Zavrieť

Porady

Pripravenosť finančnej správy na podávanie DP za rok 2012 (FO a PO)

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Rozhodla som sa po konzultácii s kamoškou tiež externou účtovníčkou, že budeme musieť trošku zmedializovať prípravu zo strany finančnej správy, čo sa týka podávania daňových priznaní za rok 2012 pre fyzické osoby i právnické osoby ceu eDane. Vieme dobre, že máme termín na podávanie pevný a to najneskôr 1. 4 2013. Zrušili nám možnosť posunúť si niektorých klientov na neskorší termín podania. Zo zákona máme teda 3 mesiace aj jeden deň na spracovanie priznaní a ich podanie.
Softvérové spoločnosti KROS a MRP po dotaze, kedy zapracujú tieto tlačivá do svojich softvérov odpovedali, že v polovici mesiaca a druhá spoločnosť koncom februára. Nemôžu to urobiť skôr, pretože nemajú štruktúru od finančnej správy, aby to mohli urobiť.
Takže koľko času reálne nám ostáva na spracovanie a podanie DP ? No veeeľmi málo.
V médiách každý rok hovorkyňa vyzýva, že aby si to subjekty nenechali na poslednú chvíľu. Subjekty a čo externé účtovné spoločnosti, ktoré spracúvajú DP 30 - 40 a ešte aj väčšiemu počtu spoločností alebo FO ? Kto kedy myslí na tieto osoby ? A verte, že nás je veľa.

Radi by sme preto kontaktovať médiá na základe konkrétnych odpovedí od softvérových spoločností a niekoho kompetentného z finančnej správy. Pretože my sa môžeme snažiť akokoľvek jednoducho nám znemožňujú svojou nečinnosťou pracovať už priebežne od začiatku roka.
Týmto počinom chceme rozpútať to, aby sa kompetentní rozhýbali a čo by bolo ideálne aby možno v tomto roku umožnili posunúť si termín podávania DP.
Chceme, aby sa o tom verejne hovorilo. Nemusím zdôrazňovať, aké všetky povinnosti vďaka ich výmyslom na nás číhajú a času máme príliš málo.

Zaujímajú ma Vaše názory na danú problematiku. Zatiaľ je naša predstava taká, že skoncipujeme nejaký list napríklad pre Markízu a radi by sme zahrnúť k podpisu tomuto listu, čo najväčšie množstvo účtovníčiek, či účtovných firiem, ktorých sa nás to bytostne týka.
Budem rada za každý podnet, či pripomienku.
Preto sme sa dohodli, že dáme toto aj na poradu, aby sme získali čo najväčšiu podporu.
Mňa osobne poburuje to, že každý rok menia tlačivá, avšak nevedia to pripraviť v časovom predstihu. Vždy my musíme čakať, kým sa im uráči robiť to, čo majú. Prerábanie nových tlačív za nové stále komplikuje celú situáciu. A nám ukrajuje z času, ktorého je tak málo.
Usporiadat
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

no, pozrel som a musím konštatovať - čajíček: pani o-o bola n-n .
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Mňa normálne že rozladila... určite ju dohodil a doporučil pán K... ktorý ma svojim úsmevom totálne naštval ! To je výsmech slovenskému pracovitému účtovníckemu ľudu.
Ale moja verejná sťažnosť bola aspoň vypočutá :-)
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Economic Pozri príspevok
Mňa normálne že rozladila... určite ju dohodil a doporučil pán K... ktorý ma svojim úsmevom totálne naštval ! To je výsmech slovenskému pracovitému účtovníckemu ľudu.
Ale moja verejná sťažnosť bola aspoň vypočutá :-)
kde sa dá pozrieť koment toho žoviálneho pána?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Economic Pozri príspevok
Mňa normálne že rozladila... určite ju dohodil a doporučil pán K... ktorý ma svojim úsmevom totálne naštval ! To je výsmech slovenskému pracovitému účtovníckemu ľudu.
Ale moja verejná sťažnosť bola aspoň vypočutá :-)
ešte vierka - som zvedavý kedy mi pošlú z fssr-sd odpoveď
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Skús tu...
http://www.ta3.com/clanok/1013201/po...t-neskoro.html
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Vierka, aspoň niekto sympatický vystupoval v tomto príspevku a nebol to pán minister teší ma, že ťa spoznávam
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ďakujem... Aj mňa teší.... Bolo mi cťou, za Vás všetkých bojovať....

Inak zgustla by som si keby to bolo možné v takej diskusii toto prebrať ako býva v nedeľu na telo... v tejto téme... Škoda že ten príspevok bol taký kratučký a z tých mojich argumentov použitého pomenej... Asi málo času...
Naposledy upravil Economic : 16.01.13 at 19:58
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

Ďakujem, že za nás bojuješ, vážim si to a dúfam, že budeš pokračovať aj naďalej.

A udivuje ma, že náš pán úžasný minister financií s permanentným úškrnom na tvári zabudol spomenúť, že páni poslanci boli tí, ktorí zrušili možnosť predĺžiť lehotu na podanie DP a vzápätí povymýšľali zmeny v zákonoch, v ktorých sa ani divá sv. nevyzná. Lenže oni sú ti chudáčikovia, ktorí to nestíhajú a my sme tí chudáci, čo na to doplatia.
1 0
Angiatko Angiatko

Angiatko je offline (nepripojený) Angiatko

Aj ja ďakujem za túto iniciatívu. verím, že neustálym otravovaním kompetentných môžeme niečo zmeniť.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

čo robili od 30.10. -10.12. ???
dp_mpk.jpg  
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
SilMar Group Pozri príspevok
Ďakujem, že za nás bojuješ, vážim si to a dúfam, že budeš pokračovať aj naďalej.

A udivuje ma, že náš pán úžasný minister financií s permanentným úškrnom na tvári zabudol spomenúť, že páni poslanci boli tí, ktorí zrušili možnosť predĺžiť lehotu na podanie DP a vzápätí povymýšľali zmeny v zákonoch, v ktorých sa ani divá sv. nevyzná. Lenže oni sú ti chudáčikovia, ktorí to nestíhajú a my sme tí chudáci, čo na to doplatia.
Jasné že pokračujeme. Ja som večný bojovník a nikdy sa nevzdávam. Minister sa nemôže na nič vyhovoriť. Potvrdil, že to bolo neskoro... len keby sa nám podarilo dosiahnuť cieľ... Posunúť termín...
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Oznamujeme tým užívateľom elektronických služieb, ktorí do konca roka využívali k elektronickému podávaniu dokumentov možnosť prístupe cez eTax, že od 1.1.2013 si pre elektronickú komunikáciu musia stiahnuť do svojich počítačov aplikáciu eDane, v ktorej sú sprístupnené tieto tlačivá na ich vypĺňanie, tlač a elektronické odosielanie na elektronickú podateľňu:
  • daň z príjmu - fyzické osoby typ A - za zdaňovacie obdobie 2010-2011, v spracovávaní sú pre obdobie 2012
  • daň z príjmu - fyzické osoby typ A - za zdaňovacie obdobie 2010-2011, v spracovávaní sú pre obdobie 2012
  • daň z príjmu - právnické osoby - za zdaňovacie obdobie 2010, 2011, v spracovávaní sú pre obdobie 2012
  • ÚV v jednoduchom účtovníctve ÚV FO 1-01, ÚV FO 2-01 - za zdaňovacie obdobie 2008-2011, v spracovávaní sú pre obdobie 2012
  • ÚV v podvojnom účtovníctve ÚV POD 1-01, ÚV POD 2-01 - za zdaňovacie obdobie 2009-2011, v spracovávaní sú pre obdobie 2012
  • DPH - zdaňovacie obdobie 2011-2013
  • súhrnný výkaz pre DPH - za zdaňovacie obdobie 2010-2013
  • daň z motorových vozidiel - za zdaňovacie obdobie 2011-2012, v spracovávaní sú pre obdobie 2012
  • prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch ... mesačný - za zdaňovacie obdobie 2012, v spracovávaní sú pre obdobie 2012
  • prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch ... štvrťročný - za zdaňovacie obdobie 2010-2011
  • hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti - za zdaňovacie obdobie 2010-2011, v spracovávaní sú pre obdobie 2012


Kebyže aspoň nerobia preklepy!!
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Čo od nich vlastne očakávame keď ani nevedia na akých tlačivách za ktorý rok pracujú?

Zo stránky DR SR :


OZNAM pre užívateľov e-služieb


Oznamujeme tým užívateľom elektronických služieb, ktorí do konca roka využívali k elektronickému podávaniu dokumentov možnosť prístupe cez eTax, že od 1.1.2013 si pre elektronickú komunikáciu musia stiahnuť do svojich počítačov aplikáciu eDane, v ktorej sú sprístupnené tieto tlačivá na ich vypĺňanie, tlač a elektronické odosielanie na elektronickú podateľňu:
  • daň z príjmu - fyzické osoby typ A - za zdaňovacie obdobie 2010-2011, v spracovávaní sú pre obdobie 2012
  • daň z príjmu - fyzické osoby typ A - za zdaňovacie obdobie 2010-2011, v spracovávaní sú pre obdobie 2012
  • daň z príjmu - právnické osoby - za zdaňovacie obdobie 2010, 2011, v spracovávaní sú pre obdobie 2012
  • ÚV v jednoduchom účtovníctve ÚV FO 1-01, ÚV FO 2-01 - za zdaňovacie obdobie 2008-2011, v spracovávaní sú pre obdobie 2012
  • ÚV v podvojnom účtovníctve ÚV POD 1-01, ÚV POD 2-01 - za zdaňovacie obdobie 2009-2011, v spracovávaní sú pre obdobie 2012
  • DPH - zdaňovacie obdobie 2011-2013
  • súhrnný výkaz pre DPH - za zdaňovacie obdobie 2010-2013
  • daň z motorových vozidiel - za zdaňovacie obdobie 2011-2012, v spracovávaní sú pre obdobie 2012
  • prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch ... mesačný - za zdaňovacie obdobie 2012, v spracovávaní sú pre obdobie 2012
  • prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch ... štvrťročný - za zdaňovacie obdobie 2010-2011
  • hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti - za zdaňovacie obdobie 2010-2011, v spracovávaní sú pre obdobie 2012
0 0
renatamnch renatamnch

renatamnch je offline (nepripojený) renatamnch

Zita5 Pozri príspevok
Tento problém má aj širšie súvislosti ...ak zoberieme v úvahu občana(podnikateľa) žiadajúceho o úver , ktorý potrebuje hneď januári a čo najskôr podať DP z dôvodu vybavovania úveru .
my máme zase problém s vybavením kompenzácie z UPSVaR pre onkolog. pacienta - živnostníka, ktorý sa nevie dopracovať k potvrdeniu príjmu za rok 2012
0 0
evuša evuša

evuša je offline (nepripojený) evuša

ale DP má aj prílohy a tie ešte nie sú zverejnené za rok 2012, takže pravda je taká, že nemôže.
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

V dnešnej tlačenej podobe Hospodárskych novín je článok s názvom Štát sťažuje zaslanie priznaní ktorý vychádza z materiálu ktorý mi poslala Vierka, nie sú tam konkrétne mená ale sú tam citovaní "účtovníci". Tiež sa mi podarilo trošku prihriat nas problem a dostat ho aspon jednou vetou v tomto prispevku na verejnost http://www.podnikam.webnoviny.sk/eko...action_ref_map tolko moja troska do mlyna pri rieseni nasho problemu. Pekny tyzden prajem
6 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
victoria Pozri príspevok
V dnešnej tlačenej podobe Hospodárskych novín je článok s názvom Štát sťažuje zaslanie priznaní ktorý vychádza z materiálu ktorý mi poslala Vierka, nie sú tam konkrétne mená ale sú tam citovaní "účtovníci". Tiež sa mi podarilo trošku prihriat nas problem a dostat ho aspon jednou vetou v tomto prispevku na verejnost http://www.podnikam.webnoviny.sk/eko...action_ref_map tolko moja troska do mlyna pri rieseni nasho problemu. Pekny tyzden prajem
SUPEEEER !

Každé jedno slovo, ktoré je verejné je veľmi dobrééé....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

srska Pozri príspevok
no, ja využijem zákon o slobodnom prístupe k info a pošlem im otázky:

1. Aktualizuje v zmysle platnej daňovej legislatívy pluginy v aplikácii eDane externý dodávateľ?
2. Ak ich aktualizuje externý dodávateľ, aký je termín odovzdania aktuálnej verzie aplikácie eDane aby bola nasadená a použiteľná pre daňové subjekty v takom stave, aby bolo možné realizovať podania napr. všetkých daňových priznaní za zdaňovacie obdobie 2012 na el. podateľňu FS SR - SD od 01.01.2013?
3. Ak ich aktualizujú IT pracovníci FS SR - SD, prečo nie je aplikácia funkčná v zmysle bodu č. 2 od 01.01.2013?
srska Pozri príspevok
v trochu pozmenenej verzii odoslané mailom o 14:10 na info@financnasprava.sk
odpovedali mi včera.

zacitujem:

- "... proces na strane dodávateľa podľa zložitosti tlačiva trvá cca 7 - 10 týždňov ..."
- " ... " fssr robí všetko preto, aby aplikácia eDane s požadovanými tlačivami bola nasadená v poslednom januárovom alebo prvom februárovom týždni" .....
0 0
Anelas Anelas

Anelas je offline (nepripojený) Anelas

je to výsmech. Buď mali vypracovať tlačivá v októbri, aby boli v januári pripravené, alebo nech posunú termín na podanie priznania.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Len uvažujem, nahlas. Platné tlačivá DP vyjadrujú aktuálne znenie zákona, preto ak prebieha legislatívny proces, jeho súčasťou by mali byť aj práce na zmene týchto tlačív. Prečo sa však čaká vždy až na schválenie zákona, aby sa začali práce na tlačivách, keď hlavné zmeny sú známe oveľa skôr? Takto by boli tlačivá pripravené dopredu, po konečnom schválení zákona v parlamente by sa už len prípadne dolaďovali. Je to neschopnosť rezortu financií, že si toto nevie dopredu zabezpečiť.
0 0
Načítať ďalšie