Zavrieť

Porady

Etiketa vína Adolf Hitler

Dobrý deň

Robím etikety na nápoje respektíve na fľaše ,zákazník ma požiadal aby som mu vytvoril etiketu na víno s obrázkom Adolfa Hitlera . A dal mi za úlohu zistit či takáto etiketa nebude tresná ,propagácia hnutí alebo tak . Pod obrázkom samozrejme by bolo napísané že nić sa tým nepropraguje .Dakujem za informácie
Usporiadat
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Kenny82 Pozri príspevok
Dobrý deň

Robím etikety na nápoje respektíve na fľaše ,zákazník ma požiadal aby som mu vytvoril etiketu na víno s obrázkom Adolfa Hitlera . A dal mi za úlohu zistit či takáto etiketa nebude tresná ,propagácia hnutí alebo tak . Pod obrázkom samozrejme by bolo napísané že nić sa tým nepropraguje .Dakujem za informácie
tresná nebude
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Len aby to potom nedopadlo takto
http://www.politikportal.sk/2012/08/...e-su-poburene/
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

no podla mna to bude brane ako propagacia fasizmu,svojho casu z tym mali vazny problem aj zberatelia predmetov z druhej svetovej vojny.
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

trisestri Pozri príspevok
no podla mna to bude brane ako propagacia fasizmu,svojho casu z tym mali vazny problem aj zberatelia predmetov z druhej svetovej vojny.
Tiež by som asi do toho nešla. Z hľadiska trestného práva by sa to mohlo naozaj otočiť veľmi nepríjemným smerom, zvlášť ak by sa takéto víno začalo predávať.
1 0
mimi mimi

mimi je offline (nepripojený) mimi

až ma zamrazilo ..... určite by som to taktne odmietla, z osobného dôvodu. A trestné predpokladám, že to bude - propagácia fašizmu.
0 0
kom0dus kom0dus

kom0dus je offline (nepripojený) kom0dus

podla mna to bude problem.
kedysi som dostal zakazku na tvorbu portalu pre jedno zdruzenie "narodna a zaujmova iniciativa" a chceli web na domene nazi.sk
ani tyzden stranka nefungovala. Hoci to nemalo s nazi nic spolocne, jednoducho nazov domeny bol neprijatelny.
1 0
expeeert expeeert

expeeert je offline (nepripojený) expeeert

GabiZ Pozri príspevok
V Taliansku sa tieto fľaše dajú kúpiť stále - aj Mussoliny, Stalin, Che Guevara...
Ale u nás by som do toho nešiel - pre zbytočné problémy.

Len tak mimochodom - po správnosti by sa mali zakázať aj vyobrazenia amerických prezidentov ako aj ich všetky symboly - a vôbec vlastne všetkých politikov čo majú krv na rukách. Lebo či sa zabíja v mene fašizmu, komunizmu, alaha alebo demokracie, stále je to o tom istom - a nepomôže tomu ani premenovanie obetí na teroristov.
Lebo tak ako dnes amíci v mene demokracie všetkých, ktorí im nie sú po vôli premenujú na teroristov a posielajú svoje jednotky, tak aj Hitler považoval v danej dobe všetkých za "teroristov" a ľudia to v tej dobe brali že bojujú proti "zlým"
1 0
Kenny82 Kenny82

Kenny82 je offline (nepripojený) Kenny82

Mna by zaujímalo hlavne že či je to možné po právnej stránke a ktoré náležitosti to musí mať ten obal . Ako napríklad keď zberatelia predávajú nejaké predmety z druhej svetovej nemecke tak sa pod inzerátom musí uviesť že nič týmto nepropaguje atd....
0 0
matej85 matej85

matej85 je offline (nepripojený) matej85

No minimalne proti spolocenskej etikete by to bolo, takato etiketa
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Už len z úcty k obetiam II. svetovej vojny, by som sa na to nedal.
Že sa vôbec niekto nad tým zamýšľa. Alebo pre peniaze aj s diablom?
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Úmyselne som vo svojom príspevku uviedla, že ak takéto víno bude predávané, mohlo by to byť brané ako propagácia nacizmu a to by už sranda nebola. Preto odporúčam nepúšťať sa do toho, pretože nemusí to dopadnúť tak "šťastne" ako v prípade pána z Prievidze, ktorý mal vo svojom obchode oblečenie, plagáty a iné veci s vyobrazením vecí a osôb súvisiacich s nacizmom. Bol nakoniec síce oslobodený od trestu (hrozili mu 3 roky), ale je to veľmi tenký ľad, na ktorom by ste sa pohybovali. Nedá sa jednoznačne povedať, či je samotná výroba trestná alebo do akej miery by nebola, pretože všetko by záviselo od toho, na čo by etikety boli použité, pre koho boli vyrobené a distribuované (každý prípad sa posudzuje a rieši individuálne). Ak by dotyčný zákazník bol nebodaj členom nejakej skupiny, ktorá nacizmus propaguje, tak je to rovno na "basu". Na vašom mieste by som takéhoto zákazníka poslala "z krátkej cesty", aj keby mi platil milióny (nie je to normálne). Ale to je na vašom zvážení do akej miery ste ochotný riskovať svoju prácu a slobodu.
Naposledy upravil GabiZ : 30.01.13 at 10:58
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kenny82 Pozri príspevok
Dobrý deň

Robím etikety na nápoje respektíve na fľaše ,zákazník ma požiadal aby som mu vytvoril etiketu na víno s obrázkom Adolfa Hitlera . A dal mi za úlohu zistit či takáto etiketa nebude tresná ,propagácia hnutí alebo tak . Pod obrázkom samozrejme by bolo napísané že nić sa tým nepropraguje .Dakujem za informácie
Aj na škatutuľkách s cigaretami je napísané


0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Kolko ks etikiet?
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Mne nedá nepodotknúť či bol Hitler nejaký vinohradník, vinár alebo kieho.. čo by to malo za význam ho dať na fľašku s vínom.. veď to ku sebe vôbec nepasuje..
0 0
pepa78 pepa78

pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

...a mal by problém ten čo to vytlačil na objednávku alebo ten čo objednávku zadal ? Podľa mňa "b" je správne
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pepa78 Pozri príspevok
...a mal by problém ten čo to vytlačil na objednávku alebo ten čo objednávku zadal ? Podľa mňa "b" je správne
...a si o tom " B " presvedčený ???
Lebo ja teda nie ...

Keby sme šli do extrému , príklad :
Dám Ti objednávku na ukradnutie auta ...
Auto si ukradol , mne dodal ...splnil objednávku ...

Kto by bol súdený ???

"A " + " B " = B 2 ....obaja by sme boli odsúdený ( B 2 - basa pre oboch ) ...možno len taxa by bola iná ....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pepa78 Pozri príspevok
...a mal by problém ten čo to vytlačil na objednávku alebo ten čo objednávku zadal ? Podľa mňa "b" je správne
Namočení v prúsere by boli obidvaja.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Kenny82 Pozri príspevok
Dobrý deň

Robím etikety na nápoje respektíve na fľaše ,zákazník ma požiadal aby som mu vytvoril etiketu na víno s obrázkom Adolfa Hitlera . A dal mi za úlohu zistit či takáto etiketa nebude tresná ,propagácia hnutí alebo tak . Pod obrázkom samozrejme by bolo napísané že nić sa tým nepropraguje .Dakujem za informácie
A bude tvrdiť, že na obrázku je jeho dedko? Možno by to šlo. Veď Hitler mal dvojníkov. A možno aj má.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
pepa78 Pozri príspevok
...a mal by problém ten čo to vytlačil na objednávku alebo ten čo objednávku zadal ? Podľa mňa "b" je správne
A keby nesplnil tú objednávku, tak objednávateľ by tiež išiel "bručet"?
Naposledy upravil marjankaj : 30.01.13 at 12:38
0 0
subjekt6792 subjekt6792

subjekt6792 je offline (nepripojený) subjekt6792

GabiZ Pozri príspevok
A nie len Američanky, ale aj Slováka, v rakúsku boli zakázané..ale veď si to sami prečítajte na tomto linku:
http://vas.cas.sk/clanok/6355/hitler...-17-rokov.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať