Zavrieť

Porady

Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pozri konkrétny §.

§ 32a
Zamestnanecká prémia

(1) Nárok na zamestnaneckú prémiu za príslušné zdaňovacie obdobie daňovníkovi
a) vzniká, ak
1. dosiahol zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti uvedené v § 5 ods. 1 písm. a) a f), vykonávanej len na území Slovenskej republiky (ďalej len "posudzované príjmy"), v úhrnnej výške aspoň 6-násobku minimálnej mzdy, 123)
2. poberal posudzované príjmy aspoň šesť kalendárnych mesiacov,
3. neuplatnil postup podľa § 43 ods. 7 pri príjmoch, z ktorých sa daň vyberá zrážkou podľa § 43,
4. nepoberal príjmy uvedené v § 3 ods. 2 písm. c) a d), § 5 ods. 1 písm. b) až e), g) a h), § 5 ods. 3 a § 5 ods. 7 písm. i),
5. nepoberal iné zdaniteľné príjmy (§ 6 až 8) okrem príjmov uvedených v treťom bode,
6. nie je na začiatku príslušného zdaňovacieho obdobia poberateľom dôchodku (§ 11 ods. 6) alebo dôchodok nebol tomuto daňovníkovi priznaný spätne k začiatku príslušného zdaňovacieho obdobia a
7. suma vypočítaná podľa odseku 3 je kladné číslo,
b) nevzniká, ak sú splnené všetky podmienky uvedené v písmene a), ale ide o zamestnanca, na ktorého podporu udržania v zamestnaní sa v príslušnom zdaňovacom období poskytol príspevok podľa osobitného predpisu.122b)

(2) Ak zamestnanec dosiahol posudzované príjmy za kalendárny mesiac len na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, 122c) tento mesiac sa do obdobia uvedeného v odseku 1 písm. a) druhom bode nezapočíta.
0 0
andree77 andree77

andree77 je offline (nepripojený) andree77

Dobrý deň, môžem započítať mesiac, v ktorom zamestnancovi bol vyplatený len príspevok zo sociálneho fondu (celý mesiac bol PN) do obdobia na vyplatenie zamestnaneckej prémie? Ďakujem.
0 0
smejocko1 smejocko1

smejocko1 je offline (nepripojený) smejocko1

Dobrý deň,
chcem sa spýtať na výpočet zamestnaneckej prémie. Za rok 2012 som odpracovala 10 mesiacov (z toho celý júl som bola PN), v desiatom mesiaci som šla na materskú dovolenku, daňové priznanie si robím sama a chcem vedieť či mám nárok na zamestnaneckú prémiu? Ak áno, koľko mesiacov mám uviesť do DP? Počíta sa aj mesiac, ktorý som bola PN alebo nie? Neviem, či tam mám uviesť na výpočet ZP 10 alebo 9 mesiacov a tiež neviem, či si môžem uplatniť nárok na ZP keď si uplatním aj nezdaniteľnú časť na daňovníka. Moje príjmy za 10 mesiacov boli 3400 Eur.
Za Vaše odpovede Vám veľmi pekne ďakujem.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

smejocko1 Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcem sa spýtať na výpočet zamestnaneckej prémie. Za rok 2012 som odpracovala 10 mesiacov (z toho celý júl som bola PN), v desiatom mesiaci som šla na materskú dovolenku, daňové priznanie si robím sama a chcem vedieť či mám nárok na zamestnaneckú prémiu? Ak áno, koľko mesiacov mám uviesť do DP? Počíta sa aj mesiac, ktorý som bola PN alebo nie? Neviem, či tam mám uviesť na výpočet ZP 10 alebo 9 mesiacov a tiež neviem, či si môžem uplatniť nárok na ZP keď si uplatním aj nezdaniteľnú časť na daňovníka. Moje príjmy za 10 mesiacov boli 3400 Eur.
Za Vaše odpovede Vám veľmi pekne ďakujem.
Nárok na ZP máš za každý mesiac, v ktorom si mala aspoň 1 cent zdaniteľného príjmu. V DP A uvedieš na r. 37 sumu nezdaniteľnej časti na daňovníka, ale v r. 39 bude nula, aby mohla byť uplatnená zamestnanecká prémia.
Naposledy upravil Tamila : 23.02.13 at 10:15 Dôvod: doplnenie č. r.
4 0
slavuš slavuš

slavuš je offline (nepripojený) slavuš

Dobrý deň, aj ja by som sa potrebovala poradiť. Zamestnanec pracoval na prac. zmluvu od zač.januára do 18.6.12, mal príjmy 1091,75€. Za 3,4 mesiac mu bol vyplatený DB. Do konca roka bol v evidencii na UP. Podľa príjmu mi vychádza že nema nárok na ZP, a ani na doplatenie DB keďže nedosiahol požadovaný príjem. Je to tak, alebo sa mýlim?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

slavuš Pozri príspevok
Dobrý deň, aj ja by som sa potrebovala poradiť. Zamestnanec pracoval na prac. zmluvu od zač.januára do 18.6.12, mal príjmy 1091,75€. Za 3,4 mesiac mu bol vyplatený DB. Do konca roka bol v evidencii na UP. Podľa príjmu mi vychádza že nema nárok na ZP, a ani na doplatenie DB keďže nedosiahol požadovaný príjem. Je to tak, alebo sa mýlim?
je to tak, nemýliš sa..
1 0
slavuš slavuš

slavuš je offline (nepripojený) slavuš

ďakujem pekne...
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Dobry den prajem a patri zamestnanecka premia aj zamestnancovi ktory je invalidny dochodca nad70% , brali sme nanho aj prispevok podla §56 na zriadenie chranenej dielne kde nam refunduju mzdy, za rok 2012 ma hruby prijem za 12mesiacov 3435,11€, má nárok na zamestnanecku premiu? prosim poradte.dakujem
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

ali8 Pozri príspevok
Dobry den prajem a patri zamestnanecka premia aj zamestnancovi ktory je invalidny dochodca nad70% , brali sme nanho aj prispevok podla §56 na zriadenie chranenej dielne kde nam refunduju mzdy, za rok 2012 ma hruby prijem za 12mesiacov 3435,11€, má nárok na zamestnanecku premiu? prosim poradte.dakujem
prosim vie niekto poradit? docitala som sa tu akurat ze ked je podla §50 nema narok na zamestnanecku premiu ale §56 ze vraj mu patri zamestnanecka premia, ako to vlastne je?
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Na zamestnaneckú prémiu nemá nárok ten zamestnanec, na ktorého bol poskytnutý príspevok na podporu udržania v zamestnaní podľa § 50a zákona č. 5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti v znení zákona č. 139/2008 Z. z
Iných druhov príspevkov podľa zákona o zamestnanosti sa
uvedené netýka!
Nasla som takuto odpoved v spravodajcovi pre mzdove uctovnictvo, takze ma narok na zamestnanecku premiu.
0 0
Tada11 Tada11

Tada11 je offline (nepripojený) Tada11

Dobrý deň, čo v prípade ak účtovníčka uviedla v hlásení za rok 2012 sumu vyplatenej zamestnaneckej prémie a toto hlásenie podala 30.4.2013 ale vyplatená nebola. Vyplatená bude až v aprílovej výplate ? Prosím čo s tým???
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Tada11
Dobrý deň, čo v prípade ak účtovníčka uviedla v hlásení za rok 2012 sumu vyplatenej zamestnaneckej prémie a toto hlásenie podala 30.4.2013 ale vyplatená nebola. Vyplatená bude až v aprílovej výplate ? Prosím čo s tým???
otazky sa uz nezadavaju do debat - ak si odpoved vyhladavanim nenasla, zadaj novu otazku
0 0
Tada11 Tada11

Tada11 je offline (nepripojený) Tada11

zadala som a neveite náhodou poradiť???
0 0