Zavrieť

Porady

Odpočítateľná položka na manželku 2012

Mám otázku, manžel si chce na mňa uplatniť odpočítateľnú položku zo základu dane. Zarátava sa do príjmu manželky aj poberanie dávok v nezamestnanosti? V roku 2012 som 2 mesiace pracovala a ostatné som bola evidovaná na úrade práce. Dávky v nezamestnanosti som poberala 6 mesiacov. Iný príjem - okrem výplaty a dávok som nemala.

Ďakujem za odpoveď
Usporiadat
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
to znamena, ze si mozem uplatnit jej celu odpocitatelnu polozku ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Majky11 Pozri príspevok
to znamena, ze si mozem uplatnit jej celu odpocitatelnu polozku ?
ak nemala iné príjmy (napr. z dohody, lebo nemocenské z DNP) - ano
0 0
zuzka3110 zuzka3110

zuzka3110 je offline (nepripojený) zuzka3110

Dobrý večer, prosím o radu, vypĺňam manželovi žiadosť o vykonanie výpočtu DzP FO. Za minulý rok som pracovala pár mesiacov. Zamestnávateľ mi poslal potvrdenie o príjmoch, tam je uvedené: HM 3703,86€, poistené a príspevky 496,11€, ČZD 3207,75€, úhrn preddavkov na daň 205,50€.
Otázka:
1. može si na mňa manžel uplatniť NČZD ? a zároveň
2. možem ja požiadať bývalého zamestnávateľa o ročné zúčtovanie alebo si mám podať DP sama?
Ďakujem
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

zuzka3110 Pozri príspevok
Dobrý večer, prosím o radu, vypĺňam manželovi žiadosť o vykonanie výpočtu DzP FO. Za minulý rok som pracovala pár mesiacov. Zamestnávateľ mi poslal potvrdenie o príjmoch, tam je uvedené: HM 3703,86€, poistené a príspevky 496,11€, ČZD 3207,75€, úhrn preddavkov na daň 205,50€.
Otázka:
1. može si na mňa manžel uplatniť NČZD ? a zároveň
2. možem ja požiadať bývalého zamestnávateľa o ročné zúčtovanie alebo si mám podať DP sama?
Ďakujem
1. môže, ak si iné príjmy nemala, tak čiastku 436,99
2. do 15.2. môžeš požiadať zamestnávateľa o RZD
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

zuzka3110 Pozri príspevok
Dobrý večer, prosím o radu, vypĺňam manželovi žiadosť o vykonanie výpočtu DzP FO. Za minulý rok som pracovala pár mesiacov. Zamestnávateľ mi poslal potvrdenie o príjmoch, tam je uvedené: HM 3703,86€, poistené a príspevky 496,11€, ČZD 3207,75€, úhrn preddavkov na daň 205,50€.
Otázka:
1. može si na mňa manžel uplatniť NČZD ? a zároveň
2. možem ja požiadať bývalého zamestnávateľa o ročné zúčtovanie alebo si mám podať DP sama?
Ďakujem
spravíš takisto ako vlani http://www.porada.sk/t185958-dp-za-r...ml#post1970304
1 0
zuzka3110 zuzka3110

zuzka3110 je offline (nepripojený) zuzka3110

Ďakujem ewita888, iné príjmy som nemala, bola som nezamestnaná, ale nepoberala som dávky.
0 0
zuzka3110 zuzka3110

zuzka3110 je offline (nepripojený) zuzka3110

Katy a R síce tá otázka vtedy bola pre sesternicu, ale vďaka.
0 0
vavaska vavaska

vavaska je offline (nepripojený) vavaska

Aj ja by som mala otázku: v roku 2012 som bola do 19.1. osoba starajúca sa o dieťa, od 20.1. - 24.9. evidovaná na UP a od 25.9. do konca roka už zamestnanec - okrem príjmu zo zamestnania som mala ešte počas nezamestnanosti príjem z dohôd plus ďalší príjem z vyplatených nemocenských dávok (OČR, PN) - všeho všudy cca 2700€. Otázka je, či si manžel vôbec môže uplatniť NČZD, v súvislosti so zmenami v zákone...lebo nezamestnaná som bola len časť roka...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

vavaska Pozri príspevok
Aj ja by som mala otázku: v roku 2012 som bola do 19.1. osoba starajúca sa o dieťa, od 20.1. - 24.9. evidovaná na UP a od 25.9. do konca roka už zamestnanec - okrem príjmu zo zamestnania som mala ešte počas nezamestnanosti príjem z dohôd plus ďalší príjem z vyplatených nemocenských dávok (OČR, PN) - všeho všudy cca 2700€. Otázka je, či si manžel vôbec môže uplatniť NČZD, v súvislosti so zmenami v zákone...lebo nezamestnaná som bola len časť roka...
Môže si uplatniť len rozdiel medzi tvojími príjmami a celkovou NČ. Do príjmu ide aj podpora, aj celkový príjem zo ZČ, znížený o odvody( aj s dohodami).
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

vavaska Pozri príspevok
Aj ja by som mala otázku: v roku 2012 som bola do 19.1. osoba starajúca sa o dieťa, od 20.1. - 24.9. evidovaná na UP a od 25.9. do konca roka už zamestnanec - okrem príjmu zo zamestnania som mala ešte počas nezamestnanosti príjem z dohôd plus ďalší príjem z vyplatených nemocenských dávok (OČR, PN) - všeho všudy cca 2700€. Otázka je, či si manžel vôbec môže uplatniť NČZD, v súvislosti so zmenami v zákone...lebo nezamestnaná som bola len časť roka...
áno, môže si uplatniť, ale iba do rozdielu nčzd - tvoj príjem
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Aký doklad musí doniesť zamestnanec ak si chce uplatniť na manželku odpoč.položku a kto ho vydáva?

7 mesiacov bola na rod.dovolenke a 5 na úrade práce

ďakujem

emily2
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

emily 2 Pozri príspevok
Aký doklad musí doniesť zamestnanec ak si chce uplatniť na manželku odpoč.položku a kto ho vydáva?

7 mesiacov bola na rod.dovolenke a 5 na úrade práce

ďakujem

emily2
Poberala dávku v nezamestnanosti ?

Zamestnávatelovi nemusí predkladať žiadny doklad, výšku vlastného príjmu manžela/ky uvedie zamestnanec priamo do žiadosti a je za správnosť zodpovedný.
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Rod. príspevok to som si našla - úrad práce a soc. vecí (to doniesol vlani). Poberanie podpory bude asi to isté ...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

emily 2 Pozri príspevok
Rod. príspevok to som si našla - úrad práce a soc. vecí (to doniesol vlani). Poberanie podpory bude asi to isté ...
Rodičovský príspevok je štátna sociálna dávka - nezahrňa sa do vlastného príjmu.
Dávku v nezamestnanosti vypláca soc.poisťovňa - tá je vlastným príjmom manželky.
0 0
lejna lejna

lejna je offline (nepripojený) lejna

Materska za december 2011, ktora bola vyplatena v januari 2012 sa rata do roku 2012?
Zaplatene DNP sa da odratat od vyplatenej materskej ako volakedy?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lejna Pozri príspevok
Materska za december 2011, ktora bola vyplatena v januari 2012 sa rata do roku 2012?
Zaplatene DNP sa da odratat od vyplatenej materskej ako volakedy?
Ak myslíš do príjmu na uplatnenie NČ, tak tam rátaš len tú, ktorá je vyplatená v roku 2012. Zaplatené odvody znížujú príjem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lejna Pozri príspevok
Materska za december 2011, ktora bola vyplatena v januari 2012 sa rata do roku 2012? ano
Zaplatene DNP sa da odratat od vyplatenej materskej ako volakedy? za rok 2012 ano, od roku 2013 ho už nebude možné odpočítať.
v texte
1 0
lejna lejna

lejna je offline (nepripojený) lejna

dakujem za pomoc
0 0
ioanes ioanes

ioanes je offline (nepripojený) ioanes

Prosím, ako je to v prípade, ak sa manželia v priebehu roka rozviedli, ale naďalej žijú v spoločnej domácnosti. Manžel si môže uplatniť v tomto prípade manželku len počas trvania manželstva, alebo po celý rok, ak bývajú naďalej v spoločnej domácnosti a starajú sa spoločne o dieťa?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ioanes Pozri príspevok
Prosím, ako je to v prípade, ak sa manželia v priebehu roka rozviedli, ale naďalej žijú v spoločnej domácnosti. Manžel si môže uplatniť v tomto prípade manželku len počas trvania manželstva, alebo po celý rok, ak bývajú naďalej v spoločnej domácnosti a starajú sa spoločne o dieťa?
odpočitatelnú položku na manželku len za počet mesiacov kedy boli manželmi.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať