Zavrieť

Porady

este raz dohoda

Ospravedlnujem sa,akosi som sa z toho schaosila :-) Mohli by ste mi prosim vysvetlit,ako vyzera vypocet vyplaty osoby na dohodu o VP, hruba mzda 3 000,- Sk, dotycny nieje samoplatca a nieje ani nikde inde zamestnany? To uz je jeho problem, ze pojde do basy, len ako to mam vypocitat. Nemala by som mu v tom pripade pocitat plne fondy? Kedze to je jeho jediny prijem,nezaklada mu ucast na kompletnom poisteni? A podla mna mu mozem dat aj podpisat vyhlasenie,kedze inde nepracuje,a tym padom nevyjde ani dan. Hlavne mi ide o tie fondy. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Z DOVP platí zamestnávateľ 0,8% úrazové poistenie do sociálky a dohodárovi sa zrazí iba daň.

    misa je offline (nepripojený) misa

    misa
    Ano, odvody plati iba zamestnavatel vo vyske 0,8%. Ak nema ziadne ine zamestnanie, moze podpisat vyhlasenie a nebude platit ziadnu dan.

    elenka je offline (nepripojený) elenka

    elenka
    alexxandra
    Ospravedlnujem sa,akosi som sa z toho schaosila :-) Mohli by ste mi prosim vysvetlit,ako vyzera vypocet vyplaty osoby na dohodu o VP, hruba mzda 3 000,- Sk, dotycny nieje samoplatca a nieje ani nikde inde zamestnany? To uz je jeho problem, ze pojde do basy, len ako to mam vypocitat. Nemala by som mu v tom pripade pocitat plne fondy? Kedze to je jeho jediny prijem,nezaklada mu ucast na kompletnom poisteni? A podla mna mu mozem dat aj podpisat vyhlasenie,kedze inde nepracuje,a tym padom nevyjde ani dan. Hlavne mi ide o tie fondy. Dakujem.
    Vy ako zamestnávateľ platít z dohody o vykonaní práce iba úrazové poistenie ako sú odpovede na vaš príspevok. Zamestnancovi vyplatíte odmenu bez 19 % dane. Dohodár si musí na zdravotné poistenie platiť sám - ak nie je evidovaný na úrade práce alebo ak nemá zamestnanie. Vymeriavacím základom pre neho na zdsavotné poistenie je v tomto prípade výška odmeny na dohode (najmenej z 3000,- Sk)
    Pekný deň !

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.