Zavrieť

Porady

Mozog + krv

Ahojte viete mi vysvetlit par pojmov?
Bol som na dvoch, pre mna dolezitych, testoch. Prvy CT mozgu a druhy odobratie krvy...mam problem s tym, ze odpadavam, frekvencia 1x za 3 roky, neviem ci periodicky...
V pondelok idem este k mojmu neuro... ale rad by som poznal vas nazor na tieto vysledky.
CT - Stredove struktury mozgu bez znamok presunu, Asymetria (?) velkosti ostrannych komor-lava je vyrazne vacsia v porovnani s pravou stranou... Parenchym mozgu v nativnom obraze bez loziskovych zmien. Subarachnoidalne priestory primeranej sirky, volne. Bez znamok intrakrantial. hemoragie. ----- co to pre mna znamena? Co mozeme vylucit?

Krv - Hematologia:
Pocet erytocytov 5,03 xE12/L
Hemoglobin 154g/L
Hematokrit 0,440 1,
Str. objem erytrocytu 88,1 u3
Str. obsah Hb Er 30,6 pg
konc. Hb v Er 348,00 g/L
Pocet trombocytov 286 xE9/L
Pocet Leukocytov 8,8 xE9/L
Neutrofily 82 percent
Lymfocyt 14 perc.
MPV 10,7 u3
PDW 12,7 u3
Distr. krivka 13,2 perc.
Markery zapalu a spe: CRP turbidim: 7,7 mg/L
Analyty v sere: Glukoza 5,27 mmol/L
Mocovina 3,77 mmol
Kreatinin 76,8 umol
AST 0,34 ukat/L
ALT 0,26 ukat/L
GMT 0,25 ukat
Alkal. fosfataza 1,17 ukat/L
Iony a mineraly
Natrium 137 mmol/L
Kalium 3,92 mmol
Doktorka mi povedala, ze je to super ale aj tak by som rad vysvetlil pojmy...

Diky moc, inac som pravak a v poslednej dobe si pripadam mierne hlupejsi ako kedysi, mam pocit akoby mi ten stav bez vedomia ublizil nejako. A ked som cital to CT tak mi nieje vsetko jedno... ako dieta mi vraveli, ze pekne kreslim, nevenujem sa tomu, celkovo som viac umelecky typ takze vobec nechapem tomu vysledku CT, kedze prava strana moze za toto...
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

tak raz za tri roky....a niekto sa dobre bavi
0 0
Andrej88 Andrej88

Andrej88 je offline (nepripojený) Andrej88

Nekonecny pribeh pokracuje...

Pred dvoma tyzdnami som ochorel. Normalna ale silna nadcha. 3 dni som lezat. Potom ked som ako tak vyzdravel mi zacal opuch lica od zubu pri nose a perach. Tiez som cca 3 dni lezal. Aj to som prekonal a vsetko bolo v poho... az na vcerajsok...

Uz dva dni, neviem preco ani z akeho dovodu, mam nadmerne mastne usi. Na dvoch miestach na oboch usiach mam take akoby poskrabane vyrazky alebo akokeby odretu kozu, iked si nic take nepamatam, ze by som mal, zeby sa mi take nieco stalo. Teraz mi priam stale "tecie" z tychto miest. Je to vonku, nie vnutri. Na lavo, pri usnom otvore a od otvoru hore ako je "ulita slimacia" ci ako to mam nazvat. A v pravo to je tiez pri tej ulite ale viac von k tvari, a od ulity k vonkajsej strane ucha....
Ked si to pretriem tak ma to trocha stipe. Inak ziadna bolest ci nieco so sluchom. Nic.

Ale !! co som spozoroval az vcera v noci pred spanim, tak od usi dole na krku, neviem ci tam niesu nejake zilky, ci cievky ci co... ale nahmatal som tam na lavo jednu hrcku, a na pravo az tri, mensie.... dnes som si to pozeral a su tu stale, nezvacsili sa ale...

Tak mi uz povedzte co ja mam za zivot? Furt nieco. Kazdy rok....
Samozrejme pojdem k doktorke, ale zaujima ma vas nazor (odborny), ze co to moze byt.?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
A mamka má aký názor ?
Môj názor je , že všetko do detailu na sebe sleduješ a to nie je veru dobré.Tým trpí aj Tvoja psychika .To dedukujem z Tvojho popisu problémov v predchádzajúcich príspevkoch .
2 0
horinka horinka

horinka je offline (nepripojený) horinka

Hlavne nenariekaj, čo máš za život. Pozri si napr. Modré z neba a uvidíš aké majú niektorí ľudia problémy a ako ich hrdinsky znášajú. Mam pocit, že Tvoje neustále obavy o zdravie zahlcujú celý deň a na príjemné zážitky a aktivity Ti nezostáva čas. Ruka v ruke s poklesom príjemných aktivít sa objavujú depresívne prežívania, strata energie a pocit bezmocnosti. Nasmeruj svoje myslenie iným smerom, užitočnejším a uvidíš, že aj zdravie sa Ti zlepší. Chce to popracovať na sebe, nie je to jednoduché. Nemysli na to čo bude keď..., to rieš až to nastane, myslím tým skutočné zdravotné problémy.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Andrej88
Nekonecny pribeh pokracuje...
...prekonal a vsetko bolo v poho... az na vcerajsok...

Uz dva dni, neviem preco ani z akeho dovodu, mam nadmerne mastne usi.
Teraz mi priam stale "tecie" z tychto miest. Je to vonku, nie vnutri.
...
Samozrejme pojdem k doktorke, ale zaujima ma vas nazor (odborny), ze co to moze byt.?
Nič si z toho nerob ...to je iba mozok ...
Do tých 3 - 5 dní to prestane samo ...

Len si potom budeš musieť uvedomiť , aby si sa nestaval chrbtom k slnku ( silnému svetlu ) , nakoľko Ti ten jas bude presvecovať hlavu ...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Citujem-čo ja mám za život,furt niečo......No predsa život.Spýtaj sa ostatných či aj oni nemajú furt niečo.Všetci máme furt niečo a treba to prežiť,to je predsa normálny bežný život.A ty ho konečne začni žiť.
2 0
Andrej88 Andrej88

Andrej88 je offline (nepripojený) Andrej88

Inac, teraz sa mi to na usiach zhorsuje. A mam pocit, ze sa to "prenasa" dalej. Konkretne ma zacina svrbiet na lici par miest, je vidno, ze pred dnom to tam nebolo, mala cervena bodka, svrbi, zvacsuje sa teda. a potom z toho miesta casom tecie nieco nejaka vodicka... co to moze byt?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Andrej88
Inac, teraz sa mi to na usiach zhorsuje. A mam pocit, ze sa to "prenasa" dalej. Konkretne ma zacina svrbiet na lici par miest, je vidno, ze pred dnom to tam nebolo, mala cervena bodka, svrbi, zvacsuje sa teda. a potom z toho miesta casom tecie nieco nejaka vodicka... co to moze byt?
Andrej, si myslis, ze mame carovnu gulu a diagnozu ti urcime na nete?
mozno ta len komar ustipol a tym, ze si to skrabes, ranka sa ti nemoze zacelit
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

jedno odpadnutie za tri roky.......ach jaj.......mám dojem,že ty si aj vymyslíš príznaky,len aby ti čosi bolo.....tie hrčky,to sú uzliny a sú zväčšené preto,lebo si bol nachladnutý.Poriadne a pravidelne jedz,dodržuj pitný režim,prestaň sedieť pri počítači,choď von,je jar,zbaľ nejaké dievča......a hlavne sa prestaň pozorovať.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať