Zavrieť

Porady

Narok na dovolenku a nastup do zamestnania pri statnych sviatkoch.

Do sucasneho zamestnania som bol prijaty od septembra 2012. Na pracovnu zmluvu dala personalistka datum 2.9.2012. V 2012 som cerpal len 3 dni dovolenky cez Vianoce (povinna, celozavodna), inak som odpracoval vsetky dni. Personalistka tvrdi, ze za september mi nemoze priznat ani den dovolenky, lebo som ho neodpracoval cely. Lenze 1.9. je statny sviatok. Mam narok na 5 tyzdnov dovolenky, mam to aj na zmluve, takze jeden mesiac cini 2,5 dna. Dovolenku je mozne si preniest do 2013. Ma pravdu? Doteraz mi nechcela priznat ani tych 5t., na ktore mam narok (mam nad 33 rokov), ale z toho uz ustupila.
Usporiadat
barano barano

barano je offline (nepripojený) barano

veronikasad Pozri príspevok
Iný mechanizmus neexistuje. Zákonník práce stanovuje pomernú časť nároku na dovolenku len v prípade, ak pracovný pomer trval celý kal.mesiac (čo nie je tvoj prípad).Náhradu mzdy za nečerpanú dovolenku si môžeš dohodnúť len vo forme odmeny, ak s tým vedenie bude súhlasiť.


§ 102
Na začiatok

Pomerná časť dovolenky je za každý celý kalendárny mesiac nepretržitého trvania toho istého pracovného pomeru jedna dvanástina dovolenky za kalendárny rok.
§102 poznam. Nemyslel som financnu kompenzaciu, skor ci ma zamestnavatel moznost udelit zamestnancovi dovolenku nad ramec zakona z lubovolneho dovodu. K otazke ohladne poistovne - kedze mam aj zivnost, dovtedy som si poistenie platil sam.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

barano Pozri príspevok
§102 poznam. Nemyslel som financnu kompenzaciu, skor ci ma zamestnavatel moznost udelit zamestnancovi dovolenku nad ramec zakona z lubovolneho dovodu. K otazke ohladne poistovne - kedze mam aj zivnost, dovtedy som si poistenie platil sam.
Ak nemáte KZ alebo zmluvu so zástupcami zamestnancov, tak dodatková dovolenka nie je možná.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

barano Pozri príspevok
§102 poznam. Nemyslel som financnu kompenzaciu, skor ci ma zamestnavatel moznost udelit zamestnancovi dovolenku nad ramec zakona z lubovolneho dovodu. K otazke ohladne poistovne - kedze mam aj zivnost, dovtedy som si poistenie platil sam.
Ak poznáš § 102, tak určite poznáš aj § 106 ZP - komu patrí dodatková dovolenka. Nárok na ´dalšiu dovolenku majú zamestnanci len v prípade, ak je dohodnutá v Kolektívnej zmluve firmy
0 0
Simonečka Simonečka

Simonečka je offline (nepripojený) Simonečka

Ďakujem veronikasad
a prosím ťa mohla by si mi ešte poradiť, ak zamestnankyňa pracovala u nás od roku 2010 a v roku 2012 od 01.04.12 nastúpila na MD a 25.11.12 na RD. U nej tiež platí, že dostane dovolenku za kalendárny rok - pomerná časť t.j. 10/12 - krátiť by sa nemala lebo RD netrvala 100 dní, alebo jej patrí dovolenka za celý rok t.j. 12/12.
Vopred Ti veľmi pekne ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Simonečka Pozri príspevok
Ďakujem veronikasad
a prosím ťa mohla by si mi ešte poradiť, ak zamestnankyňa pracovala u nás od roku 2010 a v roku 2012 od 01.04.12 nastúpila na MD a 25.11.12 na RD. U nej tiež platí, že dostane dovolenku za kalendárny rok - pomerná časť t.j. 10/12 - krátiť by sa nemala lebo RD netrvala 100 dní, alebo jej patrí dovolenka za celý rok t.j. 12/12.
Vopred Ti veľmi pekne ďakujem
Má nárok na celú dovolenku za KR.
0 0
barano barano

barano je offline (nepripojený) barano

riesenie problemu, kvoli ktoremu som pisal: dane dni dovolenky, o ktore ma ukratila personalna pracovnicka, mi boli pripocitane ako nahradne volno (platene).
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať