Zavrieť

Porady

Nový zákon o zdravotnom poistení

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ako už iste viete, v NR SR bol schválený nový zákon o zdravotnom poistení. Ak ho podpíše prezident, máme sa na čo tešiť. Priebežne sa pokúsim na tomto mieste postupne zverejňovať pikošky v súvislosti s týmto zákonom. Je ich dosť, zákon s takým množstvom legislatívno-technických i iných chýb som ešte nevidel.

Písané 30.12.2004:

...novelou zákona 580/2004 Z.z. zákonom č.718/2004 Z.z. sa zákon o zdravotnom poistení dramaticky zmenil - myslím že k lepšiemu - takže tí, čo ste tu prvýkrát, ignorujte prosím príspevky v tejto téme - až do príspevku č.85 - tam začína diskusia, ktorá bude pre Vás osožná.
Naposledy upravil Jozef Mihál : 30.12.04 at 15:13
Usporiadat
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Jozef Mihál
Pekný citát Katka.
No jasné, keď som citovala Vás, tak to inak ani nejde.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ja len že: Etiketa Porady, bod 5.

http://www.porada.sk/showthread.php?t=2886&page=1&pp=10
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Ospravedlňujem sa, neuvedomila som si to, polepším sa.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
.
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

Odkedy plati posledna novela zakona o ZP?? Na stranke VSZP v odpovediach pisu raz ze od 1.9.2005 inokedy ze od 4.9.2005. Som konatelka bez prijmu, t.j. momentalne podla zakona SZCO(910,-), kedze budem aj nadalej bez prijmu po novele sa stanem tzv. dobrovolne nezamestnana(575,-). V tlacive "Oznamenie poistenca" sa vypisuje: zmena plati od: ... Potrebujem to vypisat, odchadzam na dovolenku. Dik.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

1.9.2005 .
0 0
Janka Gánovská Janka Gánovská

Janka Gánovská je offline (nepripojený) Janka Gánovská

Prelúskala som skoro celú túto tému, ale nenašla som nikde odpoveď na môj problém. Všade sa hovorí o dôchodcovi-SZČO, ale čo obyčajný dôchodca pracujúci na DoVP. Moja mama si takto privyrába, teraz si sledovala príjem do 6500,-Sk a pokiaľ som to pochopila, od 1.9. nemôže zarobiť viac ako 3250,- Sk. Keďže do ročného zúčtovania sa nebude započítavať príjem do 31.8., mohla by si urobiť DoVP za august napr. na 25000,- Sk? Tí dotyční by jej to vyplácali postupne do konca roka a nechala by si len dohodu čo neprekročí 3250,- Sk.
0 0
Téry Téry

Téry je offline (nepripojený) Téry

Janka, precitaj si toto (a vsade si slovo "student" nahrad slovom "dochodca"):

http://mihal.blog.sme.sk/c/18033/Stu...poistenie.html
0 0
jurajt jurajt

jurajt je offline (nepripojený) jurajt

Janka Gánovská
Moja mama si takto privyrába, teraz si sledovala príjem do 6500,-Sk a pokiaľ som to pochopila, od 1.9. nemôže zarobiť viac ako 3250,- Sk.
Presne rovnaka situacia je aj u studenta pracujuceho na Dohodu o brigadnickej praci studentov. Ak zarobi 3250 Sk dostane na ruku 3250 Sk (uplatni nezdanitelne minimum). Ak vsak zarobi 3800, dostane vdaka zdravotnemu "zdaneniu" presne rovnako. Ak zarobi 4500, dostane 3870 a zdravotna "dan" mu tvori prakticky 50% zarobeneho rozdielu. Kto bude za tychto okolnosti ochotny pracovat za uvedene ciastky a preco by sa mal namahat zarobit o nieco viac, nez 3250? Z mojej skusenosti viem, ze sumy 3-6 tisic su pri roznych studentskych vypomociach snad najbeznejsie mesacne vyplacane ciastky. doterajsia uprava umoznovala tymto ludom aspon nieco si naprosto legalne privyrobit ku studiu, za velmi prijatelnych podmienok az do tych 6500 Sk. Sucasna uprava od 1.9. bude samozrejme viest k roznym spekulaciam. Keby bol aspon zakon formulovamny tak, ze zdravotne "zdanena" bude len ciastka PRESAHUJUCA 3250 Sk, bolo by to o mnoho prijatelnejsie. Lenze nie je. :-(
0 0
Janka Gánovská Janka Gánovská

Janka Gánovská je offline (nepripojený) Janka Gánovská

Súhlasím, ale je to isté, že príjem do 31.8. sa nebude nikde vykazovať? V tom prípade by to šlo urobiť dohodou v auguste na sumu x Sk a nemuselo by sa odvádzať poistné na ZP. Alebo len do výšky 78000,- Sk za 1-8/05???
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

My sme sa nad tym tiez zamyslali, ale neviem ako niekomu vysvetlit dohodu za 8/2005
za 25000,-sk, ktora bude vyplacana postupne. Ved dohoda je obycajne vyplatena po skonceni prace t.j. v septembri za 8/2005. Este ak by sa vyplatila jednorazovo tak snad, ale az do decembra to sa mi nezda.
0 0
Janka Gánovská Janka Gánovská

Janka Gánovská je offline (nepripojený) Janka Gánovská

je to vec dohody, podľa toho o koho ide...mama robí účtovníctvo dvom dopravcom a sú radi, že ju majú tak pristúpia na hocičo.
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Myslele som,ako to vysvetit kontrolnym uradom napr.urad prace a nie dohoda so zamestnavatelom. S tym sa vacsinou da dohodnut.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj. Ked som pracovala na DoVP do 31.6.2005 a som SZCO a platim si preddavky do ZP ako SZCO, bude sa do prijmu pri rocnom zuctovani ratat aj dohoda alebo aj v tomto pripade plati ze az od 1.9.2005?
0 0
Téry Téry

Téry je offline (nepripojený) Téry

nika - ak si SZCO, tak dohoda o VP sa nezapocitava.
0 0
Téry Téry

Téry je offline (nepripojený) Téry

Dohoda o VP sa zapocitava len osobam, ktore v tom case nie su ani zamestnanci ani SZCO.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Dakujem, velmi pekne, Tery
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Vie niekto poradiť, ako to bude s poistným do ZP, ak konateľ je cudzinec, má odmenu konateľa v SR, zároveň je zamestnaný v zahraničí, kde platí riadne odvody zo mzdy?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ak to zahraničie je EÚ, tak na Slovensku ako konateľ "zamestnanec" od 1.9. neplatí.
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

Téry
Dohoda o VP sa zapocitava len osobam, ktore v tom case nie su ani zamestnanci ani SZCO.
Chcem sa spýtať, toto platí aj po 1. 9. 2005?
Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať