Zavrieť

Porady

vyhlásenie na zdanenie príjmov

Ahojte,

ZĽ mi dal podpísať vyhlásenie na zdanenie príjmov za rok 2013, ale oddiel III je už plný, vraj to mám len dopísať pod to...je to správne? Nemali by so mnou spísať nové vyhlásenie? Taktiež nemám vyplnený oddiel IV o prevzatí potvrdení a ročnom zúčtovaní dane za minulé roky, nezdá sa mi to....čo vy nato?
Usporiadat
zuzumojko zuzumojko

zuzumojko je offline (nepripojený) zuzumojko

Poprosím súrne o radu....

Ak je zamestnankyňa od začiatku roka 2013 na PN a z PN-ky nastupuje rovno v polovici februára na materskú, ako je to s NCZD na danovnika a daňovým bonusom? Doteraz si uplatňovala daňový bonus na prvé dieťa (teraz vek 4,5 roka) aj NCZD na daňovníka..
Čo bude podpisovať vo vyhlásení teraz? Aké zmeny? Kde, čo má ohlásiť zamestnávateľ a čo ona? Čo má urobiť pri daň. bonuse na to druhé dieťa?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zuzumojko Pozri príspevok
Poprosím súrne o radu....

Ak je zamestnankyňa od začiatku roka 2013 na PN a z PN-ky nastupuje rovno v polovici februára na materskú, ako je to s NCZD na danovnika a daňovým bonusom? Doteraz si uplatňovala daňový bonus na prvé dieťa (teraz vek 4,5 roka) aj NCZD na daňovníka..
Čo bude podpisovať vo vyhlásení teraz? Aké zmeny? Kde, čo má ohlásiť zamestnávateľ a čo ona? Čo má urobiť pri daň. bonuse na to druhé dieťa?
Ak v roku 2012 nemala zdanitelný príjem vo výške 6-násobku min.mzdy, nárok na DB za rok 2012 jej ani v RZD nevznikne. Nárok si môže uplatniť manžel alebo otec dieťaťa, ak žije s ním v spoločnej domácnosti.
0 0
zuzumojko zuzumojko

zuzumojko je offline (nepripojený) zuzumojko

To mala. Ide mi o to, či vo vyhlásení vypisujeme nejaké zmeny v oddieli III., ku ktorým došlo v jednotlivých mesiacoch...tým, že ide na materskú...MUsíme niečo hlásiť na daňový úrad? A odkedy si uplatňuje daň. bonus na novovnarodené dieťa vo febr. 2013?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás, dokedy bolo, resp. je potrebné podpísať to "Vyhlásenie na ....."? Ide o to, že od nového roka budem robiť mzdy 1 zamestnancovi a predtým to robila iná účtovníčka. A teraz neviem, či mám to vyhlásenie dávať podpísať ja, alebo ešte ona, a taktiež či som ja povinná robiť RZD za toho zamestnanca, keď nemám k tomu podklady, alebo ona? Dakujem veľmi pekne.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Prosím Vás, dokedy bolo, resp. je potrebné podpísať to "Vyhlásenie na ....."? Ide o to, že od nového roka budem robiť mzdy 1 zamestnancovi a predtým to robila iná účtovníčka. A teraz neviem, či mám to vyhlásenie dávať podpísať ja, alebo ešte ona, a taktiež či som ja povinná robiť RZD za toho zamestnanca, keď nemám k tomu podklady, alebo ona? Dakujem veľmi pekne.
???
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Prosím Vás, dokedy bolo, resp. je potrebné podpísať to "Vyhlásenie na ....."? Ide o to, že od nového roka budem robiť mzdy 1 zamestnancovi a predtým to robila iná účtovníčka. A teraz neviem, či mám to vyhlásenie dávať podpísať ja, alebo ešte ona, a taktiež či som ja povinná robiť RZD za toho zamestnanca, keď nemám k tomu podklady, alebo ona? Dakujem veľmi pekne.
Prosím Vás, nie som v tom tak celkom doma, tak Vás prosím o odpoveď, či RZD mám urobiť ja, a vyžiadať si podklady (dá sa to?) albo je povinná bývalá účtovníčka. A podpísať Vyhlásenie už mám dať ja? (Viem, že sa to malo do konca januára, ale...) Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Prosím Vás, nie som v tom tak celkom doma, tak Vás prosím o odpoveď, či RZD mám urobiť ja, a vyžiadať si podklady (dá sa to?) albo je povinná bývalá účtovníčka. A podpísať Vyhlásenie už mám dať ja? (Viem, že sa to malo do konca januára, ale...) Ďakujem.
Mondes, mzdy v roku 2013 robíš ty, vyhlásenie sa vzťahuje na rok 2013 - termín bol do konca januára.

Čo sa týka RZD, ak zamestnanec doručil do 15.2. žiadosť - RZD je povinný urobiť zamestnávateľ. Ak ti predchádzajúca mzdárka odovzdala mzdové listy za rok 2012, s najväčšou pravdepodobnosťou sa už RZD zaoberať nebude, najmä ak sa so zamestnávatelom nerozišla v dobrom. Termín je do konca marca, takže ešte máš chvíľu času, aby ti majitel firmy od nej doručil mzdovú agendu. Ak agendu nedoručí, vystav nové vyhlásenie a RZD urob zo mzdového listu.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ďakujem.
0 0
Lilien 15 Lilien 15

Lilien 15 je offline (nepripojený) Lilien 15

zdravím,potrebovala by som poradiť.Máme nového zamestnanca od marca asi len na mesiac-len na zastupovanie.Predtým bol nezamestnaný a od mája má prácu na trvalo. Mám mu dať podpísať vyhlásenie na zdanenie príjmov a potom mu aj v programe zaškrtnúť že si uplatnuje zdanenie príjmov alebo nie....
vďaka
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Lilien 15 Pozri príspevok
zdravím,potrebovala by som poradiť.Máme nového zamestnanca od marca asi len na mesiac-len na zastupovanie.Predtým bol nezamestnaný a od mája má prácu na trvalo. Mám mu dať podpísať vyhlásenie na zdanenie príjmov a potom mu aj v programe zaškrtnúť že si uplatnuje zdanenie príjmov alebo nie....
vďaka
Ak si neuplatňuje NčZD u iného zamestnávateľa tak môžeš, s tým, že ak skončí takisto to napíšeš do vyhlásenia kedy ukončil uplatnovanie NčZD.
0 0
Lilien 15 Lilien 15

Lilien 15 je offline (nepripojený) Lilien 15

takže ja mu to dám podpísať na ten jeden mesiac a potom ked začne robiť u iného zamestnávateľa tak ho u nich podpíše tiež?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ahojte, prosím Vás, ak dáme dohodárovi podpísať Vyhlásenie ..., ale on neodpracuje počas dohody ani 1 deň, tak si môže uplatniť NČZD u iného zamestnávateľa? Ďakujem.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Ahojte, prosím Vás, ak dáme dohodárovi podpísať Vyhlásenie ..., ale on neodpracuje počas dohody ani 1 deň, tak si môže uplatniť NČZD u iného zamestnávateľa? Ďakujem.
???
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
mondes Pozri príspevok
Ahojte, prosím Vás, ak dáme dohodárovi podpísať Vyhlásenie ..., ale on neodpracuje počas dohody ani 1 deň, tak si môže uplatniť NČZD u iného zamestnávateľa? Ďakujem.
súbežne nemôže mať podpísané vyhlásenie u dvoch zam-ľov.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať