Zavrieť

Porady

Pripravenosť finančnej správy na podávanie DP za rok 2012 (FO a PO)

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Rozhodla som sa po konzultácii s kamoškou tiež externou účtovníčkou, že budeme musieť trošku zmedializovať prípravu zo strany finančnej správy, čo sa týka podávania daňových priznaní za rok 2012 pre fyzické osoby i právnické osoby ceu eDane. Vieme dobre, že máme termín na podávanie pevný a to najneskôr 1. 4 2013. Zrušili nám možnosť posunúť si niektorých klientov na neskorší termín podania. Zo zákona máme teda 3 mesiace aj jeden deň na spracovanie priznaní a ich podanie.
Softvérové spoločnosti KROS a MRP po dotaze, kedy zapracujú tieto tlačivá do svojich softvérov odpovedali, že v polovici mesiaca a druhá spoločnosť koncom februára. Nemôžu to urobiť skôr, pretože nemajú štruktúru od finančnej správy, aby to mohli urobiť.
Takže koľko času reálne nám ostáva na spracovanie a podanie DP ? No veeeľmi málo.
V médiách každý rok hovorkyňa vyzýva, že aby si to subjekty nenechali na poslednú chvíľu. Subjekty a čo externé účtovné spoločnosti, ktoré spracúvajú DP 30 - 40 a ešte aj väčšiemu počtu spoločností alebo FO ? Kto kedy myslí na tieto osoby ? A verte, že nás je veľa.

Radi by sme preto kontaktovať médiá na základe konkrétnych odpovedí od softvérových spoločností a niekoho kompetentného z finančnej správy. Pretože my sa môžeme snažiť akokoľvek jednoducho nám znemožňujú svojou nečinnosťou pracovať už priebežne od začiatku roka.
Týmto počinom chceme rozpútať to, aby sa kompetentní rozhýbali a čo by bolo ideálne aby možno v tomto roku umožnili posunúť si termín podávania DP.
Chceme, aby sa o tom verejne hovorilo. Nemusím zdôrazňovať, aké všetky povinnosti vďaka ich výmyslom na nás číhajú a času máme príliš málo.

Zaujímajú ma Vaše názory na danú problematiku. Zatiaľ je naša predstava taká, že skoncipujeme nejaký list napríklad pre Markízu a radi by sme zahrnúť k podpisu tomuto listu, čo najväčšie množstvo účtovníčiek, či účtovných firiem, ktorých sa nás to bytostne týka.
Budem rada za každý podnet, či pripomienku.
Preto sme sa dohodli, že dáme toto aj na poradu, aby sme získali čo najväčšiu podporu.
Mňa osobne poburuje to, že každý rok menia tlačivá, avšak nevedia to pripraviť v časovom predstihu. Vždy my musíme čakať, kým sa im uráči robiť to, čo majú. Prerábanie nových tlačív za nové stále komplikuje celú situáciu. A nám ukrajuje z času, ktorého je tak málo.
Usporiadat
ata111 ata111

ata111 je offline (nepripojený) ata111

... ale veď nestresujte, čo nevidieť budú daniari robiť za nás všetko - účto i daňové záležitosti. Ešte len potom nebudeme stihať naplňať ich soft našimi faktúrami a dávať na verejný bubon naše dlho budované know-how. Všetci už naozaj budeme "ako jedna rodina". No fakt geniálny nápad ako z marsu.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Jasné Vladko, všetci majú iba pocity... ale to je málo... Čas je neúprosný... a nik nám ho nevynahradí... Ale pokuty nám nezabudla pani hovorkyňa pripomenúť, aké nám hrozia....
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ata111 Pozri príspevok
... ale veď nestresujte, čo nevidieť budú daniari robiť za nás všetko - účto i daňové záležitosti. Ešte len potom nebudeme stihať naplňať ich soft našimi faktúrami a dávať na verejný bubon naše dlho budované know-how. Všetci už naozaj budeme "ako jedna rodina". No fakt geniálny nápad ako z marsu.

A zabudla si, že nás ešte budú pekne hodnotiť !!!
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zita5 Pozri príspevok
Súhlasím s úvodom a podotýkam, že to nie je prvý krát .
A dokonca ani druhý a bojím sa, že ani poslednýkrát.
0 0
Stromova Stromova

Stromova je offline (nepripojený) Stromova

Ahojte,
musím sa pridať k Vašim ohlasom.Pripravenosť finančnej správy na podávanie DP za rok 2012 (FO a PO) = nepripravenosť.Ešte stále sa nedajú DP vypĺňať na ich stránkach.
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

Stromova Pozri príspevok
Ahojte,
musím sa pridať k Vašim ohlasom.Pripravenosť finančnej správy na podávanie DP za rok 2012 (FO a PO) = nepripravenosť.Ešte stále sa nedajú DP vypĺňať na ich stránkach.
Ale veď je"EŠTE LEN" 23. januára!!! Tak načo sa ponáhľať?
0 0
Jana25 Jana25

Jana25 je offline (nepripojený) Jana25

A ak bude koncom marca kolabovať systém, tak pani hovorkyňa určite bude konštatovať, že je to nedisciplinovaťou daňovníkov, lebo si to nechali na poslednú chvíľu. My musíme všetko stihnúť včas, ale štátna správa nie je pripravená ale toto je už každoročný kolotoč.
1 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

nervóznych bude veľa , ale hlavne budeme pod tlakom a je známe že sa robia v takejto situácii chyby .A ako sa hovorí za chyby sa platí , v konečnom dôsledku si to aj tak ,,zlízne učtovníčka,, a bude za to ,,potrestaná,,. Plne podporujem a súhlasím s názormi, že treba dať nejako našu nespokojnosť najavo , len dúfam, že to bude mať aj nejaký efekt , že sa zase nepovie s ,,provokačným,, úsmevom , že čo by sme chceli máme čakať a dosť ......
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

30.01.13 nič nové
01_fdf_pdf_300113.jpg  
02_fdf_pdf_300113.jpg  
03_fdf_pdf_300113.jpg  
04_fdf_pdf_300113.png  
1/1
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pomaly ale isto
Naposledy upravil srska : 31.01.13 at 16:10
m_prehľad2013.jpg  
m_prehľad2013_form.jpg  
1/1
3 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

prehľad za 01/13 so zep-om bez problémov
prehľad2013.jpg  
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
srska Pozri príspevok
prehľad za 01/13 so zep-om bez problémov

Ty si nejak veľmi šikovný Vladko. A či testuješ ?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Economic Pozri príspevok
Ty si nejak veľmi šikovný Vladko. A či testuješ ?
nie vieri, reálne odoslané ale nie načítaním xml súboru do edane zo softu (pohoda nestíha) ale natypovaním.
prvá strana automat edane a druhá tých pár riadkov nestojí za reč
Naposledy upravil srska : 01.02.13 at 09:17
pohoda0113.png  
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

inak už sa trochu pohli, bo na drsr.sk sú už zverejnené šablóny xsd pre tvorbu formulárov.

poz.: ide to zatiaľ tak, ako mi sľúbila p. stoklasová
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
srska Pozri príspevok
nie vieri, reálne odoslané ale nie načítaním xml súboru do edane zo softu (pohoda nestíha) ale natypovaním.
prvá strana automat edane a druhá tých pár riadkov nestojí za reč
Jasné v pohode... Ja som ešte mzdy nestihla za január ani urobiť... Odskúšam najbližšie. Teraz som sa pasovala so zlúčením troch eseročiek... To mi trošku času vzalo...
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Urobila som mzdy za 1/2013, výkaz prešiel v pohode /načítaním XML súboru/
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

truch Pozri príspevok
Urobila som mzdy za 1/2013, výkaz prešiel v pohode /načítaním XML súboru/
z akého softu do edane?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
http://www.podnikam.webnoviny.sk/dan...r&utm_content=
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

teplo, teplo, ...
súvaha + vzs 2012.jpg  
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Len keby sme už aj s naším softom mohli spolupracovať... Nemôžem si dovoliť vyplňovať súvahy a výkazy ZaS ručne...
0 0
Načítať ďalšie