Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel 2012 - VZN

V prílohách všeobecné záväzné nariadenia:
Bratislavský kraj - rok 2012 a rok 2013 - žiadna zmena v sadzbách
Trenčiansky kraj - rok 2012 a rok 2013 - žiadna zmena v sadzbách
Trnavský kraj - rok 2012 a rok 2013 - zmena!

Žiaľ ostatné kraje, keď s nimi nerobím som si nevyhľadávala, prosím doplnte
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
a kto ho nahlásil?
Oznamovacia povinnosť nebola, ak ho používal a vyúčtovanie ciest robil pre sro, DMV platí sro.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

nikula Pozri príspevok
Zamestnanec s. r. o. využíval svoje súkromné auto (nahlásené na DU) pri práci pre s. r. o. Kto podáva daňové z MV?
zamestnavatel - pozri §84 a §85 z. 582/2004
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
http://www.po-kraj.sk/sk/samosprava/...c-25-2011.html
0 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

Žilinský kraj nemenil sadzby na rok 2013 - overené telefonicky na oddelení dopravy VÚC, takže preddavky sa rátajú z rovnakých sadzieb za rok 2012
2 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás, SZČO má jedno auto v obch. majetku a ešte využíva súkromné auto na podnikat. účely. Obidve má nahlásené na DU, avšak v r. 2012 súkromné auto na podnikat. účely nevyužíval, stačilo mu jedno auto. Ale keďže to súkromné auto neodhlásil z DU, tak musí zaň zaplatiť daň z MV za celý rok, však? Je jedno, či ho využíval alebo nie, jednoducho daň musí zaplatiť. Správne? Ďakujem pekne.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Prosím Vás, SZČO má jedno auto v obch. majetku a ešte využíva súkromné auto na podnikat. účely. Obidve má nahlásené na DU, avšak v r. 2012 súkromné auto na podnikat. účely nevyužíval, stačilo mu jedno auto. Ale keďže to súkromné auto neodhlásil z DU, tak musí zaň zaplatiť daň z MV za celý rok, však? Je jedno, či ho využíval alebo nie, jednoducho daň musí zaplatiť. Správne? Ďakujem pekne.
Prosím Vás pekne, len si to chcem uistiť. Ak má SZČO nahlásené súkromné MV na DU už od r. 2011 a neodhlásil ho doteraz, tak je jedno, či ho využíval alebo nie, musí podať daňové priznanie z MV a daň aj zaplatiť. Však?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Prosím Vás pekne, len si to chcem uistiť. Ak má SZČO nahlásené súkromné MV na DU už od r. 2011 a neodhlásil ho doteraz, tak je jedno, či ho využíval alebo nie, musí podať daňové priznanie z MV a daň aj zaplatiť. Však?
Posúvam.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ešte by som Vás chcela okrem vyššie uvedeného poprosiť o radu. SZČO prenajal auto svojej s.r.o. dňa 18.7.2012. Od tohto dňa aj odhlásil auto z DU a s.r.o. ho prihlásila na DU. Takže z pohľadu SZČO má zaplatiť pomernú časť za 6 alebo 7 mesiacov? A z pohľadu s.r.o. má zaplatiť daň za auto za 6 mesiacov? Júl sa mi tam prekrýva. Kto má platiť daň z MV za júl? SZČO alebo s.r.o.? Vďaka.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Ešte by som Vás chcela okrem vyššie uvedeného poprosiť o radu. SZČO prenajal auto svojej s.r.o. dňa 18.7.2012. Od tohto dňa aj odhlásil auto z DU a s.r.o. ho prihlásila na DU. Takže z pohľadu SZČO má zaplatiť pomernú časť za 6 alebo 7 mesiacov? A z pohľadu s.r.o. má zaplatiť daň za auto za 6 mesiacov? Júl sa mi tam prekrýva. Kto má platiť daň z MV za júl? SZČO alebo s.r.o.? Vďaka.
Posúvam.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobrý den,prosím Vás,ked v s.r.o. vyuzíval na firemné jazdy svoje súkromné auto konatel,v dan.priznaní označím ako platitela §2 ods. a
sprvane prosím?
dakujem vopred
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

mondes Pozri príspevok
Ešte by som Vás chcela okrem vyššie uvedeného poprosiť o radu. SZČO prenajal auto svojej s.r.o. dňa 18.7.2012. Od tohto dňa aj odhlásil auto z DU a s.r.o. ho prihlásila na DU. Takže z pohľadu SZČO má zaplatiť pomernú časť za 6 alebo 7 mesiacov? A z pohľadu s.r.o. má zaplatiť daň za auto za 6 mesiacov? Júl sa mi tam prekrýva. Kto má platiť daň z MV za júl? SZČO alebo s.r.o.? Vďaka.
za jul plati aj sZCO aj sro
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

tibor1000 Pozri príspevok
Dobrý den,prosím Vás,ked v s.r.o. vyuzíval na firemné jazdy svoje súkromné auto konatel,v dan.priznaní označím ako platitela §2 ods. a
sprvane prosím?
dakujem vopred
a este prosim -riadok 52 predpokladana dan pre rok 2013 dam 0
kedze to nie je firemne auto,vsak?
dakujem
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

tibor1000 Pozri príspevok
Dobrý den,prosím Vás,ked v s.r.o. vyuzíval na firemné jazdy svoje súkromné auto konatel,v dan.priznaní označím ako platitela §2 ods. a
sprvane prosím?
dakujem vopred
ano
0 0
vjejka vjejka

vjejka je offline (nepripojený) vjejka

Prosím vás, neviem či zle počítam ja, alebo pc...vyplnujem priznanie cez edane...a využívalo sa 3 mesiace..a mám zaokrúhlovať dan alebo pomernú časť nadol...
ročná sadzba je 212/12= 17,66666666 a zaokrúhlim na 17,66 a teraz 17,66x3 =52,98
edane mi dali 52,99?? tak správne je 17,66666x3???

dakujemmmm
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Prosím Vás pekne, len si to chcem uistiť. Ak má SZČO nahlásené súkromné MV na DU už od r. 2011 a neodhlásil ho doteraz, tak je jedno, či ho využíval alebo nie, musí podať daňové priznanie z MV a daň aj zaplatiť. Však?
Posúvam, vďaka.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

vjejka Pozri príspevok
Prosím vás, neviem či zle počítam ja, alebo pc...vyplnujem priznanie cez edane...a využívalo sa 3 mesiace..a mám zaokrúhlovať dan alebo pomernú časť nadol...
ročná sadzba je 212/12= 17,66666666 a zaokrúhlim na 17,66 a teraz 17,66x3 =52,98
edane mi dali 52,99?? tak správne je 17,66666x3???

dakujemmmm
súčin jednej dvanástiny ročnej sadzby dane uvedenej na riadku
08, resp. ako jednej dvanástiny zníženej ročnej sadzby dane na r. 09 a počtu kalendárnych mesiacov príslušného
roka v ktorých vozidlo podliehalo dani podľa údaja uvedeného na riadku 10. Daň alebo pomerná časť dane sa
zaokrúhli na eurocenty nadol.

r. 08/12 x r. 10 = 212/12 x 3 = 17,666666 x 3 = 52,999999 ... zaokruhlene na eurocenty nadol je 52,99

nie je tam uvedene, ze r. 08/12 sa zaokruhluje
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

mondes Pozri príspevok
Posúvam, vďaka.
je v zakone vynimka, ze ked sa neodhlasene vozidlo nepouziva tak sa dan neplati? ... zakon hovori ze vznik a zanik sa oznamuje do 30 dni (plati pre r. 2012)

bol oznameny zanik DP? - nebol ... takze dan plati
ak sa oznami zanik neskor ako 30 dni - dostane pokutu ... tak si vyber
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Prosím Vás pekne, len si to chcem uistiť. Ak má SZČO nahlásené súkromné MV na DU už od r. 2011 a neodhlásil ho doteraz, tak je jedno, či ho využíval alebo nie, musí podať daňové priznanie z MV a daň aj zaplatiť. Však?
Prosím Vás o radu.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

mondes Pozri príspevok
Prosím Vás o radu.
ved ju mas o prispevok vyssie!!!
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ďakujem veľmi pekne nevšimla som si.

Ešte Vás poprosím, nie je mi jasné to, že podnikateľ nemusí nahlasovať auto na začatie podnikania, iba ukončenie. To mám chápať tak, že ak SZČO pôjde na pracovnú cestu napr. 5.4.2013, tak k 6.4.2013 mu vzniká daňová povinnosť bez nahlásenia. V auguste vie, že od septembra už nebude auto využívať v r. 2013 na podnikanie, tak to ohlási na DU, teda to ukončenie. No následne v oktobri sa mu naskytne práca, pri ktorej bude musieť využívať aj auto. Môže ho využívať, keď ho odhlásil na DU? A napr. v novembri ak vie, že už auto nebude používať na podnikanie opäť ho odhlási z DU? Takže bude mať 2 oznámenia o zániku DzMV počas roka? Prosím Vás o ujasnenie. Vďaka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať