Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane za rok 2012

Dobrý deň,

mám takúto otázočku, kamarátka mala:
od 01.01.2012 do 31.08.2012 - poberala rodičovský príspevok
od 01.09.2012 do 30.11.2012 - evidovaná na ÚP
od 01.12.2012 - zamestnaná HMZ 550 EUR

Chcem sa opýtať či má požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane aj ona keď jej manžel si bude uplatňovať na ňu nezdan.čiastku na manželku za rok 2012/nezdan.čiastka na manželku za rok 2012 - jej príjem rok 2012/.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Adiks Pozri príspevok
Manželka 8.7.2013, kedy dcéra dovŕši tri roky, prestane poberať rodičovský príspevok. Ja si v roku 2014 uplatním nezdaniteľnú čiastku na manželku alikvótne za mesiace január až júl 2013. Ak bude mať manželka vlastné príjmy v mesiacoch august až december 2013, ovplyvní výška týchto príjmov nezdaniteľnú čiastku napriek tomu, že tieto príjmy dosiahne v iných kalendárnych mesiacoch, ako sú kalendárne mesiace, za ktoré si uplatňujem nezdaniteľnú čiastku ?
ÁNo, ovplyvní. NČ bude len rozdiel medzi celkovou ročnou NČ a jej príjmami zníženými o odvody.
1 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

Ak bude mať manželka vlastné príjmy uplatníš si nezdanitelnú časť na manželku, ak boli splnené podmienky celý rok 3735,94-vlastné príjmy manželky. Ak podmienky na uplatnenie budu splnené len časť roka tak si vypočítaš podľa vzorca
/(3735,94-vlastné príjmy):12/x počet mesiacov
1 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
Tweety Pozri príspevok
ÁNo, ovplyvní. NČ bude len rozdiel medzi celkovou ročnou NČ a jej príjmami zníženými o odvody.
Ďakujem pekne.
0 0
romy16 romy16

romy16 je offline (nepripojený) romy16

Dobrý deň,
mám zamestnankyňu, ktorej budem robiť RZD za rok 2012. Celý rok bola zamestnaná u nás, pričom zároveň poberala vdovský dôchodok. Ovplyvní poberanie vdovského dôchodku výšku NČZD ? NČZD jej bola počas roka 2012 riadne uplatňovaná.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

romy16 Pozri príspevok
Dobrý deň,
mám zamestnankyňu, ktorej budem robiť RZD za rok 2012. Celý rok bola zamestnaná u nás, pričom zároveň poberala vdovský dôchodok. Ovplyvní poberanie vdovského dôchodku výšku NČZD ? NČZD jej bola počas roka 2012 riadne uplatňovaná.
NIe, neovplyvní.
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Máme zamestnanca, ktorý nastúpil 10/2012. V mesiacoh 01-09 študoval na VŠ ( myslim už 3.st.?) a ešte stále študuje...
Má predložiť potvrdenie o návšteve školy, alebo stačí napísať čestné prehlásenie, že nemal 01-09/2012 žiadne zdan.príjmy... ?

ďakujem
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
posúvam
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

emily 2 Pozri príspevok
Máme zamestnanca, ktorý nastúpil 10/2012. V mesiacoh 01-09 študoval na VŠ ( myslim už 3.st.?) a ešte stále študuje...
Má predložiť potvrdenie o návšteve školy, alebo stačí napísať čestné prehlásenie, že nemal 01-09/2012 žiadne zdan.príjmy... ?

ďakujem
A k čomu potrebuješ to čestné prehlásenie? Prikazuje Ti ho nejaký zákon?
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Napr. minulý rok (keď sa rozbilo zuctovanie za r.2011) ked niekto nastupil v maji 2011 a nepredlozil doklad -potvrdenie o evidencii na UP za obdobie 01-04/2011, uctovnicka vyzadovala cestne prehlasenie , ze v tom obdobi nemal prijem.

Tak som si myslela,ze to je nieco podobne...
Ja pripravujem len podklady, zbieram ziadosti od zamestnancov


Dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

emily 2 Pozri príspevok
Napr. minulý rok keď niekto nastupil v maji a nepredlozil doklad -potvrdenie o evidencii na UP , uctovnicka vyzadovala cestne prehlasenie , ze v tom obdobi nemal prijem.

Tak som si myslela,ze to je nieco podobne...
Ja pripravujem len podklady, zbieram ziadosti od zamestnancov


Dakujem
A na akom základe ho vyžadovala od zamestnancov? Vari jej to prikazoval Zákon o DzP? Ak takto priam buzerovala zamestnancov, vôbec nepostupovala profesionálne.
0 0
Čučoriedka 5 Čučoriedka 5

Čučoriedka 5 je offline (nepripojený) Čučoriedka 5

Dobrý deň,
chcem sa spýtať. Zamestnanec poberá celý rok daň. bonus na dve deti . V žiadosti o vykonanie ročného zúčtovania v bode VI. má opäť napísať tieto deti ???
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nie.
0 0
ContractAdmin ContractAdmin

ContractAdmin je offline (nepripojený) ContractAdmin

Dobry den, mam problem s jednym specifickym pripadom. Mame zamestnanca, ktory k nam nastupil v decembri 2012. Je talianskej narodnosti, na Slovensko prisiel az v decembri 2012, trvaly pobyt ma stale v Taliansku a na Slovensku nema nahlaseny ani prechodny pobyt. Pocas roka 2012 niekolko mesiacov pracoval/bol zamestnany a teda poberal prijem v Taliansku. Za mesiac december mu bola normalne vyplatena mzda. Moze si zaziadat u nas, ako u zamestnavatela o vykonanie RZD za rok 2012? (ked mu vykoname RZD a vyziada si potvrdenie od DU na SK, toto potvrdenie dolozi v Taliansku kde si musi spravit danove priznanie a tam priznat celosvetove prijmy-kedze tam ma trvaly pobyt?). Alebo si musi aj na Slovensku podavat danove priznanie? Dakujem.
0 0
zuzana1111 zuzana1111

zuzana1111 je offline (nepripojený) zuzana1111

Dobrý deň prajem, prosím Vás o pomoc, nakoľko budem tento rok robiť ročné zúčtovanie dane po prvý krát, neviem si rady s dôchodcami. Máme zamestnancov s pravidelným príjmom, z ktorých jeden je invalidný dôchodca, jedna pani je starobná dôchodkyňa a neviem čo s tými dôchodkami, či mám od nich vyžiadať potvrdenie o výške ročného dôchodku a niekde ho zarátať alebo čo s tým. Vopred ďakujem za odpoveď.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

zuzana1111 Pozri príspevok
Dobrý deň prajem, prosím Vás o pomoc, nakoľko budem tento rok robiť ročné zúčtovanie dane po prvý krát, neviem si rady s dôchodcami. Máme zamestnancov s pravidelným príjmom, z ktorých jeden je invalidný dôchodca, jedna pani je starobná dôchodkyňa a neviem čo s tými dôchodkami, či mám od nich vyžiadať potvrdenie o výške ročného dôchodku a niekde ho zarátať alebo čo s tým. Vopred ďakujem za odpoveď.
akú výšku príjmu mali za rok 2012 vyplatenú?
0 0
zuzana1111 zuzana1111

zuzana1111 je offline (nepripojený) zuzana1111

jeden mal 6526,30 a druhá mala 7578,05
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

zuzana1111 Pozri príspevok
jeden mal 6526,30 a druhá mala 7578,05
ok....
opýtaj sa ich, či majú vyšší ročný dôchodok (bez vianočného príspevku) ako ročná nčzd (pre SD)
a u ID má vek na priznanie SD? ak nie, jeho ID neovplyvní nčzd (ako riadni zamestnanci pokračuješ v RZD) bez toho aby si vyžiadala výšku jeho ID
1 0
zuzana1111 zuzana1111

zuzana1111 je offline (nepripojený) zuzana1111

v pondelok to zistím a napíšem. Ten ID ešte nemá vek na priznanie SD. ďakujem zatiaľ za odpoveď.
0 0
zuzana1111 zuzana1111

zuzana1111 je offline (nepripojený) zuzana1111

ešte som zabudla, máme tu aj jedného výsluhového dôchodcu.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

zuzana1111 Pozri príspevok
ešte som zabudla, máme tu aj jedného výsluhového dôchodcu.
ako SD, ak má príjem D vyšší ako nčzd, tak nič.....ak menej (o tom pochybujem) tak iba do rozdielu....
0 0
Načítať ďalšie