Zavrieť

Porady

Výživné na syna

Súrne potrebujem odpoveď.Prvý krát som podala žiadosť o zvýšenie výživného na 4,5 ročného syna.V podstate chcem iba vedieť,či mám neakú šancu aby mi zvýšili keď žijem s priateľom a synom v spoločnej domácnosti.Keď sa syn narodil na súde priateľovi priznali vtedy ešte 2000 Sk,t.j. cca 66 €.Z peňazí čo mi dá na malého zaplatím škôlku,stravu a oblečenie a potraviny.Mimo to platím za seba a syna odvoz za smeti.Som v hmotnej núdzi a dostávam 52,70 €,prídavky na dieťa okolo 22 € a výživné 66 €.Čo všetko potrebujem preukázať súdu ?Má to vôbec neaký význam?Ak začne vykrikovať že žijem v jeho dome (trvale bydlisko v ňom však nemá ) ani prechodné,že neplatím nič, môže sudca dať jemu za pravdu?
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Hm.. akonáhle ti súd zvýši výživné, tak ti UP zníži dávku v hmotnej núdzi a budeš na tom tak isto ... tudy cesta nevede.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    To naozaj zijes v dome a neplatis ziadne "najomne a energie" ?

    Sanca na zvysenie je vzdy,ked si ju dokazes oddovodnit. Sud skuma fin.moznosti oboch rodicov.
    Ak si dlhodobo nezamestnana, sud bude aj zaujimat preco...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.