Zavrieť

Porady

Nový zákon o zdravotnom poistení

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ako už iste viete, v NR SR bol schválený nový zákon o zdravotnom poistení. Ak ho podpíše prezident, máme sa na čo tešiť. Priebežne sa pokúsim na tomto mieste postupne zverejňovať pikošky v súvislosti s týmto zákonom. Je ich dosť, zákon s takým množstvom legislatívno-technických i iných chýb som ešte nevidel.

Písané 30.12.2004:

...novelou zákona 580/2004 Z.z. zákonom č.718/2004 Z.z. sa zákon o zdravotnom poistení dramaticky zmenil - myslím že k lepšiemu - takže tí, čo ste tu prvýkrát, ignorujte prosím príspevky v tejto téme - až do príspevku č.85 - tam začína diskusia, ktorá bude pre Vás osožná.
Naposledy upravil Jozef Mihál : 30.12.04 at 15:13
Usporiadat
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

Jozef Mihál
Zákon je zlý na konateľov, umelcov a autorov, ja to tvrdím už 4 mesiace, len ma nikto nepočúva... .

Teda možno aj počúva, ale nápravy niet...
Zdravím Vás, alebo Ťa pán Jožko M .

To, že Zákon nie je ok vedia už hádam všetci, ktorí s ním prišli do styku. Zdá sa mi však, že s informáciami tohto typu v jednotlivých poisťovniach sa budeme stretávať ešte dosť dlho.
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

saman
Ahojte vsetci. Som prave zistila, ze som prepasla super skolenie. Tak poprosim p. Mihala aby nabuduce ked bude nieco tak organizovat velkym velikym cervenym napisal na titulnu stranu Porady uputavku! Dakujem
upútavku treba hľadať na www.aurus.sk

PS: tú reklamu robím celkom bezodplatne
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
saman, ja už neviem...čo na to povedať. Pri všetkej neskromnosti je mi jasné, že takto si tu bude ešte veľa ľudí vyčítať, prečo neprišlo, nevšimlo si to, atď. Je mi to ľúto.

Dobre, ešte máte šancu - 18.1. nabudúci týždeň v utorok posledné moje školenie v tejto sezóne v Žiline. Ak to myslíte vážne, prídite. Z BA je to púhych 200 km alebo 2 hod jazdy autom.

Inak, dovi o rok...
0 0
saman saman

saman je offline (nepripojený) saman

Dakujem za prilezitost, uz len ukradnut auto a zrusit dva audity a som tam ako na koni! Ale nemozem mat vsetko.
Kazdopadne dakujem aj za to, ze nam cez poradu vsetkym pomahate orientovat sa v spleti zakonov... keby to tak robili vsetci super odbornici... tak nemame problem.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Hm, myslím, že tak robia všetci super odborníci.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
saman
Ahojte vsetci. Som prave zistila, ze som prepasla super skolenie. Tak poprosim p. Mihala aby nabuduce ked bude nieco tak organizovat velkym velikym cervenym napisal na titulnu stranu Porady uputavku! Dakujem
hmm.. tá upútavka tu bola dosť dlho :-) niekde v tých 53 stranách :-) a dokonca aj v oddelení školenia :-) a anketa :-)
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Zdravím každého. Ja som tu nová. Poraďte mi.
Už som prešla min.10 strán a nikde nepíšete, aké tlačivá ste použili v CHZP APOLLO??? Na pobočke tvrdia, že to má byť prihláška platiteľa (ale mne sa zdá že to prihláška nebude, veď predsa naši konateľia - spoločníci - zamestnanci - prihlásený už sú)
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Anonymka, na koho sa teraz pýtaš: Konatelia, spoločníci, či zamestnanci? A keď už prihlásení sú, tak potom načo potrebuješ tlačivá?
... ale osobne si myslím, že to tvrdenie, že potrebuješ PRIHLÁŠKU PLATITEĽA je OK
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
No ja sa pýtam na konateľov, ktorý sú zároveň aj zamestnancami a nemajú živnosť. Majú pracovnú zmluvu. Mne sa zdá že by sme mali podať iba oznámenie o zmene, ale na pobočke tvrdia, že by to mala byť prihláška platiteľa.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
konateľ = nová prihláška platiteľa. Dobre tvrdia
0 0
ESTER ESTER

ESTER je offline (nepripojený) ESTER

Pán Mihál, pýtala som sa Vás ako je to u SZČO ktorá prerušila živnosť ale trochu sa mi to skomplikovalo, lebo v DP za r.2003 sú okrem príjmov zo živnosti aj príjmy z iného ako živnostenského podikania (sprostredkovanie poistenia). Bude v tomto prípade patiť táto osoba nejaké odvody?
0 0
jaro.jaro jaro.jaro

jaro.jaro je offline (nepripojený) jaro.jaro

jurajt
konatelia sa asi prihlasit nestihnu, kedze dnes je 7.1. piatok hlboko popoludni a vacsina konatelov este ani netusi, aku budu na nich tato "pravicova" vlada usila.
kde boli konatelia v decembri 2004,ked si nestihli nastudovat velmi znamu novelu ? ja ,nezamestnany,technik som si ju nastudoval.konatel, co predpokladam ze je pravnicky vzdelany to nestihol,nevedel?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
jaro, to z ktorej krajiny pochádzaš, keď tvrdíš, že konateľ je, podľa tvojho predpokladu, právnicky vzdelaný?
... dávam do pléna otázku, koľkí z vašich konateľov študujú zákony?
... moji ani náhodou
0 0
Indiana Indiana

Indiana je offline (nepripojený) Indiana

Prosim Vás. Viem mi niekto poradiť od koľkých percent sa považuje zamestnanec za zdravotne postihnutého ?

1/ v zmysle zdravotného zákona (20%????)
2/ v zmysle sociálneho zákona (40%????)
<!-- / message -->
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
ESTER
Pán Mihál, pýtala som sa Vás ako je to u SZČO ktorá prerušila živnosť ale trochu sa mi to skomplikovalo, lebo v DP za r.2003 sú okrem príjmov zo živnosti aj príjmy z iného ako živnostenského podikania (sprostredkovanie poistenia). Bude v tomto prípade patiť táto osoba nejaké odvody?
Ak je aj naďalej sprostredkovateľom poistenia - "vykonáva činnosť obchodného zástupcu" podľa § 652 až 672a Obch.zákonníka, viď § 11 ods.4 písm.h) zákona o ZP, tak by mala platiť preddavky atď.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Indiana
...od koľkých percent sa považuje zamestnanec za zdravotne postihnutého ?

1/ v zmysle zdravotného zákona (20%????)
2/ v zmysle sociálneho zákona (40%????)
<!-- / message -->
Percentá v zátvorkách sú OK.
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

jaro.jaro
kde boli konatelia v decembri 2004,ked si nestihli nastudovat velmi znamu novelu ? ja ,nezamestnany,technik som si ju nastudoval.konatel, co predpokladam ze je pravnicky vzdelany to nestihol,nevedel?
Ano, kluc je v tom "nezamestnany". Kopec casu. Ti zamestnani ( a nie len konatelia ) maju hadam ine problemy. Alebo sa mylim? Jedinym zivotnym problemom kazdeho je studovanie zakonov?
0 0
mos mos

mos je offline (nepripojený) mos

Jozef Mihál
Pikoška č.2.

Každá SZČO podnikajúca popri zamestnaní, od 1.1.2005 musí platiť poistné na zdravotné poistenie zo základu 6500 Sk, tj.910 Sk mesačne, bez ohľadu na to, aký príjem z činnosti SZČO dosiahla.

Do 31.12.2004 platil stav, kedy povinnosť platiť bola len v prípade, že polovica pomernej časti základu dane z príjmov z činnosti SZČO bola vyššia ako 3000 Sk.
-toto stále platí alebo sa to novelizovalo???
0 0
jurajt jurajt

jurajt je offline (nepripojený) jurajt

jaro.jaro
kde boli konatelia v decembri 2004,ked si nestihli nastudovat velmi znamu novelu ? ja ,nezamestnany,technik som si ju nastudoval.konatel, co predpokladam ze je pravnicky vzdelany to nestihol,nevedel?
vdaka jaro, v dnesnej dobe nie je vela prilezitosti na zabavu a tak ti uprimne za tvoju kulturno-umelecku vlozku dakujem. ale slusna otazka vyzaduje slusnu odpoved, takze konatelia v decembri:
- zarabali peniaze, pretoze bola zatva
- starali sa, aby sa z tych penazi nezaplatili zbytocne vysoke dane,
- riesili novinky v oblasti miestnych dani a poplatkov, ktore na niektore odvetvia cinnosti zaviedli likvidacnu dan a kedze nam decentralizacia uspesne pokracuje, bolo to treba riesit lokalne v kazdom meste a mestkej casti, aby sa nakoniec aj tak dopelo k poznaniu, ze takto to nejde a treba to riesit predsa len centralne a systemovo, no a potom bolo treba ten system najprv vymysliet a potom uviest do zivota na kazdej pobocke
- boli vyvencit klucovych obchodnych partnerov
- stravili chvilu pokoja v kruhu rodiny, na ktoru po cely rok aj tak nemaju vela casu a zanedbavaju ju,

no a az potom zacali skumat, ci na nich statny uradnik nevymyslel smahom pera nejaku budu, aby sa uplne zbytocne a nezmyselne isli niekam registrovat, t.j. vyplnit nejaky zbytocny papier, na ktorom je aj tak nula, comu v prvom okamihu ani nedokazali uverit, za naozaj fakt, tu stvrtinu dna treba ist zabit, ale to uz bolo akosi 7.1. piatok hlboko popoludni. snad som odpovedal vycerpavajuco.

no a co sa tyka toho pravnickeho vzdelania, ja len pevne verim, ze nejaky iny pricinlivy statny uradnik, neznasajuci tu podnikatelsku zberbu, sledujuci nahodne tuto diskusiu, nestrci do najblizsej novely obchodneho zakonnika povinnost konatelov, mat pravnicke vzdelanie, lebo v tomto state uz preslo do zakonov naozaj vselico, vid tento posledny paskvil o zdravotnom poisteni.

a tebe uprimne zelam, aby si si coskoro nasiel zamestnanie a tak aj mal menej casu
0 0
ivan01 ivan01

ivan01 je offline (nepripojený) ivan01

mos - už neplatí.
pozorne si prčítaj príspevok č.1 hlavne poslednú vetu.
Naposledy upravil ivan01 : 14.01.05 at 18:49
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať