Zavrieť

Porady

kvalita nafty

Vie mi niekto poradiť, akú naftu tankovať. Tankoval som na shellke, ale tam ma nasr.... .
Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
lujza.j Pozri príspevok
ja tankujem cca. 2 roky na pumpe A.....ked mi kamarát-mechanik odporučí, že nech tankujem v At....tak asi iba sranduje
Raz som si dal meniť olej v autorizovanom servise a mal som vlastný olej, na ktorý mi mechanik povedal ,že mi ho tam nedá. Oni mali sudový Shell Castrol. Tak som s ním hodil debatu, pretože som sa trochu v tom vyznal, že aké má dôvody. Nuž nepresvedčil ma a ja som mu vysvetlil, že ten olej čo mi chce on dať do auta, v tajnom testovaní bol ďaleko za tým čo som si priniesol. Potom vysvitlo keď som sa ho opýtal prečo nepoužívajú rovnocenný ak nie kvalitnejší olej domáci, povedal, že od toho výrobcu dostanú aj reklamné materiály, povoľovače filtrov a pod. Takže nie kvalita ale úplatky rozhodujú v mnohých prípadoch.
No a že mi výfuk smrdel, neznamená že bola horšia nafta, iba iná.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

vieš, ale tým že mi odporučil tankovať inde...on z toho nič nemá...neberiem to ako marketingové masírovanie.... inak mi je šuma-fuk kto kde tankuje...je to každého vec....nepresvedčí ma nikto, aby som tankovala tu...to ako keby ma niekto presviedčal, aby som kupovala potraviny tu....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nafta má cetánové číslo, nafta je príliš hygroskopická(prijíma vodné atmosferické pary najmenej ich je pri veľmi nízkej teplote , to znamená že tí čo málo jazdia po čase keby to mali šancu vidieť na dne nádrže sa vytvoria také bobuľky vody ktoré postupne sa zlievajú do väčších útvarov, najväčším rizikom je tankovať na málo frekventovanej čerpačke, kde sa toto začína prejavovať aj v podzemných nádržiach, do našej nafty sa pridáva určité množstvo upraveného rastlinného oleja paradoxom je že má vyššie cetánové číslo, myslím si že v De je povolené vyššie% oleja ako to je rakúsku neviem Všetky čerpačky na Slovensku okrem avanti a benzinolu majú naftu zo slovnaftu. Takže toto všetko vplýva na chod motora, pričom výrobné technické parametre nafty majú nepodstatný vplyv na zmenu jeho chodu . Ešte niečo existuje letná zimná nafta.
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Výsledky pokusu: http://forum.autobazar.eu/na-margo-k...ci-t29067.html
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

V roku 1978 sme sa patrioti Slováci a češi pohádali kvôli pivu tak po prázdninách som doniesol hurbanovského bažanta, kúpil som v obchode plzeň večer hodil vychladiť do umývadla pričom sme prehodili odmočené etikety a spolužiak plzeňák si nemohol vynachváliť ich kvalitné pivo(bažanta) A tí chcanky(plzeň) se nedá pít. ten tvoj člnok potvrdil že tankovať tam kde sa nafta točí nie ležiak
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ked myslíš toto... http://www.aktuality.sk/clanok/22140...-na-urovni-14/

tak to je kontrola potravín dovážaných - predávaných v SR predpokladám......to nemá nič spoločné s tým čo sa kupuje v At
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Nafta je len nafta , na Slovensku všetka zo Slovnaftu , rozdiel medzi Shell , OMW je akurát že si firmy miešajú do nafty vlastné aditíva.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j Pozri príspevok
ked myslíš toto... http://www.aktuality.sk/clanok/22140...-na-urovni-14/

tak to je kontrola potravín dovážaných - predávaných v SR predpokladám......to nemá nič spoločné s tým čo sa kupuje v At
Šéf MPRV neviem čo je to za funkciu ale z kontextu vyplýva že tie kontroly robili v menovaných štátoch
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pavol54 Pozri príspevok
Šéf MPRV neviem čo je to za funkciu ale z kontextu vyplýva že tie kontroly robili v menovaných štátoch
tak to potom...nič, aspoň pre mňa....novinári toho popíšu...na základe čoho asi mohli robiť tú kontrolu....asi potrebovali zopsuť nakupovanie v PL, a v At....
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Dajte pokoj Poliakom , teraz som tam prežil týždeň v Krakowe , sú pred nami 100 rokov v kvalite služieb , reštaurácii atd.... A zaujímave je že nafta má rovnakú cenu ako benzín. +- minimum.
Ja tam netankujem z jediného dovodu , nemám to bez DPH.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j Pozri príspevok
tak to potom...nič, aspoň pre mňa....novinári toho popíšu...na základe čoho asi mohli robiť tú kontrolu....asi potrebovali zopsuť nakupovanie v PL, a v At....
alebo že by to bol len mýtus? Ale ako pekne sa nám nafta zmenila
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pivko Pozri príspevok
Dajte pokoj Poliakom , teraz som tam prežil týždeň v Krakowe , sú pred nami 100 rokov v kvalite služieb , reštaurácii atd.... A zaujímave je že nafta má rovnakú cenu ako benzín. +- minimum.
ja som na nich nič zlé...čítaj poráádne
....asi potrebovali zopsuť nakupovanie v PL, a v At....











0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Vlastne iba jeden tu tvrdí že je jedno kde tankujeme a že neni rozdiel, asi manažér zo Slovnaftu. Áno, bez obáv tankujem na pumpe kde sa veľa nafty točí. Aditíva v nafte slúžia aj na prečistenie palivovej sústavy, prémiová nafta z každej pumpy by mala byť dobrá keby tam nebol ten problém že asi aj tam sa kradne a pančuje. A práve tej sa tankuje menej, kolega sa tu už zmienil že nafta je hygroskopická, takže práve tá môže niekedy skôr poškodiť a nie pomôcť. Keď robili v ČR kontrolu tak zistili veľký rozdiel v hodnotách stejnej nafty na Shell v ČR a v Nemecku. Je mi to u prde** že tu niekto bude tvrdiť opak. Odborníci neradia tankovať prémiovú naftu, radia ale občas natankovať plnú nádrž takej nafty. Iba kôli prečisteniu systému.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Ľudia, kašlite na to... 100 ľudí 100 chudí... každá líška si svoj chvost chváli... tankovať v rakúsku sa oplatí z dôvodu, že je to tam lacnejšie ako v SR a to len kvôli daňovému zaťaženiu, ktoré tu máme... detto potraviny, koľko ľudí chodí nakupovať do AT potraviny lebo sú "lepšie" "kvalitnejšie" ale kupujú len to čo výjde v AT lacnejšie, resp. to čo má cvenk ako značka a sa "oplatí"... na druhej strane rakušáci chodia kupovať na Slovensko mäso, alkohol, a za našimi keksami sa idú zblázniť... zaujímavé, že kvalitu asi nikto potom nerieši... vo väčšine prípadov je to len a len o tom ušetriť, resp. mať pocit, že robíme niečo pre seba že sa stravujeme lepšie... ale či to je naozaj tak....
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Presne tie články potvrdzujú to, čo som myslel prvým príspevkom. Píšu tam aj o predávkovaní aditívami aj o lepšej kvalite predávanej v zahraničí. Už dávno som ich čítal.
Možno ani Shell u nás neklame, neviem, možno len jeho zamestnanci kradnú aditíva čo majú dať do nafty a dolejú vodu.

A ako to vlastne je? Natankujem u nás na pumpe označenej Shell a na bločku je napísané že predávajú v mene Shell, či tak nejak. To ako? Iba niekto predáva v mene Shell?
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

deane7 Pozri príspevok
Presne tie články potvrdzujú to, čo som myslel prvým príspevkom. Píšu tam aj o predávkovaní aditívami aj o lepšej kvalite predávanej v zahraničí. Už dávno som ich čítal.
Možno ani Shell u nás neklame, neviem, možno len jeho zamestnanci kradnú aditíva čo majú dať do nafty a dolejú vodu.

A ako to vlastne je? Natankujem u nás na pumpe označenej Shell a na bločku je napísané že predávajú v mene Shell, či tak nejak. To ako? Iba niekto predáva v mene Shell?
taký detail... samotné články popisujú, že v DE má nafta cetánové číslo blížiace sa k 60tke čo pocíti každý... u nás norma hovorí, že minimálne by malo byť 51. v AT horoví norma, že 55... t.j. porovnávalo sa neporovnateľné... ako keby si porovnával fábiu s Golfom... obe sú z rovnakého koncernu avšak predsa je tam rozdiel...

no shell predáva palivo a nie je povinný povedať ti odkiaľ čerpajú... možno fuknú do nádrže xy aditiv a povedia, tak a teraz je to náš produkt a predávame ho pod našou značkou...
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

To vieme že berú naftu zo Slovnaftu. Jasne že oni len aditíva pridávajú.
Ak chceš porovnávať s Golfom tak musíš porovnávať Oktávku, nie Fóbiu. Fóbiu môžeš s Polom.
Vlastne my tu myslím nemáme problém sa zhodnúť v tom, že nafta predávaná v DE je z dlhodobého hľadiska lepšia, no ak je niekto zo Žiliny nepôjde tankovať do AT. Hlavné a dôležité je čerpať tam, kde sa točí veľa nafty, tam je predpoklad že bude čistá a občas natankovať prémiovú naftu aby tie aditíva prečistili palivový systém.
Naposledy upravil deane7 : 20.01.13 at 08:23
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

deane7 Pozri príspevok
To vieme že berú naftu zo Slovnaftu. Jasne že oni len aditíva pridávajú.
Ak chceš porovnávať s Golfom tak musíš porovnávať Oktávku, nie Fóbiu. Fóbiu môžeš s Polom.
však hovorím, že porovnávali neporovnateľné... 51 cetánovú so 60 cetánovou naftou...čo je podľa mňa dosť dramatický skok... fábiu s polom by si porovnával ak by si porovnával 51 a 53 cetánovú naftu
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54 Pozri príspevok
V roku 1978 sme sa patrioti Slováci a češi pohádali kvôli pivu tak po prázdninách som doniesol hurbanovského bažanta, kúpil som v obchode plzeň večer hodil vychladiť do umývadla pričom sme prehodili odmočené etikety a spolužiak plzeňák si nemohol vynachváliť ich kvalitné pivo(bažanta) A tí chcanky(plzeň) se nedá pít. ten tvoj člnok potvrdil že tankovať tam kde sa nafta točí nie ležiak
Ak niekto nerozozná Prazdroj od Bažanta, kľudne môže slopať aj šariš.
A to je dtvivá väčšina bežnej populácie.
-----------------------------------------
Rovnako drvivá väčšina populácie nemá schopnosť posúdiť, či sa nejaký drobný rozdiel v kvalite nafty prejavuje na chode jeho motora.
Ak by ste náhodou nevedeli, tak aj pohonné látky sú v EU vyrábané a aj dovážané podľa noriem. Tie normy sú také presné a s tak malou toleranciou odchyliek, že bez špeciálnych laboratornych testov, ich nemáte možnosť zistiť.
---------------------------------------
Tiež sa mi nechce veriť, že by na čerpacích staniciach nemali kvalitné odkalovače a filtre.
Obsah vody, rastlinného oleja, sýry a parafínu je daný normou a neverím, že by niekto z vás dokázal posúdiť, či sa zmenil chod motora, ak by som mu pridal do nádrže 5 litrov benzínu, alebo liter prevodového oleja.
-----------------------------------------
No a to sa pri takomto zásahu do paliva riadne zmení zloženie pohonnej látky vo vašej nádrži.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať