Zavrieť

Porady

MRP mzdy - ako urobiť ročné zúčtovanie

Robím mrp mzdy Pú, urobila som pre zamestnancov potvrdenia o zdaniteľnej mzde a teraz musím urobiť ročné zúčtovania. Nejako sa mi to nedarí, pomôžete mi - ako postupovať ? Vďaka
Usporiadat
Miaa Miaa

Miaa je offline (nepripojený) Miaa

Teraz si pripadám úplne hlúpo, ale... ako mám prejsť do výpočtu dane? Cez žiadosť?
Mne tam manželku ukazuje, keď rozkliknem info, tak tam mám aj sumu, ktorú poberala za rok 2012. Ale vedľa toho "info" mám nuly a nedá sa ich upraviť (v nezdaniteľnej čiastke tak isto). Dolu v programe mi ukazuje len Parametre (ktoré mi tiež nejde rozkliknúť) a ročné zúčtovanie sa mi chce uložiť len vtedy, ak stlačím ESC.
0 0
Miaa Miaa

Miaa je offline (nepripojený) Miaa

Ano, samozrejme údaje som nahadzovala do žiadosti. "Zafajkla" som, že si chce uplatniť príspevok na manželku, a dopísala som tam jej meno, adresu, počet mesiacov, sumu, ktorú poberala a zdaňovacie obdobie. Ale už RZD mi to nechce načítať.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Ale tú vyplnenú žiadosť daj uložiť !! Až potom prejdi na výpočet dane.
3 0
Miaa Miaa

Miaa je offline (nepripojený) Miaa

Dala som ju uložiť. Len som písala, že dolu v programe, ako býva nápoveda, tak tam nemám nič také, ako "vypočítať" alebo čo..
A ešte. Pri ostatných zamestnancoch, ktorí nejdú brať príspevok na manželku/manžela v tej žiadosti vlastne ani nemám čo vyplniť, pretože nikto z nich nie je dôchodca, nenárokuje si na zamestnaneckú prémiu, ani na daňový bonus, nikto nemá životné. Takže tam mám vlastne vyplniť len dátum a mesto?
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

vema Pozri príspevok
Aj ja poprisím. Más DOS a spravila som ročné zučtovanie zamestnancovi, ktorý požiadal, ale u nás už nerobí. Teraz neviem ako ho dostať do tohto výplatného termínu a vyplatiť mu preplatok. V ročnom zúčtovaní ho program ponúkol, len teraz ako výplatiť. ďakujem Vlastne, ako ho vydolovať z personalistiky a dať ho do februára.
Poradí mi niekto?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Miaa Pozri príspevok
Dala som ju uložiť. Len som písala, že dolu v programe, ako býva nápoveda, tak tam nemám nič také, ako "vypočítať" alebo čo..
A ešte. Pri ostatných zamestnancoch, ktorí nejdú brať príspevok na manželku/manžela v tej žiadosti vlastne ani nemám čo vyplniť, pretože nikto z nich nie je dôchodca, nenárokuje si na zamestnaneckú prémiu, ani na daňový bonus, nikto nemá životné. Takže tam mám vlastne vyplniť len dátum a mesto?
Vypočítať máš hore...
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

vema Pozri príspevok
Aj ja poprisím. Más DOS a spravila som ročné zučtovanie zamestnancovi, ktorý požiadal, ale u nás už nerobí. Teraz neviem ako ho dostať do tohto výplatného termínu a vyplatiť mu preplatok. V ročnom zúčtovaní ho program ponúkol, len teraz ako výplatiť. ďakujem Vlastne, ako ho vydolovať z personalistiky a dať ho do februára.
Načítať údaje z ročného zúčtovanie do miezd, malo by ho vytiahnuť automaticky
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Dav Pozri príspevok
Načítať údaje z ročného zúčtovanie do miezd, malo by ho vytiahnuť automaticky
V Dose je to inak. Tam, keď som v mzde, dám parametre a tam mi ponúka načítať RZD, ale iba v konkrétnej výplate.
0 0
romy16 romy16

romy16 je offline (nepripojený) romy16

Dobrý deň,
prosím Vás, neviem či mi program MRP dobre vyrátal zamestnaneckú prémiu. Rozdiel medzi mojím výpočtom a MRP je 0,01€. Mám to tak nechať, alebo treba niečo zmeniť v nastavení? Ide zrejme o zaokrúhľovanie, nakoľko MRP vypočíta ZP v sume 46,39 a nezaokrúhli ju na 46,40.
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Miaa Pozri príspevok
Dobrý deň,
Spravila som Žiadosť o ročné zúčtovanie, kde som podopĺňala potrebné info (napríklad jeden zamestnanec si uplatňuje sumu na manželku). No keď idem robiť ročné zúčtovanie, nemám nikde výšku nezdaniteľnej čiastky a ani sumu, ktorú poberala manželka tohto nášho zamestnanca. Mám tam len nuly, ktoré mi nejde prepísať. Akým spôsobom to tam mám nahodiť?
Ďakujem!
A akej výšky je príjem manželky?
0 0
Miaa Miaa

Miaa je offline (nepripojený) Miaa

kn-alka

1744 €, nakoľko je na polovičnom invalidnom dôchodku.
Už som si skúšala stiahnuť aj najnovšiu verziu programu, ale vôbec sa to neaktualizovalo. Už sú zo mňa zúfalí aj tam v MRP
0 0
Miaa Miaa

Miaa je offline (nepripojený) Miaa

Ano, manželku tam má. Všetko je to skontrolované.
Mne sa MRP páči, je to jednoduchý program, len teraz nejako štrajkuje. Väčšina údajov sa tu dá tiež doplniť ručne, akurát občas ma tu niečo prekvapí...
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Neviem, kde môžeš mať problém, mne to počíta správne.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ja som skúsila dať jedno RZD zamestnancovi, ktorý ani nemá manželku nastavenú v pracovných pomeroch. Do žiadosti som zafajkla uplatniť nezdan. časť na manželku, vpísala osobné údaje manželky, jej príjem, zdaň.obdobie a počet mesiacov. Keď prejdem do RZD, automaticky tam už úľavu na manželku mám aj pred vykonaním výpočtu.
0 0
Miaa Miaa

Miaa je offline (nepripojený) Miaa

Takže už je to vyriešené, mala som chybu v programe, takže aj keď som všetko robila správne, neišlo mi to. Technik sa prihlásil na náš počítač a všetko to opravil. .. Zúčtovanie hotové, som šťastná!
0 0
MáriaPaM MáriaPaM

MáriaPaM je offline (nepripojený) MáriaPaM

Robila som zúčtovanie dane zamestnancovi ktorý už nie je v stave a vyšla mu nula. Musím to načítať a vystaviť nulovú mzdu? Treba aby to niekam natiahlo?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať