Zavrieť

Porady

Tečie mi voda z plafóna koho mám volať!

Bývam na najvyššom poschodí pod strechou. Keď som sa dnes vrátila domov, našla som na podlahe mláku, nechápala som najskôr z čoho. Neskôr mi začala dosť kvapkať z plafóna voda. Dala som tam kôš na odpadky, ale neskôr začala pretekať strecha aj vedľa! Tak som tam dala veľkú tašku. Ale vôbec neviem čo mám teraz robiť. Správca budov teraz už nepracuje, chcela som mu zavolať zajtra, ale teraz mám strach ísť spať, či mi to nepretečie do rána prípadne či sa to nebude ďalej rozširovať a tiecť aj na ďaľších miestach, čo mám robiť, komu môžem zavolať, kto mi môže pomôcť? Na stránke správcu budov som nenašla žiadne čísla, kam sa môže nonstop volať v prípade havarijného stavu!
Usporiadat
venant venant

venant je offline (nepripojený) venant

... ak to okamzite nezacne niekto opravovat, budete mat este problemy.
Pisem, lebo som to sam zazil, tiez som byval v byte na najvyssom podlazi, do ktoreho tiekla strecha. Cim dalej, bude to tiect viac, ta voda si cesticky zvacsuje. Najhorsie to bude pri topeni snehu a ladu, pripadne ked do toho este zaprsi. Treba to aspon provizorne opravit, nie je to nic tazke, a v lete komplet. Spravcovi to je jedno, jemu do bytu netecie.... ak nemate nanho paky ako sankcie atd, preco by sa ponahlal? Na svoje peniaze si pride.

Podla toho, co tam vidim, nie je strecha z asfaltovych pasov, ale je tam folia, fatrafol alebo nieco take. Tato folia nie je urcena na to, aby sa tam priamo pokladalo cokolvek, ako tam vidim - napr kovove patky bleskozvodu, alebo klietky, cokolvek. Toto postupne svojou vahou a pohybmi moze prederavit tu foliu - rovnako ako napr. ostry kamen v topanke, ked sa po nej chodi. Diera pritom moze byt aj 20 m od miesta, kde prenikne do budovy! Ta voda moze stekat pod tou foliou aj desiatky metrov.

Co je zle je, ze to opravit vie len kvalifikovana firma, mozno zivnostnik. Ak je to vyspadovane, tak takato voda vie zo strechy odtiect skor, nez jej velke mnozstvo pretecie cez tu poriuchu. V zime je to ale problem, lebo lad a sneh brania odtoku a preto cez tu dieru bude tiect cim dalej tym viac. Preto treba co najskor dostat lad a sneh zo strechy dole a uvolnit vode cestu k odtoku.

Ak to nie je folia, ale asfaltove pasy, vie to provizorne opravit hocijaky zrucnejsi chlapik. Ale to je naozaj len do jari, treba to cim skor vyriesit ako celok.
1 0
Katka01 Katka01

Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

Momentalne to netecie, ale stale to neopravili. Na pondelok je objednana firma, ktora da dole aspon sneh a lad, snad to dovtedy vydrzi moc netiect. Venant diki za vysvetlenie problematiky, o strechy som sa nikdy nezaujimala, ale teraz musim. Vyspadovane to nie je, vcera, ked som bola s domovou dovernickou na streche na tu firmu nadavala, ze to nevyspadovali. A vraj oni na to povedali, ze nikto im nepovedal ze to maju urobit. Voda sa tam zdrzuje na vela miestach a neodteka. Co ma tiez prekvapilo, kluce od strechy si moze hocikto pozicat, hocikto tam chodi, niektori si tam dali satelity. A tiez su tam tie pasce na holuby, neviem, ci to tomu neublizilo, ja to neviem posudit. Buduci tyzden ked sa otepli, tak by mala dojst ta firma co to povodne robila a zrekonstruovat to. No tak uvidime. Zatial mam stale v strede miestnosti nadoby, keby to nahodou zacalo tiect. Nastastie som poistena a uz som nahlasila poistnu udalost, tak uvidim, dojdu to este omrknut, ze ci mi nieco daju a kolko. Vcera, jak som bola na tej streche a lopatou odrhanala sneh a lad zo strechy nad svojim bytom, bola tam aj nejaka skapacina holuba, to sa rozlozilo a ta mrtvolne smrdiaca voda bola pod snehom ktory som odhadzovala. Nevidela som to, a strcila som do toho ruky. Tie mi potom smrdeli po skapacine az dodnes. Darmo som ich umyvala, drzhla roznymi mydlami a saponatmi, stale mi smrdeli od zdochliny. Dneska som zaroven odstranovala z balkona plesen, ktorej som tam mala uz na celu stenu. Vystriekala som na to tri flase sava. Nedala som si rukavice a jak mi to zacalo stekat po rukach, najskor ma napadlo dat si rukavice. Potom som si ale povedala, nech mi to dobre rozozere ruky, aspon mi prestanu smrdiet od tej zdochliny! A tak sa aj stalo, teraz mi ruky trocha citit od sava, ale som vdacna za tu "vonu", konecne z nich necitit zdochlinu!
0 0
Katka01 Katka01

Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

No vlastne skoro 4 Sava som na to minula, musela som to este dorabat. ALe tak krasne cistu bielu stenu som uz dlho nemala. Skoda, ze som si skor neuvedomila, ze ta steny nie je cierna od spiny, ale je to plesen. V poslednej dobe som mala dychacie problemy, a moze to byt aj z toho. Zila som tu viac nez 4 mesiace v plesni. No co uz, uz je to prec. Ked si predstavim, ze vsetok ten sajrajt co je na streche s mrtvymi rozlozenymi holubmi mi preteka cez plafon do bytu a ja to zachytavam do hrncov a misiek, z ktorych inak jem, je mi nevolno. Ale ta voda co mi stekala do izby a ktoru om zachytila nesmrdela, tak sa nadejam, ze ta od mrtvych holubov kontaminovana nebola. Ta skapacina holuba bola nad mojim balkonom. Na balkone tiez casto zateka, zatekalo uz aj predtym, ale nakolko ho moc nemam zariadeny a voda tam nema moc co znicit, tak som to az doteraz neriesila.
0 0
venant venant

venant je offline (nepripojený) venant

pozri si najprv do poistnej zmluvy.
Ten byt kde sa nam to stalo bol prenajaty, takze ma poistne nezaujimalo, ale majitelke to vtedy odmietli preplatit, lebo slo podla poistovne o skody sposobene beznymi zrazkami alebo take nieco. Ak si dobre pamatam, boli by to preplatili, keby slo o zivelnu katastrofu (co neslo, bola len derava strecha) alebo poskodenie zavinene niekym (co mozno aj bolo, neviem ako to majitelka riesila a ci sa to snaizla dokazovat).
Na foliove strechy by sa nemalo chodit, alebo len v minimalnej miere! Teraz taku mame, aj strechari ked ju dokoncovali tam chodili len v obuvi, ktoru na nic ine nepouzivali. Nam vyslovene zakazali chodit tam ak nemusime. A ak musime, tak nech si skontrolujeme, ci nemame v podrazke nejaky ostry kamen. Takisto tie patky bleskozvodu - budu vam tvrdit, ze ved to sa tam raz polozi a nemoze to prederavit. Ale teraz si predstav, ze ak to ma ostru hranu, a ako ide rok, tak sa ta strecha hybe vpluvom teploty a aj vetra. Minimalne, ale hybe. A tiez ked napadne sneh, ta folia alebo veci na nej sa hybu, kusok sem, kusok tam. Toto moze tu foliu prederavit. Je sice 1,5 mm hruba, ale dostatocne ostry a tazky predmet to spravit moze.
1 0
Katka01 Katka01

Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

Mas pravdu, strecha sa hybe a asi aj cely barak. Vidim to na tom, ze ked som ten byt kupila, co bolo pred 6 rokmi, dala som si vystierkovat a vymalovat steny. Teraz maju uz na mnohych miestach hore praskliny. To s tou strechou, ja sa v tom nevyznam co sa moze a co nie. Ked to budu teraz reklamovat, firma sa moze vyhovorit, ze to niekto znicil tym, ze chodil po streche prip. si tam montoval satelity a to moze byt aj pravda. A doplacam na to ja a niektori dalsi moji susedia, co byvame pod strechou. Snad sa to nejak vyriesi. Ja mam aspon to stastie, ze som bola doma, ked to zacalo tiect, predtym som bola 6 tyzdnov v zahranici. A tiez pracujem z domu, mozem byt stale doma a mam to pod kontrolou a hned to riesit, ak to zase zacne tiect. Inak by boli skody daleko vacsie.
0 0
Katka01 Katka01

Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

Tak sa to nakoniec pohlo, nebolo treba telku volat. Strechu od snehu vycistili uz pred vikendom, lad ale nie, na to si netrufli. Ale cez vikend fajnovo mrzlo, okolo -10, takze mi do bytu nic netieklo. Dnes mala dojst opravit strechu firma, ale kvoli pocasiu dojdu zajtra. Tak snad ma uz ziadne problemy necakaju a uz vsetko dobre dopadne.
0 0
Katka01 Katka01

Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

Tak u nas nakoniec naozaj bola telka, ale nie u mna v byte ale vedla. Psychopat, ktoreho byt susedi s mojim podrezal psa! http://www.joj.sk/relacia-noviny/nov...ny-tv-joj.html Takmer mu oddelil hlavu od tela! Stalo sa to hned za mojou stenou!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať