné.
Predpokladaný termín možnosti takéhoto vyplnenia daňových priznaní k dani z príjmov FO a PO za rok 2012 je druhá polovica februára 2012.
O sprístupnení tejto možnosti budeme daňové subjekty informovať v aktualitách na internetovej stránke Finančnej správy SR ? Sekcia daňová ? Titulná stránka.
Tlačivá daňových priznaní k dani z príjmov za rok 2012, ktoré je možné vytlačiť a po vyplnení predložiť na miestne príslušný daňový úrad, sú umiestnené v ponuke Daňové tlačivá/ Daňové priznania, hlásenia a ostatné tlačivá/Daň z príjmov.


Finančné riaditeľstvo SR
Odbor podpory a služieb pre verejnosť

Váš dopyt:

Dobrý deň,

zaujímalo by ma, kedy budú prístupné elektronicky vyplniteľné tlačivá na daň z príjmov PO a FO? Kedy sa budú dať podať cez eDANE, alebo priamo cez portál drsr.sk?

Ďakujem
odľahčím:
sto slovákov sme sa opýtali a kattka.c zvlášť - "bol pod tou odpoveďou aj niekto podpísaný alebo nie?"
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

no, ja využijem zákon o slobodnom prístupe k info a pošlem im otázky:

1. Aktualizuje v zmysle platnej daňovej legislatívy pluginy v aplikácii eDane externý dodávateľ?
2. Ak ich aktualizuje externý dodávateľ, aký je termín odovzdania aktuálnej verzie aplikácie eDane aby bola nasadená a použiteľná pre daňové subjekty v takom stave, aby bolo možné realizovať podania napr. všetkých daňových priznaní za zdaňovacie obdobie 2012 na el. podateľňu FS SR - SD od 01.01.2013?
3. Ak ich aktualizujú IT pracovníci FS SR - SD, prečo nie je aplikácia funkčná v zmysle bodu č. 2 od 01.01.2013?
3 0
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

Ano, bola tam podpisana pracovnicka, ktora vypracovala tu odpoved. Ona si robi svoju pracu na rozdiel od inych (vyssie postavenych). Zial, isto nie ona moze za situaciu ktora tu je - preto som ani neuviedla jej meno. Zda sa mi to zbytocne.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

nuz ale aspon, ze mame tie socialne istoty..
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

A tento http://www.vlada.gov.sk/peter-kazimir/ robi co ?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

srska Pozri príspevok
no, ja využijem zákon o slobodnom prístupe k info a pošlem im otázky:

1. Aktualizuje v zmysle platnej daňovej legislatívy pluginy v aplikácii eDane externý dodávateľ?
2. Ak ich aktualizuje externý dodávateľ, aký je termín odovzdania aktuálnej verzie aplikácie eDane aby bola nasadená a použiteľná pre daňové subjekty v takom stave, aby bolo možné realizovať podania napr. všetkých daňových priznaní za zdaňovacie obdobie 2012 na el. podateľňu FS SR - SD od 01.01.2013?
3. Ak ich aktualizujú IT pracovníci FS SR - SD, prečo nie je aplikácia funkčná v zmysle bodu č. 2 od 01.01.2013?
v trochu pozmenenej verzii odoslané mailom o 14:10 na info@financnasprava.sk
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

trošku mimo ale dám to tu:

Ohrozujú duševné zdravie

Takéto stránky ohrozujú duševne zdravie človeka, komentuje Jakub Ptačin z IT spoločnosti Sygic.
2 0
mabo1 mabo1

mabo1 je offline (nepripojený) mabo1

http://ekonomika.sme.sk/c/6660181/st...nikatelov.html
http://aktualne.atlas.sk/ficova-vlad...onomika/firmy/

to to je vyborna sprava pre vsetkych
idem pohladat niekde ci nenajdem pionierske satku, preukaz, urobim si patrocnicu, ktoru dufam splnim nie na 100% ale na 1850%
este ze mam zmysel pre humor
Naposledy upravil mabo1 : 09.01.13 at 14:40
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Čerstvá informácia z MF SR, že tlačiva DP boli definitívne schválené a budú v tejto podobe zverejnene.

Čiže dnes schválené a kým ich natlačia a zapracujú.... pretečie ešte veľa vody v Dunaji.... Pracujeme na prípravách... a zbierame všetky možné informácie k danej problematike.

Podstata je, že my by sme ich veľmi radi napríklad už dnes vedieť vyplňovať a podávať.
4 0
evuša evuša

evuša je offline (nepripojený) evuša

Však hlavne, že vymysleli zasa nové tlačivá načo by ich dávali účtovníčkam k dispozícii včas? A hlavne, že presne stanovili výšky pokút. To, že oni dajú tlačivá až v druhej polovici februára a pritom sa daňové priznania teoreticky môžu podávať už v od 2. januára ich vôbec nezaujíma. Ak štátna správa svojou nečinnosťou - nie sú potrebné tlačivá dané včas - spôsobí to, že niektorému živnostníkovi znemožní podať daňové priznanie ich vôbec nezaujíma. Hlavne že zrušili možnosť na neskoršie podanie daňového priznania. Ak napríklad živnostník odchádza začiatkom febuára do USA a vráti sa až o 4 mesiace, nemá vôbec možnosť splniť si povinnosť na podanie daňového priznania z dôvodu nečinnosti štátnej správy. Lenže pokuty bude platiť živnostník. Štátna správa sa len napakuje.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Súhlasím so všetkými príspevkami, zas sa to opakuje , ako každý rok - tlačivá nie sú. Mám zákazníka čo si vybavuje úver, a chel by DP podať skôr - no nemôže.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

bredikova Pozri príspevok
Súhlasím so všetkými príspevkami, zas sa to opakuje , ako každý rok - tlačivá nie sú. Mám zákazníka čo si vybavuje úver, a chel by DP podať skôr - no nemôže.
Ale môže. Vytlač si DP zo stránky DR SR, vyplň a podaj....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Aljok Pozri príspevok
Ale môže. Vytlač si DP zo stránky DR SR, vyplň a podaj....
len doplním pre hľadačov link: DP za 2012
1 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

dievčence podporujem vás a so všetkým súhlasím!
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Tiež podporujem, rozmýšľam, či ma celý ten "poriadok" ešte baví. Sem s tou petíciou, listom, sťažnosťou a pod.Podpíšem sa.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Aljok Pozri príspevok
Ale môže. Vytlač si DP zo stránky DR SR, vyplň a podaj....
Pre zvlášť súrny jeden prípad by sa to dalo aj takto riešiť ale pre nás ostatných, ktorých máme toho neúrekom, trvám na svojom.

To akože v dnešnej dobe ešte v papieri robiť ? Idem si vytlačiť formulár 8 stranové PDF-ká aby som si čísla ručne do neho poodpisovala s perfektného softvéru a odniesť na DÚ ? Aj Súvaha aj výkaz ziskov a strát ? To je čo... Na takýto spôsob som už ja a veľa iných zabudla. A toto mám robiť pri cca 40 klientoch ? Ozaj to takto robiť nemôžeme.
Naposledy upravil Economic : 10.01.13 at 13:09 Dôvod: Oprava a ospravedlnenie Aljok
0 0
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
Aljok Pozri príspevok
Ale môže. Vytlač si DP zo stránky DR SR, vyplň a podaj....
Dá sa aj tak, ale nie som maso... Ak nebudeme ozývať, tak nám vylezú na chrbty, už ma tí fešáci tam hore začínajú štvať.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Nie my sme vymysleli elektronické podávanie. (dokonca povinnosť opäť odložená o rok) Nie my sme si žiadali zase nové tlačivá a formuláre. My musíme dodržať zákonnú lehotu na podávanie. Prečo ten kto je to zodpovedný za to, aby elektronické podávanie fungovalo aj v tejto oblasti 100%tne nie je pripravený, aby jednoducho 1. 1. 2013 všetko fungovalo ako má ? Zákonné lehoty by mali platiť pre obe strany rovnako tak ako pre nás, tak aj pre štát. No mne jednoducho tento štát neumožní si svoje povinnosti za svojich klientov splniť už teraz. Mám veľa klientov a jednoducho si celé 3 mesiace musím podeliť medzi všetkých. Veď nechceme nič výnimočné. Ak niečo musíme, musí jednoducho to isté robiť aj druhá strana. Naozaj nemôžem si dovoliť za veľké množstvo klientov robiť ručne ako v praveku. A v dnešnej dobe elektronizácie... Veď to je výsmech.

Už nechcem byť ticho, šomrať nadávať s tými, čo rozumejú o čom hovorím a nič preto neurobiť....
Pripravujeme medializáciu v televízii, nech sa o problémoch hovorí, riešia sa a neodsúvajú....
Naposledy upravil Economic : 10.01.13 at 10:14
6 0
Načítať ďalšie