Zavrieť

Porady

Nový zákon o zdravotnom poistení

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ako už iste viete, v NR SR bol schválený nový zákon o zdravotnom poistení. Ak ho podpíše prezident, máme sa na čo tešiť. Priebežne sa pokúsim na tomto mieste postupne zverejňovať pikošky v súvislosti s týmto zákonom. Je ich dosť, zákon s takým množstvom legislatívno-technických i iných chýb som ešte nevidel.

Písané 30.12.2004:

...novelou zákona 580/2004 Z.z. zákonom č.718/2004 Z.z. sa zákon o zdravotnom poistení dramaticky zmenil - myslím že k lepšiemu - takže tí, čo ste tu prvýkrát, ignorujte prosím príspevky v tejto téme - až do príspevku č.85 - tam začína diskusia, ktorá bude pre Vás osožná.
Naposledy upravil Jozef Mihál : 30.12.04 at 15:13
Usporiadat
saman saman

saman je offline (nepripojený) saman

Ja pre "jaro.jaro" len tolko, ze asi nema predstavu kolko ma konatel roboty, ked je naozaj konatelom na spravnom mieste. Ti garantujem ze maka 12 hodin denne a ani sa nestihne najest, nie to este postrehnut novelu... o citani nehovoriac. Navyse prioritu maju obchodny a danove zakony... a nie zdravotne a socialne co vo firme vacsinou ovlada akurat tak mzdova uctovnicka. By som ti dopriala aby si si to skusil...
0 0
jurajt jurajt

jurajt je offline (nepripojený) jurajt

jaro.jaro
Vratim sa tam, kde to zacalo- chudaci konatelia urcite postrehli, ze od 1.1. bude novy zakon o zdrav. poisteni. Ked "obycajni " ludia vidia(tusia) ze budu zmeny v plateni, preco by si prave konatelia mali bohorovne mysliet,ze ich sa to tykat nebude? TAk sa informujem- Google.sk. Ze to skoncilo na porade.sk. je asi preto, ze ostatne bolo viacmenej blablabla....
jaro, vidim, ze si nedas pokoja. tak po lopate. mas aspon hmlistu predstavu, co sa v chode takej beznej firmy zmenilo od 1.1.2005 a co zacalo ako obvykle platit inak, nez platilo doposial a zakonne normativy od zakonov NRSR, az po VZN miestnej samospravy zacali vychadzat tak zhruba od 16.12., aby bolo "dost casu" (pre nechapavych je to cista ironia) ich od 1.1.2005 uviest do zivota, kedy nadobudli ucinnost? tak vo svetle tychto udalosti ti mozem povedat, ze celu prihlasku do nejakej poistovne pod pokutou 10 litrov mozem ****** v lufte, lebo v hre boli radovo ine sumy a aj ine priority. napriklad len odomna chceli samospravy akusi dodatocnu dan, co si zas nejaky uradny simel smahom pera vymyslel, vo vyske cca 3,5 miliona rocne, splatnu 31.1. staci?
0 0
jaro.jaro jaro.jaro

jaro.jaro je offline (nepripojený) jaro.jaro

Jozef Mihál
jaro.jaro:
Nejde mi o nič iné, len o dve veci:

1. Dobrovoľne uznajte , že www.porada.sk je najlepšie informačné médium, pokiaľ ide o informácie k novému zákonu o zdravotnom poistení. Viď Váš dodatok - príspevok č.560.

2. Konatelia sú v tom skutočne nevinne. Podľa starého zákona platili poistné ako zamestnanci - ak mali za výkon funkcie odmenu. Ako mali preboha tušiť, čo sa na nich chystá? Naviac keď ku zmene došlo až v novele. Na Vašom mieste by som sa im tu ospravedlnil a odvolal príspevok č.533.

A potom bude i svetu mier.

Inak osobne oceňujem, že ste ako jeden z mála preštudovali zákon už v decembri.
1.uznam:-) bez natlaku, ze zakon bol naozaj rozoberany do hlbky iba na tomto fore.Na www.reformazdravornictva.sk je to slaby odvar,aj keby nemusel,kedze ide o portal takpovediac pri koryte(zdroji).
2.proti konatelom nic nemam.
0 0
jaro.jaro jaro.jaro

jaro.jaro je offline (nepripojený) jaro.jaro

saman
Ja pre "jaro.jaro" len tolko, ze asi nema predstavu kolko ma konatel roboty, ked je naozaj konatelom na spravnom mieste. Ti garantujem ze maka 12 hodin denne a ani sa nestihne najest, nie to este postrehnut novelu... o citani nehovoriac. Navyse prioritu maju obchodny a danove zakony... a nie zdravotne a socialne co vo firme vacsinou ovlada akurat tak mzdova uctovnicka. By som ti dopriala aby si si to skusil...
dakujem- nemam na to a ani nechcem.Otazne je, kam ta 12 hodinova prac. doba vedie- ci nie k rozpadu rodiny, seba sameho a svojho zdravia(telesneho a dusevneho) ...A naco to vsetko vobec? Ale to je vec kazdeho.
0 0
jaro.jaro jaro.jaro

jaro.jaro je offline (nepripojený) jaro.jaro

jurajt
jaro, vidim, ze si nedas pokoja. tak po lopate. mas aspon hmlistu predstavu, co sa v chode takej beznej firmy zmenilo od 1.1.2005 a co zacalo ako obvykle platit inak, nez platilo doposial a zakonne normativy od zakonov NRSR, az po VZN miestnej samospravy zacali vychadzat tak zhruba od 16.12., aby bolo "dost casu" (pre nechapavych je to cista ironia) ich od 1.1.2005 uviest do zivota, kedy nadobudli ucinnost? tak vo svetle tychto udalosti ti mozem povedat, ze celu prihlasku do nejakej poistovne pod pokutou 10 litrov mozem ****** v lufte, lebo v hre boli radovo ine sumy a aj ine priority. napriklad len odomna chceli samospravy akusi dodatocnu dan, co si zas nejaky uradny simel smahom pera vymyslel, vo vyske cca 3,5 miliona rocne, splatnu 31.1. staci?
ja neobhajujem postup nasich zakonodarnych organov- ani v sposobe schvalenia tohto zakona -ani v inych "reformach". Svoj nazor som povedal na zaciatku a ak to niekoho nahnevalo, nebol to ucel.
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
napriklad len odomna chceli samospravy akusi dodatocnu dan, co si zas nejaky uradny simel smahom pera vymyslel, vo vyske cca 3,5 miliona rocne, splatnu 31.1. staci?[/QUOTE]

Jurko čo to prosím ťa od teba chceli? Žeby sme aj my ostatní čosi nezabudli, keď už sa tu tak začiatkom roku "nudíme"?
0 0
jurajt jurajt

jurajt je offline (nepripojený) jurajt

luebchenko
Jurko čo to prosím ťa od teba chceli? Žeby sme aj my ostatní čosi nezabudli, keď už sa tu tak začiatkom roku "nudíme"?
miestnu dan v zmysle zakona 582/2004, upravenu lokalnymi VZN, treba popozerat na webe, vsade to plati inak a je to katastrofa podobneho formatu, ako zakon o zdravotnom poisteni.
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

luebchenko
Jurko čo to prosím ťa od teba chceli? Žeby sme aj my ostatní čosi nezabudli, keď už sa tu tak začiatkom roku "nudíme"?
Hlavne sa pri nudeni nehrajte. Lebo ak to robite za odplatu, zachranit vas moze uz len investicia to tabulky s napisom FOR AUTHORISED PERSONAL ONLY.
Ale to uz su temy do piva. Ja som zvedavy, ci pri tom zhone si niekto vsimol, ze su ine taxy za uzitkove auta - dodavky... ked uz sa tak nudime...
0 0
jurajt jurajt

jurajt je offline (nepripojený) jurajt

hron
Hlavne sa pri nudeni nehrajte. Lebo ak to robite za odplatu, zachranit vas moze uz len investicia to tabulky s napisom FOR AUTHORISED PERSONAL ONLY.
Pali, je aspon jedno forum na svete, kde su tvoje prispevky zrozumitelne aj bez absolvovania desifrovacieho kurzu CIA? lebo neverim, ze toto este okrem mna niekto pochopi.
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

jurajt
Pali, je aspon jedno forum na svete, kde su tvoje prispevky zrozumitelne aj bez absolvovania desifrovacieho kurzu CIA? lebo neverim, ze toto este okrem mna niekto pochopi.
To zas poradakov nepodcenuj. http://www.porada.sk/showthread.php?t=4089
0 0
jurajt jurajt

jurajt je offline (nepripojený) jurajt

hron
To zas poradakov nepodcenuj. http://www.porada.sk/showthread.php?t=4089
jasne. ospravedlnujem sa aj tebe, aj poradakom za podcenenie. fakt dobre forum tato porada, ked sa tu aj take marginalne veci riesa.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Pán Mihál,

som rád, že som Vás na školení poznal.
Zároveň vďaka za školenie, bolo dosť poučné.
Ešte dúfam, že ste v zdraví prežili ťažkú školiacu stredu, ja by som to asi nevydržal.
Majte sa pekne.

Bezák
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
M3G ďakujem,
priznám sa bez mučenia, že každé školenie ma stojí strašný výdaj energie a spamätávam sa z toho vždy tak 2-3 dni.
Škoda, že ste nezostali.
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

P.Mihál , zajtra idem na školenie do Žiliny, chcem Vám tam položiť otázku, či má ZP platiť aj konateľ s r.o v likvidácii, ktorá je vlastne už v rukách likvidátora?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Za SZČO sa považuje...konateľ s.r.o.

Je konateľ zapísaný v obch.registri? Ak áno, nie je podstatné, či ide o spoločnosť v likvidácií.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Práve mi prišli nové ZÁKONY 2005 a v nich je priložená tabuľka poistného.

Zaujalo ma hneď poistné SZČO živnostníkov :

Preddavok - 1/12 z 14% zo základu dane z príjmu v súvislosti so SZČ z roku 2003
/Nemalo by to byť 1/24 z 14% zo základu dane ?/
Naposledy upravil Katarína STR : 17.01.05 at 08:01
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Áno, je tam chyba. Správne mali napísať 1/12 z 14% z polovice základu dane.
0 0
majja majja

majja je offline (nepripojený) majja

Ako je to so SZČO momentálne na materskej? Nikde som sa to nedočítala-alebo som prehliadla? Platiť? Neplatiť ZP?
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

Za SZCO na materskej plati stat.
0 0
majja majja

majja je offline (nepripojený) majja

Teraz som teelfonovala so SZČIO na materskej, ktorej došiel list od poisťovne. Z neho vyberám : "podla noveho zakona č.580/2004 o ZP zdrav. poistovna oznamUje zmeny : od 1.1.2005 pre SZCOje min. preddavok na poistne 14% t.j. 910.-Sk.- platí aj pre SZČO študent, na mater. dovolenke, poberateľ starobného resp. vysluhového dochodku, dalej SZČO na základ. vojenskej resp. civilnej sluzbe pokiaľ nedoručí rozhodnutie o pozastavení resp. zrušení zivnost. listu."
Pre sociálnu poisťovńu a daň. úrad stačilo prehlásenie, že nepodniká počas materskej-dokladovalo sapotom dańovým priznaním za príslušný rok. Čo to znamená pozastaviť živnosť z ich pohladu? Čo s neuhradenými faktúrami??? atd.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať