Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel 2012 - VZN

V prílohách všeobecné záväzné nariadenia:
Bratislavský kraj - rok 2012 a rok 2013 - žiadna zmena v sadzbách
Trenčiansky kraj - rok 2012 a rok 2013 - žiadna zmena v sadzbách
Trnavský kraj - rok 2012 a rok 2013 - zmena!

Žiaľ ostatné kraje, keď s nimi nerobím som si nevyhľadávala, prosím doplnte
Usporiadat
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

tibor1000 Pozri príspevok
Dobrý den,prosím Vás,ked v s.r.o. vyuzíval na firemné jazdy svoje súkromné auto konatel,v dan.priznaní označím ako platitela §2 ods. a
sprvane prosím?
dakujem vopred
dakujem
este poprosim o kontrolu tohto- §2 odst. 1 ano?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

mondes Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne nevšimla som si.

Ešte Vás poprosím, nie je mi jasné to, že podnikateľ nemusí nahlasovať auto na začatie podnikania, iba ukončenie. To mám chápať tak, že ak SZČO pôjde na pracovnú cestu napr. 5.4.2013, tak k 6.4.2013 mu vzniká daňová povinnosť bez nahlásenia. V auguste vie, že od septembra už nebude auto využívať v r. 2013 na podnikanie, tak to ohlási na DU, teda to ukončenie. No následne v oktobri sa mu naskytne práca, pri ktorej bude musieť využívať aj auto. Môže ho využívať, keď ho odhlásil na DU? A napr. v novembri ak vie, že už auto nebude používať na podnikanie opäť ho odhlási z DU? Takže bude mať 2 oznámenia o zániku DzMV počas roka? Prosím Vás o ujasnenie. Vďaka.
mozes mat aj 50 oznameni o zaniku - dan sa od 1.1.2013 plati za dni
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

tibor1000 Pozri príspevok
dakujem
este poprosim o kontrolu tohto- §2 odst. 1 ano?
odpoved mas v prispevku #54

ludiaaaa ... ved citajte!!! ... a hlavne vyhladavajte, toto je tema na sumarizaciu VZN, nemrnikujte to tu!
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

1Dara Pozri príspevok
mozes mat aj 50 oznameni o zaniku - dan sa od 1.1.2013 plati za dni
Takže ak napr. SZCO ide na pracovnú cestu (turnus) do zahraničia na 2 mesiace a potom je mesiac doma, tak ak nechce platiť daň za dni, kedy je doma, tak po každých dvoch mesiacoch musí dávať na DU oznámenie o zániku? Ak ťa môžem poprosiť pricvaknúť aj nejaký §. Ďakujem Ti pekne.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

1Dara Pozri príspevok
odpoved mas v prispevku #54

ludiaaaa ... ved citajte!!! ... a hlavne vyhladavajte, toto je tema na sumarizaciu VZN, nemrnikujte to tu!
uf ospravedlnujem sa
som vlastne potreboval este doplnenie tej otazky-toto
"riadok 52 predpokladana dan pre rok 2013 dam 0
kedze to nie je firemne auto?"
dakujem
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Takže ak napr. SZCO ide na pracovnú cestu (turnus) do zahraničia na 2 mesiace a potom je mesiac doma, tak ak nechce platiť daň za dni, kedy je doma, tak po každých dvoch mesiacoch musí dávať na DU oznámenie o zániku? Ak ťa môžem poprosiť pricvaknúť aj nejaký §. Ďakujem Ti pekne.
Prosím odobrite mi to, vďaka.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

tibor1000 Pozri príspevok
uf ospravedlnujem sa
som vlastne potreboval este doplnenie tej otazky-toto
"riadok 52 predpokladana dan pre rok 2013 dam 0
kedze to nie je firemne auto?"
dakujem
tu nejde o to ci je to firemne auto

Riadok č. 52 - uvedie sa výška predpokladanej dane, ktorá predstavuje súčet ročnej sadzby dane u jedného
správcu dane za každé vozidlo, ktoré je predmetom dane k 1. januáru bežného zdaňovacieho obdobia a nie je
oslobodené od dane. Tento údaj je východiskový pri platení preddavkov na daň podľa § 91 zákona.

cize ak mas len 1 vozidlo, ktore 1.1. je predmetom dane napises tam rocnu sadzbu za toto vozidlo na r. 2013 ... pri jednom vozidle ti nevznikne povinnost platit preddavky (tie sa platia pri DP od 660 €)

ale moze tam byt aj 0, ked 1.1. toto auto nebolo pouzite na podnikanie - t. j. nie je vystaveny cestovny prikaz ... a firma ine auta nema
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

mondes Pozri príspevok
Takže ak napr. SZCO ide na pracovnú cestu (turnus) do zahraničia na 2 mesiace a potom je mesiac doma, tak ak nechce platiť daň za dni, kedy je doma, tak po každých dvoch mesiacoch musí dávať na DU oznámenie o zániku? Ak ťa môžem poprosiť pricvaknúť aj nejaký §. Ďakujem Ti pekne.

mondes, uz v inej teme som ti dala link na temu, kde su info priamo z FR SR, bolo by dobre si najprv tieto materialy prestudovat

http://www.porada.sk/t207541-danove-...ok-2012-a.html
0 0
Radka1982 Radka1982

Radka1982 je offline (nepripojený) Radka1982

Toto som našla na portály finančného riaditeľstva SR a chcem sa opýtať, či teda musím podávať DPzMV a keď áno tak s nulovou sadzbou? Ďakujem za info.

a) Slovenský podnikateľ v zdaňovacom období r. 2012 používa na podnikanie v Rakúsku

motorové vozidlo, ktoré je evidované v Slovenskej republike.

Vozidlo v zdaňovacom období r. 2012 nie je predmetom dane, pretože sa používa na
podnikanie mimo územia Slovenskej republiky.
0 0
Radka1982 Radka1982

Radka1982 je offline (nepripojený) Radka1982

Upresním ....keď mám firemné auto a používam ho na cesty do ČR za prací....ďakujem
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

1Dara Pozri príspevok
mondes, uz v inej teme som ti dala link na temu, kde su info priamo z FR SR, bolo by dobre si najprv tieto materialy prestudovat

http://www.porada.sk/t207541-danove-...ok-2012-a.html
Tak z Tvojho linku vyberám toto:

Vznik a zánik daňovej povinnosti - § 89
Novela zákona upravila vznik a zánik daňovej povinnosti na deň, kedy sa vozidlo
začalo alebo prestalo používať na podnikanie. Na základe uvedeného od 1. januára 2013
daňová povinnosť vzniká dňom použitia vozidla na podnikanie a zaniká dňom, ktorým sa
vozidlo prestalo používať na podnikanie.
Oznamovacia povinnosť, zdaňovacie obdobie a daňové priznanie - § 90
K oznamovacej povinnosti
Oproti predchádzajúcej právnej úprave od 1. januára 2013 daňovník nemá
oznamovaciu povinnosť pri vzniku daňovej povinnosti k dani z motorových vozidiel, ale iba
pri jej zániku.


.....a z toho mi vyplýva, že ak SZCO príde z pracovnej cesty (turnusu) domov napr. koncom mája a vie, že bude doma mesiac tak musí nahlásiť zánik na DU. A ak bude takto chodiť na pracovné cesty pravidelne, tak po každom návrate musí auto odhlásiť. Pochopila som to správne? Vďaka.
0 0
Radka1982 Radka1982

Radka1982 je offline (nepripojený) Radka1982

Ahoj,
neviete náhodou niekto ako opraviť DPzMV v programe Alfa? Všetky info som do programu zadala, ale v DPzMV mi to nevypísalo na strane 3 zdvihový objem motora a počet náprav? Neviete nikto ako sa to dá opraviť ručne,ale prečo mi to tam nevypisuje. Ďakujem Radka
0 0
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

Mas dobre zadanu kategoriu vozidla?
0 0
Radka1982 Radka1982

Radka1982 je offline (nepripojený) Radka1982

Áno, podla technického preukazu....
0 0
millo5 millo5

millo5 je offline (nepripojený) millo5

idem prvýkrát robiť DP, tak môžte poradiť? Ide o náklad. auto, 3 nápravy, Euro 3, TN kraj, nosnosť 26 t, prihlásené od marca 2012. Môžem použiť zníženú sadzbu dane, keďže ide o Euro 3? Ročná sadzba 1309,05, takže alikvot. časť
1309,05/12 x 10 mesiacov = 1090,875 po zaokr. 1090,87 . Je to tak správne?
Ďakujem za radu
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

mondes Pozri príspevok
Tak z Tvojho linku vyberám toto:

Vznik a zánik daňovej povinnosti - § 89
Novela zákona upravila vznik a zánik daňovej povinnosti na deň, kedy sa vozidlo
začalo alebo prestalo používať na podnikanie. Na základe uvedeného od 1. januára 2013
daňová povinnosť vzniká dňom použitia vozidla na podnikanie a zaniká dňom, ktorým sa
vozidlo prestalo používať na podnikanie.
Oznamovacia povinnosť, zdaňovacie obdobie a daňové priznanie - § 90
K oznamovacej povinnosti
Oproti predchádzajúcej právnej úprave od 1. januára 2013 daňovník nemá
oznamovaciu povinnosť pri vzniku daňovej povinnosti k dani z motorových vozidiel, ale iba
pri jej zániku.


.....a z toho mi vyplýva, že ak SZCO príde z pracovnej cesty (turnusu) domov napr. koncom mája a vie, že bude doma mesiac tak musí nahlásiť zánik na DU. A ak bude takto chodiť na pracovné cesty pravidelne, tak po každom návrate musí auto odhlásiť. Pochopila som to správne? Vďaka.
je na nom aby si spocital ci sa mu oplati odhlasovat vozidlo alebo zaplati dan za cely rok
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
prikladám ak by niekto hľadal či je MV v kategorii EURO 3,4,5, - v niektorých TP je iba číslo
1 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ak má klient -je to s.r.o.v užívaní vozidlá/na odvoz odpadu/, ktoré majú v techn.preukaze zapísané Mesto /je 100% vlastník organizácie/ako vlastníka, Mesto dostalo nenávr.finanč.príspevok z EU na kúpu, nemôžu byť vozidlá použív.na podnikanie, iba na konkrétne činnosti pre mesto má povinnosť klient -konkrétna s.r.o. platiť daň z motor.vozidiel za tieto vozidlá?
0 0
batorek batorek

batorek je offline (nepripojený) batorek

Pri osobnom automobile sa píše len zdvihový objem motora.
počet náprav sa nepíše len pri ostatných vozidlách.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať