Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel 2012 - VZN

V prílohách všeobecné záväzné nariadenia:
Bratislavský kraj - rok 2012 a rok 2013 - žiadna zmena v sadzbách
Trenčiansky kraj - rok 2012 a rok 2013 - žiadna zmena v sadzbách
Trnavský kraj - rok 2012 a rok 2013 - zmena!

Žiaľ ostatné kraje, keď s nimi nerobím som si nevyhľadávala, prosím doplnte
Usporiadat
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

dievčence, ak ak má motorku prihlásenú za celý rok, ale využíva ju len 6 mesiacov v roku, zohľadňuje sa toto v DP nejako?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

KatarinaNR Pozri príspevok
dievčence, ak ak má motorku prihlásenú za celý rok, ale využíva ju len 6 mesiacov v roku, zohľadňuje sa toto v DP nejako?
ak nechce mať sankciu, za neskoré oznámenie o prerušení, resp. ukončení, nech zaplatí za celý rok.....jeho smola, resp. niekto zaspal.....
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

nie Jari, motorka sa dá využívať len 6mesiacov, on ju bude zase používať keď sa oteplí :-) neprestal ju používať úplne
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

KatarinaNR Pozri príspevok
nie Jari, motorka sa dá využívať len 6mesiacov, on ju bude zase používať keď sa oteplí :-) neprestal ju používať úplne
za rok 2012 je potrebné prihlasovať a odhlasovať povinnosti....(nemám auto, nemám motorku....)
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

no tak bude platiť celý rok
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

KatarinaNR Pozri príspevok
dievčence, ak ak má motorku prihlásenú za celý rok, ale využíva ju len 6 mesiacov v roku, zohľadňuje sa toto v DP nejako?
Katka, z akeho dovodu prihlasoval motorku na DU? ... podla ktoreho §?

motorka je kategoria L - a ta nepodlieha danovej povinnosti
2 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

ja neviem, to prihlasoval ešte predomnou,
asi z dôvodu, že ju bude používať na dosahovanie príjmov, chodí ňou za klientami a bločky dáva do účta
takže za motorku sa nemusí podať DP?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

KatarinaNR Pozri príspevok
ja neviem, to prihlasoval ešte predomnou,
asi z dôvodu, že ju bude používať na dosahovanie príjmov, chodí ňou za klientami a bločky dáva do účta
takže za motorku sa nemusí podať DP?
kedze motorka nie je predmetom dane (citovala som zakon v prispevku vyssie), tak naco by to tam daval ... nech ide za spravkynou dane aj s technickym preukazom a zisti ci je mozne stornovat oznamenie o vzniku danovej povinnosti, kedze ta nevznikla
1 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

tak teda nemusí sa za ňu robiť DP a bločky z tankovania môže uplatňovať v účte naďalej?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

KatarinaNR Pozri príspevok
tak teda nemusí sa za ňu robiť DP a bločky z tankovania môže uplatňovať v účte naďalej?
Katka, dala si mi uzitocne za citovane zo zakona ... dakujem (aj ostatnym ) ... ale ... citala si to?

su tam uvedene napr. aj traktory a pomocne stroje - zakon oznacuje ako predmet dane kategoriu M, N a O ... cize ani traktor, ani pomocny stroj .... a ani motorka

... ak ich ma podnikatel v majetku alebo v prenajme ... moze si uplatnit PHL? ... je v zakone o dani z prijmov vymedzene, ze vydavky na PHL sa mozu uplatnit, len ak je zaplatena dan z motorovych vozidiel? - ja som to tam nenasla
0 0
Věra Deptová Věra Deptová

Věra Deptová je offline (nepripojený) Věra Deptová

Na rok 2013 platí VZN 25/2011. Čiže k dnešnému dňu je výmer rovnaký pre odvody za rok 2012 a 2013. Kontaktovala som sa na kraj - odbor dopravy. Věrka Pozn.pre Prešovský kraj
Naposledy upravil Věra Deptová : 14.01.13 at 13:51
0 0
Vivči Vivči

Vivči je offline (nepripojený) Vivči

Ahojte, chcem sa spýtať že na pracovné stroje ktoré majú zelené ŠPZ treba platiť daň z motorových vozidiel?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Vivči Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa spýtať že na pracovné stroje ktoré majú zelené ŠPZ treba platiť daň z motorových vozidiel?
pozri prisp. 21
0 0
basha_V basha_V

basha_V je offline (nepripojený) basha_V

zacinajuca a po informaciach bažiaca ...viac
prosím ja mám trošku problém pri advokátovi... je prihlásený na DÚ v Trnave, ale advokátsku kanceláriu má v Bratislave a v techničáku má tiež Bratislavu.... samozrejme auto prihlásil v Trnave kým mal starý techničák a potom ho prepísal na BA... tak a teraz neviem, čo s tým. prihlásené v TT ale v techničáku je držitel v Ba... nevadí to?? mám ho spraviť normálne na TT????

ĎAKUJEM za každú radu
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

basha_V Pozri príspevok
prosím ja mám trošku problém pri advokátovi... je prihlásený na DÚ v Trnave, ale advokátsku kanceláriu má v Bratislave a v techničáku má tiež Bratislavu.... samozrejme auto prihlásil v Trnave kým mal starý techničák a potom ho prepísal na BA... tak a teraz neviem, čo s tým. prihlásené v TT ale v techničáku je držitel v Ba... nevadí to?? mám ho spraviť normálne na TT????

ĎAKUJEM za každú radu
minuly rok platilo toto

§90
(2) Daňovník, ktorému vznikne alebo zanikne daňová povinnosť, je povinný oznámiť túto skutočnosť správcovi dane miestne príslušnému podľa miesta evidencie vozidla do 30 dní odo dňa vzniku alebo zániku daňovej povinnosti, okrem daňovníka podľa § 85 ods. 2 písm. a).


v pouceni k DzMV sa pise:

"Priznanie k dani predkladá daňovník (§ 85 zákona) miestne príslušnému daňovému úradu, ktorý vykonáva
správu dane. Správu dane vykonáva daňový úrad miestne príslušný podľa miesta evidencie motorového vozidla
alebo prípojného vozidla (ďalej len „vozidlo“) k 31. decembru predchádzajúceho roka."
0 0
basha_V basha_V

basha_V je offline (nepripojený) basha_V

zacinajuca a po informaciach bažiaca ...viac
ok tak ho skúsim odhlásiť ešte v ten istý deň z TT a prihlásiť do BA podla techničáku.... snáď to prejde bez pokuty
ďakujem pekne za pomoc
0 0
DANAK1 DANAK1

DANAK1 je offline (nepripojený) DANAK1

ahojte! sestra začala minulý rok podnikať. tento rok by chcela používať MV na firmu. MV má písané ako súkromné. dočítala som sa, že dan z MV bude platiť až budúci rok, no akosi neviem nájsť, či sa má ísť nahlásiť na DU, že bude MV používať. už som z toho množstva informácii domotaná, kdesi som tu čítala, že prihlasovať sa muselo minulý rok - to znamená, že tento sa nemusí? len jednoducho bude používať MV na podnikanie a budúci rok podá danové priznanie? vopred vďaka za pomoc!
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
zmena je od 1.1.2013 - zanikla povinnosť oznamovania DP, predtým sa muselo poslať oznámenie do 30 dní.
Zostáva povinnosť oznámiť zánik DP DMV.
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

ŽILINSKY KRAJ
http://www.regionzilina.sk/sk/dokume...vych-vozidiel/
0 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

Zamestnanec s. r. o. využíval svoje súkromné auto (nahlásené na DU) pri práci pre s. r. o. Kto podáva daňové z MV?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať