Zavrieť

Porady

Nový zákon o zdravotnom poistení

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ako už iste viete, v NR SR bol schválený nový zákon o zdravotnom poistení. Ak ho podpíše prezident, máme sa na čo tešiť. Priebežne sa pokúsim na tomto mieste postupne zverejňovať pikošky v súvislosti s týmto zákonom. Je ich dosť, zákon s takým množstvom legislatívno-technických i iných chýb som ešte nevidel.

Písané 30.12.2004:

...novelou zákona 580/2004 Z.z. zákonom č.718/2004 Z.z. sa zákon o zdravotnom poistení dramaticky zmenil - myslím že k lepšiemu - takže tí, čo ste tu prvýkrát, ignorujte prosím príspevky v tejto téme - až do príspevku č.85 - tam začína diskusia, ktorá bude pre Vás osožná.
Naposledy upravil Jozef Mihál : 30.12.04 at 15:13
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ty ... 500 príspevkov v téme!
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Jozef Mihál
Ty ... 500 príspevkov v téme!
A myslím, že ich bude ešte viac. Ja som touto stránkou úplne nadšená. Nechodím sem dlho, ale využívam každú chvíľu v práci aj doma a čítam a čítam. Doma sa mi už aj smejú, telka ide bokom, zapnem comp a vzdelávam sa. SUPER!
Doma je na to viac času, v práci musím aj robiť....
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Tak a teraz pripájam svoje skúsenosti: SIDÉRIA-Istota, pob. Prešov. Prišiel som sa tam prihlásiť ako SZČO, keďže okrem zamestnania mám aj ŽL a svojho šéfa ako zamestnanca a konateľa. Napriek môjmu ostrému protestu nám obom vyparila ešte preddavky vo výške 910,- Sk. Vraj takýto majú prípis od generálneho riaditeľa. Nebudeme platiť a hotovo.
0 0
jurajt jurajt

jurajt je offline (nepripojený) jurajt

(3) Vymeriavací základ

a) spoločníka spoločnosti s ručením obmedzeným, komanditistu komanditnej spoločnosti a člena družstva je príjem, ktorý podlieha dani z príjmov;18) odsek 1 písm. b) a c) platí rovnako,

akej dani podlieha urok z bankoveho vkladu a napriklad vyhra v loterii? a co takto prijem z prenajmu nehnutelnosti? aj ten bude zdravotne poisteny? a preco spolocnik SRO ano, a zamestnanec nie? obcania druhej kategorie?

vo verzii zakona od. p. Mihala som nenasiel odkaz 18, je tam 16 a potom hned 20 :-)
Naposledy upravil jurajt : 12.01.05 at 22:15
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
jurajt -
VZ spoločníka atď. je príjem za prácu spoločníka, posudzovaný podľa § 5 zákona o dani z príjmov za príjem zo závislej činnosti. Odkaz 18) je síce na celý zákon o dani z príjmov ale "básnik tým chcel povedať" toto.

Takže úroky z bankového vkladu, výhry príjmy z prenájmu ak nejde o živnosť nespadajú do vymeriavacieho základu, neplatí za z nich zdravotné poistenie.

V "mojej" verzii zákona sú odkazy 17 až 19..?
0 0
barbadoss barbadoss

barbadoss je offline (nepripojený) barbadoss

Prosím vás nájde sa niekde príspevok alebo komentár k novému zákonu o sociálnom poistení č.721/2004. Sledujem že zdravotka je tu dosť "rozpiplaná", ďakujem všetkým zúčastneným za to veľmi mi to pomohlo.
Poraďte mi kde nájdem aspoň spoly takto rozpiplanú sociálku.
Trebárs aj vy p. Mintál kým nepôjdete na pivo. -
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
v téme: má niekto problémy so SP, daj si to do vyhľadávania
0 0
barbadoss barbadoss

barbadoss je offline (nepripojený) barbadoss

vladan
v téme: má niekto problémy so SP, daj si to do vyhľadávania
Hej to som skúsila, lenže tam je analyzovaná stará 461/2003 a svetlo sveta predsa uzrela novela o 11 stranách, žeby tam nebolo nič zaujímavé ?
0 0
jurajt jurajt

jurajt je offline (nepripojený) jurajt

Jozef Mihál
jurajt -
VZ spoločníka atď. je príjem za prácu spoločníka, posudzovaný podľa § 5 zákona o dani z príjmov za príjem zo závislej činnosti. Odkaz 18) je síce na celý zákon o dani z príjmov ale "básnik tým chcel povedať" toto.

Takže úroky z bankového vkladu, výhry príjmy z prenájmu ak nejde o živnosť nespadajú do vymeriavacieho základu, neplatí za z nich zdravotné poistenie.

V "mojej" verzii zákona sú odkazy 17 až 19..?
dakujem za reakciu a odpoved. este keby som mal garanciu, ze ste vrchny vykladac zakona a Vase vyklady budu platit aj najblizsich 5 rokov, kym sa vsetko nepremlci. :-)))

stahoval som si verziu zakona po zapracovani novely, odkaz bol tusim v blogu u SMEho. na zaklade Vasich blogov som sem prisiel a teraz ma tu mate. :-)
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
barbadoss
Hej to som skúsila, lenže tam je analyzovaná stará 461/2003 a svetlo sveta predsa uzrela novela o 11 stranách, žeby tam nebolo nič zaujímavé ?
skôr to vidím z dôvodu II. piliera, resp. upresnenie niektorých pojmov k II. pilieru
0 0
barbadoss barbadoss

barbadoss je offline (nepripojený) barbadoss

vladan
skôr to vidím z dôvodu II. piliera, resp. upresnenie niektorých pojmov k II. pilieru
Je to možné, skôr sa obávam aby sme niečo neprehliadli.
Problém je že absolútne nestíham prechádzať novelu bod po
bode a porovnávať to je strašne time consuming a na nervy.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
odporúčam literatúru typu ÚZ od spoločnosti Poradca podnikateľa, máš tam vyznačené paragrafy, resp. odseky ktoré sa menili (staré znenie + nové zvýraznené znenie). Super to šetrí čas. Koniec reklamného bloku
0 0
barbadoss barbadoss

barbadoss je offline (nepripojený) barbadoss

vladan
odporúčam literatúru typu ÚZ od spoločnosti Poradca podnikateľa, máš tam vyznačené paragrafy, resp. odseky ktoré sa menili (staré znenie + nové zvýraznené znenie). Super to šetrí čas. Koniec reklamného bloku
Odoberám všetku možnú i nemožnú literatúru, samoška aj ÚZZ
ale zatiaľ k tomu nič nevyšlo a v pondelok mám prezentáciu
k tejto téme pred celou firmou, preto otravujem.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
tak si pozri ÚZ č. 15/2004 - malo by to byť Zákono o sociálnom poisení (s novelami účinnými od 1. 1. 2004, 1. 2. 2004 a 1. 1. 2005). Síce je to stav k 4.3.2004, ale skús hľadať na www.zbierka.sk , vo vyhľadávaní si daj zákon o sociálnom poistení a zistíš, kedy bola najnovšia novela.
Pekný deň
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
barbadoss
Trebárs aj vy p. Mintál kým nepôjdete na pivo. -
barbadoss, na Porade existuje možnosť "Uprav".
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
barbadoss
Hej to som skúsila, lenže tam je analyzovaná stará 461/2003 a svetlo sveta predsa uzrela novela o 11 stranách, žeby tam nebolo nič zaujímavé ?
barbadoss, Porada je skutočne silné informačné médium.

Ale - boli ste na mojich školeniach? Tam by ste sa o novele 721/2004 všeličo dozvedeli. Keď sledujem, aké z toho máte nervy, investícia 790 Sk vrátane DPH by bola užitočná. A nejaké protekčné miesečko by sa našlo. Takže tak Vám treba.

Ale OK. Pošlite mi cez SS mail na Vás, zašlem Vám materiál zo školenia.
Naposledy upravil Jozef Mihál : 13.01.05 at 19:37
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
jurajt
...som sem prisiel a teraz ma tu mate. :-)
jurajt, vitajte a zaraďte sa. Po siedmich dňoch po objave Porady ešte určite neviete, kde ste sa to vlastne ocitol (hovorím z vlastnej skúsenosti). Uvidíme, čo z Vás "vyrastie".
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

CHZP APOLLO (pobočka v BA) : Náš konateľ sa konečne dopracoval k svojmu prihláseniu ako SZČO v zmysle platného zákona. Pracovníčky ho ochotne prihlásili (potvrdenú kópiu mu nedali, vraj to musia poslať do pobočky v mieste trvalého pobytu, do ktorej má o týždeň zatelefonovať, aby mu poslali potvrdenú kópiu??????). K plateniu mu povedali, že zatiaľ nemá nič platiť, má sa spýtať až koncom januára, lebo vraj zákon je zlý a vrátili ho späť (kto?komu?kedy?ako?).
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Zákon je zlý na konateľov, umelcov a autorov, ja to tvrdím už 4 mesiace, len ma nikto nepočúva... .

Teda možno aj počúva, ale nápravy niet...
0 0
saman saman

saman je offline (nepripojený) saman

Ahojte vsetci. Som prave zistila, ze som prepasla super skolenie. Tak poprosim p. Mihala aby nabuduce ked bude nieco tak organizovat velkym velikym cervenym napisal na titulnu stranu Porady uputavku! Dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať