Zavrieť

Porady

Pripravenosť finančnej správy na podávanie DP za rok 2012 (FO a PO)

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Rozhodla som sa po konzultácii s kamoškou tiež externou účtovníčkou, že budeme musieť trošku zmedializovať prípravu zo strany finančnej správy, čo sa týka podávania daňových priznaní za rok 2012 pre fyzické osoby i právnické osoby ceu eDane. Vieme dobre, že máme termín na podávanie pevný a to najneskôr 1. 4 2013. Zrušili nám možnosť posunúť si niektorých klientov na neskorší termín podania. Zo zákona máme teda 3 mesiace aj jeden deň na spracovanie priznaní a ich podanie.
Softvérové spoločnosti KROS a MRP po dotaze, kedy zapracujú tieto tlačivá do svojich softvérov odpovedali, že v polovici mesiaca a druhá spoločnosť koncom februára. Nemôžu to urobiť skôr, pretože nemajú štruktúru od finančnej správy, aby to mohli urobiť.
Takže koľko času reálne nám ostáva na spracovanie a podanie DP ? No veeeľmi málo.
V médiách každý rok hovorkyňa vyzýva, že aby si to subjekty nenechali na poslednú chvíľu. Subjekty a čo externé účtovné spoločnosti, ktoré spracúvajú DP 30 - 40 a ešte aj väčšiemu počtu spoločností alebo FO ? Kto kedy myslí na tieto osoby ? A verte, že nás je veľa.

Radi by sme preto kontaktovať médiá na základe konkrétnych odpovedí od softvérových spoločností a niekoho kompetentného z finančnej správy. Pretože my sa môžeme snažiť akokoľvek jednoducho nám znemožňujú svojou nečinnosťou pracovať už priebežne od začiatku roka.
Týmto počinom chceme rozpútať to, aby sa kompetentní rozhýbali a čo by bolo ideálne aby možno v tomto roku umožnili posunúť si termín podávania DP.
Chceme, aby sa o tom verejne hovorilo. Nemusím zdôrazňovať, aké všetky povinnosti vďaka ich výmyslom na nás číhajú a času máme príliš málo.

Zaujímajú ma Vaše názory na danú problematiku. Zatiaľ je naša predstava taká, že skoncipujeme nejaký list napríklad pre Markízu a radi by sme zahrnúť k podpisu tomuto listu, čo najväčšie množstvo účtovníčiek, či účtovných firiem, ktorých sa nás to bytostne týka.
Budem rada za každý podnet, či pripomienku.
Preto sme sa dohodli, že dáme toto aj na poradu, aby sme získali čo najväčšiu podporu.
Mňa osobne poburuje to, že každý rok menia tlačivá, avšak nevedia to pripraviť v časovom predstihu. Vždy my musíme čakať, kým sa im uráči robiť to, čo majú. Prerábanie nových tlačív za nové stále komplikuje celú situáciu. A nám ukrajuje z času, ktorého je tak málo.
Usporiadat
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Kvaka Pozri príspevok
Len uvažujem, nahlas. Platné tlačivá DP vyjadrujú aktuálne znenie zákona, preto ak prebieha legislatívny proces, jeho súčasťou by mali byť aj práce na zmene týchto tlačív. Prečo sa však čaká vždy až na schválenie zákona, aby sa začali práce na tlačivách, keď hlavné zmeny sú známe oveľa skôr? Takto by boli tlačivá pripravené dopredu, po konečnom schválení zákona v parlamente by sa už len prípadne dolaďovali. Je to neschopnosť rezortu financií, že si toto nevie dopredu zabezpečiť.
podľa odpovede zo včerajška, proces prác na zakomponovaní tlačív do eDane ale aj do systémov daňovej správy začína až uverejnením oficiálnych tlačív vo finančnom spravodajcovi
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

srska Pozri príspevok
podľa odpovede zo včerajška, proces prác na zakomponovaní tlačív do eDane ale aj do systémov daňovej správy začína až uverejnením oficiálnych tlačív vo finančnom spravodajcovi
To nie je pravda. Sú len neschopní.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kvaka Pozri príspevok
To nie je pravda. Sú len neschopní.
To je len náš subjektívny názor. Oni rozmýšľajú inak.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Tweety Pozri príspevok
To je len náš subjektívny názor. Oni rozmýšľajú inak.
Oni nerozmýšľajú, lebo ľavá ruka nevie, čo robí pravá. Takže všetko je to len o manažmente finančnej správy.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kvaka Pozri príspevok
Oni nerozmýšľajú, lebo ľavá ruka nevie, čo robí pravá. Takže všetko je to len o manažmente finančnej správy.
A na jedno si zabudla, o peniazoch. Škoda, že našich.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Tweety Pozri príspevok
A na jedno si zabudla, o peniazoch. Škoda, že našich.
hej.
ale kvitujem ich celkom serióznu obhajobu množstva prác a nasadenia pri činnostiach spojených s aktualizáciou aplikácie eDane.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

srska Pozri príspevok
hej.
ale kvitujem ich celkom serióznu obhajobu množstva prác a nasadenia pri činnostiach spojených s aktualizáciou aplikácie eDane.
Mohli by tak obhajovať aj daňovníkov, vtedy by som im to uznala. Veď mať veľa práce je objektívna skutočnosť na obidvoch stranách.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Tweety Pozri príspevok
Mohli by tak obhajovať aj daňovníkov, vtedy by som im to uznala. Veď mať veľa práce je objektívna skutočnosť na obidvoch stranách.
nezabúdaj, že MD/DAL poznajú aj oni. to bol a bude večný džihád
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

srska Pozri príspevok
nezabúdaj, že MD/DAL poznajú aj oni. to bol a bude večný džihád
Oni určite poznajú aj vzal.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Tweety Pozri príspevok
Oni určite poznajú aj vzal.
tak určite. kto dokáže?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

srska Pozri príspevok
tak určite. kto dokáže?
Možno preveriť pár účtov, najmä tých firiem, ktoré sa striedajú pri "elektronizácii" FS. Aj pár zmlúv, veď každý minister si s inou firmou rozumie, niekde aj s dvomi.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Tweety Pozri príspevok
Oni určite poznajú aj vzal.
zober to takto - nkú preveril v 02/2012 reálny stav vo fs sr (nefunkčný systém), zo záverov vyplynulo trestné oznámenie, polícia koná, výsledky zatiaľ žiadne ....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Kvaka Pozri príspevok
Možno preveriť pár účtov, najmä tých firiem, ktoré sa striedajú pri "elektronizácii" FS. Aj pár zmlúv, veď každý minister si s inou firmou rozumie, niekde aj s dvomi.
toto je síce správny názor ale... ale
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

No mňa sa to moc netýka, čas ma netlačí, ja som nemala príjem žiaden, robím len tri DP (2x A a 1xB), iba zadara, z lásky k blížnym. Ale viem, ako to tu bude v marci, na porade bude naraz aj 3000 členov. Vlani to bolo takto: Na Porade bolo najviac členov súčasne 22.03.12 v počte 2,973, o 10:48.
Padne rekord v 2013?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Kvaka Pozri príspevok
No mňa sa to moc netýka, čas ma netlačí, ja som nemala príjem žiaden, robím len tri DP (2x A a 1xB), iba zadara, z lásky k blížnym. Ale viem, ako to tu bude v marci, na porade bude naraz aj 3000 členov. Vlani to bolo takto: Na Porade bolo najviac členov súčasne 22.03.12 v počte 2,973, o 10:48.
Padne rekord v 2013?
A to ešte bola fúra odložených daňových priznaní...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Kvaka Pozri príspevok
No mňa sa to moc netýka, čas ma netlačí, ja som nemala príjem žiaden, robím len tri DP (2x A a 1xB), iba zadara, z lásky k blížnym. Ale viem, ako to tu bude v marci, na porade bude naraz aj 3000 členov. Vlani to bolo takto: Na Porade bolo najviac členov súčasne 22.03.12 v počte 2,973, o 10:48.
Padne rekord v 2013?
nervóznych bude veľa.
ale či tá snaha z roku 2012 pomôže naplniť kasičku a či financ minister bude vysmiaty sa uvidí.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

srska Pozri príspevok
nervóznych bude veľa.
ale či tá snaha z roku 2012 pomôže naplniť kasičku a či financ minister bude vysmiaty sa uvidí.
srska, úprimne - myslíš, že bude mať dovôd na úsmev ???? Jak tak pozorujem napriklad spravanie klientov, tak tento rok klesajú platby DPh a klesajú. Oproti predchadzajucim rokom za porovnateľné obdobia... Uz z toho sa daju mnohe veci odhadovať, aj keď to samozrejme nie je smerodatné
0 0
ecompka ecompka

ecompka je offline (nepripojený) ecompka

Dnes by malo byť niečo teraz v správach na JOJKE. Bola nejaká upútavka.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ecompka Pozri príspevok
Dnes by malo byť niečo teraz v správach na JOJKE. Bola nejaká upútavka.
Tak ja som si to veľmi starostlivo pozrela.
Úžasné odporúčanie hovorkyne - tlačivá sú - treba si vytlačiť zo stránky drsr.sk... a je to podľa nich úplne normálne a všetko v najlepšom poriadku.
V elektronickej podobe vraj budú k dispozícii koncom januára...
Škoda že neodznelo to najdôležitejšie, čo nás všetkých externých účtovníkov trápi najviac a čo nás toľko poburuje... a o čom tu už dlho debatíme a bojujeme.

Veľmi ma mrzí, že sa do boja nepustila napríklad komora daňových poradcov, alebo iné inštitúcie združujúce účtovníkov slovenska... aby za seba a aj za nás zabojovali
Zdá sa mi, že my účtovníci sme ten najposlednejší článok, hoci podľa môjho skromného odhadu ten najdôležitejší...
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Economic Pozri príspevok
Tak ja som si to veľmi starostlivo pozrela.
Úžasné odporúčanie hovorkyne - tlačivá sú - treba si vytlačiť zo stránky drsr.sk... a je to podľa nich úplne normálne a všetko v najlepšom poriadku.
V elektronickej podobe vraj budú k dispozícii koncom januára...
Škoda že neodznelo to najdôležitejšie, čo nás všetkých externých účtovníkov trápi najviac a čo nás toľko poburuje... a o čom tu už dlho debatíme a bojujeme.

Veľmi ma mrzí, že sa do boja nepustila napríklad komora daňových poradcov, alebo iné inštitúcie združujúce účtovníkov slovenska... aby za seba a aj za nás zabojovali
Zdá sa mi, že my účtovníci sme ten najposlednejší článok, hoci podľa môjho skromného odhadu ten najdôležitejší...
mám taký pocit, že oni sú účastní okrem iného aj na testovaní
0 0
Načítať ďalšie