Zavrieť

Porady

dobrovolne nemocenske poistenie v r 2013, prihlasit sa?

Dobry den,
s manzelom planujeme dieta a chcem sa opytat, ako je to s DNP v roku 2013. Kolko korun budem mesacne platit, ake su zakladne poziadavky, podmienky, oplati sa to vobec? ako postupovat? kolko korun by som mesacne dostavala?

moj hruby plat je 520e a som zamestnana od 10.2.2011.

Dakujem
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

lusi611 Pozri príspevok
to viem o rodičovskom len by som si chccela aspon pocas materskej prilepsit len ide o to ze ja budem 9 mesiacov platit 138 s toho dostanem 7.5 mesiaca 255 + 65% z 350 hruba mzda to jest 227 = 482 ? Či dostanem len tých 255?
MD dostaneš z každého poistenia, z ktorého splníš podmienku 270 dní ... takže zo zamestnania Ti nárok na MD vznikne tam máš splnenú podmienku .. takže tých 227 a ked splníš podmienku DNP .. tak odtial dostaneš 255e ... takže dokopy 482 či koľko si to narátala ...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

lusi611 Pozri príspevok
ale ja som zamestnaná od 1.9.2008 do teraz
Len ja mám v hrubom 350eur, preto chcem niečo takéto riešiť lebo s rodičovského príspevku by som nevyšla
no ak si chceš tú materskú zvýšiť - tak by bolo dobre mať už nejakú dobu poistenia ... napr sa dobrovoľne poistíš - tak na tri mesiace, potom sa môžeš odhlásiť .... mesačne by ťa toto stálo tak 120 eur.
Oveľa lacnejšie by bolo - nájsť si nejakú brigádu - ako už bolo písané vyššie (keď aj na tie tri mesiace) .
A keď už budeš mať nejakú dobu poistenia - potom máš viac možností - ako získať vyššiu materskú v prípade, že zistíš, že už si tehotná
2 0
lusi611 lusi611

lusi611 je offline (nepripojený) lusi611

tak dakujem krasne za odpovede. Sa radsej dopredu pripravujem som si dala aj PN(rizikové) poistit v kooperative na 20eur denne pre istotu
0 0
tinulka26 tinulka26

tinulka26 je offline (nepripojený) tinulka26

Mila123 Pozri príspevok
nemáš možnosť sa niekde zamestnať aj na dohodu ale s pravidelným príjmom? aj napr. za 10 € mesačne
bola by táto celá záležitosť lacnejšia......
Ak by som bola DNP a popri tom by som mala dohodu s pravidelným príjmom napr. 40€ mesačne hrubá mzda, koľko by som mala materskú? Samozrejme by bola splnená podmienka 270 dní poistená. A ak by som mala iba tú dohodu na 40€ bez DNP potom aká by bola materská? Ďakujem za odpoveď
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

tinulka26 Pozri príspevok
Ak by som bola DNP a popri tom by som mala dohodu s pravidelným príjmom napr. 40€ mesačne hrubá mzda, koľko by som mala materskú? Samozrejme by bola splnená podmienka 270 dní poistená. A ak by som mala iba tú dohodu na 40€ bez DNP potom aká by bola materská? Ďakujem za odpoveď
​aký máš momentálny status? splňaš podmienku 2 rok a 270 dní?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

tinulka26 Pozri príspevok
Ak by som bola DNP a popri tom by som mala dohodu s pravidelným príjmom napr. 40€ mesačne hrubá mzda, koľko by som mala materskú? Samozrejme by bola splnená podmienka 270 dní poistená. A ak by som mala iba tú dohodu na 40€ bez DNP potom aká by bola materská? Ďakujem za odpoveď
tá dohoda .. to je len na získanie potrebnej doby poistenia !! (z toho materskú ani nerátaj!) - tu som ti písala. http://www.porada.sk/t207169-p4-dobr...ml#post2292959
V každom prípade treba mať nejakú dobu poistenia, lebo keď zistíš, že si tehotná - väčšinou už je neskoro niečo plánovať.
lepšie si to naštuduj - vidím, že sa vôbec neorientuješ.
http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-...2013-a.html#48
1 0
tinulka26 tinulka26

tinulka26 je offline (nepripojený) tinulka26

Mila123 Pozri príspevok
​aký máš momentálny status? splňaš podmienku 2 rok a 270 dní?
momentálne túto podmienku nespĺňam. Som SZČO ale do SP odvody ešte neodvádzam. Mám možnosť ísť na dohodu za 40€ a plus by som si chcela platiť DNP. Bábätko by sme chceli až na druhý rok. Tak preto sa pýtam vopred, aby som niečo neprešvihla a dostala aspoň nejakú materskú.
0 0
tinulka26 tinulka26

tinulka26 je offline (nepripojený) tinulka26

Katy a R Pozri príspevok
tá dohoda .. to je len na získanie potrebnej doby poistenia !! (z toho materskú ani nerátaj!) - tu som ti písala. http://www.porada.sk/t207169-p4-dobr...ml#post2292959
V každom prípade treba mať nejakú dobu poistenia, lebo keď zistíš, že si tehotná - väčšinou už je neskoro niečo plánovať.
lepšie si to naštuduj - vidím, že sa vôbec neorientuješ.
http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-...2013-a.html#48
Ak by som to všetko ovládala a orientovala sa v tom, tak by som sem nepísala. Myslela som, že tu ste od toho, aby ste to človeku, ktorý niečo nevie poradili a vysvetlili. Na SP ti nikto nepovie ako to máš čo najlepšie spraviť tak som si myslela, že snad tu ....
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

tinulka26 Pozri príspevok
momentálne túto podmienku nespĺňam. Som SZČO ale do SP odvody ešte neodvádzam. Mám možnosť ísť na dohodu za 40€ a plus by som si chcela platiť DNP. Bábätko by sme chceli až na druhý rok. Tak preto sa pýtam vopred, aby som niečo neprešvihla a dostala aspoň nejakú materskú.
pre teba by bola dobrá dohoda, aby si splnila podmienku 270 dní a potom sa napr. zamestnať na najmenej 90 dní a potom ísť na MD, popr. pred MD ak by sa situácia skomplikovala aj na PN......
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

tinulka26 Pozri príspevok
Ak by som to všetko ovládala a orientovala sa v tom, tak by som sem nepísala. Myslela som, že tu ste od toho, aby ste to človeku, ktorý niečo nevie poradili a vysvetlili. Na SP ti nikto nepovie ako to máš čo najlepšie spraviť tak som si myslela, že snad tu ....
Ako ale nás tu nikto neplatí zato, aby sme tu od toho boli ... je to dobrá vôľa. A ked človek nemá základný prehľad ta to je radiť ako hrach o stenu hádzať.
4 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

tinulka26 Pozri príspevok
Ak by som to všetko ovládala a orientovala sa v tom, tak by som sem nepísala. Myslela som, že tu ste od toho, aby ste to človeku, ktorý niečo nevie poradili a vysvetlili. Na SP ti nikto nepovie ako to máš čo najlepšie spraviť tak som si myslela, že snad tu ....
inak ma šokuje Tvoje vyjadrenie, pretože ak ja chcem vedieť učím sa, platím si Draka, kt. nie je najlacnejší, ale platím si ho......
3 0
Nela70 Nela70

Nela70 je offline (nepripojený) Nela70

Ahojte, poprosím o pomoc vo výpočte a radu. Som zamestnana v TPP už 6 rokov.V prípade ak sa dostanem na PN-ku, oplatí sa mi priplatiť si dobrovoľné nemocenské poistenie a platí to ešte?
1:Stači mi ísť na SP v deň PN
2:aký je mesačný poplatok za pripoistenie
3:aká suma v čase pn-ky mesačne by mi vychádzala?

Ďakujem za odpoveď
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Nela70 Pozri príspevok
Ahojte, poprosím o pomoc vo výpočte a radu. Som zamestnana v TPP už 6 rokov.V prípade ak sa dostanem na PN-ku, oplatí sa mi priplatiť si dobrovoľné nemocenské poistenie a platí to ešte?
1:Stači mi ísť na SP v deň PN
2:aký je mesačný poplatok za pripoistenie
3:akú suma v čase pn-ky mesačne by mi vychádzala?

Ďakujem za odpoveď
​mala si niekedy DNP? cca max. 15 mesiacov spätne
0 0
Nela70 Nela70

Nela70 je offline (nepripojený) Nela70

ahoj nie nikdy
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Nela70 Pozri príspevok
ahoj nie nikdy
v tom prípade ak sa prihlásiš, teraz už celý balík si platiť prv 270 dní a až potom čerpať dávky NP......
2 0
Nela70 Nela70

Nela70 je offline (nepripojený) Nela70

trochu nerozumiem, musím si zaplatiť za balík koľko a aku to má výhodu?
0 0
Nela70 Nela70

Nela70 je offline (nepripojený) Nela70

dala som Typ 1, VZ 620 €, musim platiť všetky tie poistenia, staroba,nezamestnanosť atď ? to mi výchadza na 217 eur mesačne ?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Nela70 Pozri príspevok
dala som Typ 1, VZ 620 €, musim platiť všetky tie poistenia, staroba,nezamestnanosť atď ? to mi výchadza na 217 eur mesačne ?
áno, to je ten balík, kt. som spominala.......
0 0
Nela70 Nela70

Nela70 je offline (nepripojený) Nela70

ďakujem ešte jedná otázka, vieš mi vypočítať koľko by mi vyšla PN-ka ,ak si budem platiť balík, či to má vôbec význam. ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať