Zavrieť

Porady

čo s týmto - II. dôchodkový pilier?

Ak ide o prípad:
Takmer 10 rokov SZČO, vykazovaný nízky príjem, v posledných 3 rokoch nulové daňové priznanie. Bez povinnosti platiť odvody do sociálnej. Momentálne v januári zrušená živnosť a dotyčná nahlásená na Úrade práce ako nezamestnaná, teda bez nároku na materskú. Mesiac pred pôrodom, po narodení zažiada o rodičovský príspevok, vek 38 rokov. Má vystúpiť, alebo zostať v II. dôchodkovom pilieri?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
Zo stránky SP - informácia pre sporitelov, ktorí uvažujú s vystúpením z II. piliera "žiadosti neposielajte poštou"

http://www.socpoist.sk/aktuality-z-i...-/48411s54808c

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Xanti
radicka Pozri príspevok
...takže jednoznačná odpoveď je?
Prepáč ale jednoznačnú odpoved Ti nikto nenapíše, je to na každého rozhodnutí ... je predsa človek plnoletý, svojprávny tak sa rozhoduje sám .. a nie že tak jožko ferko mi povedali aby som zrušil , a durko a janko mi povedali že by som nechal ...
Môže každý vyjadriť iba svoj názor ale rozhodnutie je na tom ktorom človeku.

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

vratnik
Je to jednoznačné, z II. piliera dostanete len to čo ste tam vložili, nič viac. Nízkopríjmový, neplatič, nezamestnaný pre všetkých tých je II. pilier nevýhodný - pretože nikdy nenašetria na min dôchodok z II. piliera.

radicka je offline (nepripojený) radicka

radicka
...no a ked nahodou ziska dotycna celkom slusne zamestnanie na TPP dajme tomu do 2 rokov a odpracuje 10 - 15 rokov este, tak si nieco prispori v II. pilieri, nie? Ved este ani vtedy nebude dochodkovy vek.

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
radicka Pozri príspevok
...no a ked nahodou ziska dotycna celkom slusne zamestnanie na TPP dajme tomu do 2 rokov a odpracuje 10 - 15 rokov este, tak si nieco prispori v II. pilieri, nie? Ved este ani vtedy nebude dochodkovy vek.
AK je už tam, tak nech neodchádza.

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man marjankaj
radicka Pozri príspevok
...takže jednoznačná odpoveď je?
Nejde o to či vystúpiť alebo zostať. Podstatné je ukladať tam čo najviac. Teda sa snažiť o čo najvyšší príjem. Keď tam nič neuložíš, tak ani nič nedostaneš.

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

kopretinka
Tweety Pozri príspevok
AK je už tam, tak nech neodchádza.
Ja som po 6 rokoch odišla.Perspektíva vyššieho zárobku je nulová.

radicka je offline (nepripojený) radicka

radicka
...a ak tam teda zostane a v priebehu ďalších rokov sa veľmi v jej príjmovej situácii nič nezmení, v čom je teda výhoda tam zostať? Resp. ak nevystúpi, čo sa stane? Čo z toho pre ňu vyplynie?

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Katy a R
radicka Pozri príspevok
...a ak tam teda zostane a v priebehu ďalších rokov sa veľmi v jej príjmovej situácii nič nezmení, v čom je teda výhoda tam zostať? Resp. ak nevystúpi, čo sa stane? Čo z toho pre ňu vyplynie?
ak som dobre pochopila - tak čakáš dieťatko?
Od narodenia dieťatka budeš dôchodkovo poistená - poistné bude za teba platiť štát (ak sa prihlásiš samozrejme - treba ísť do SP s rodným listom) . takže aj keď by si nepracovala - tak bude za teba platiť štát . A nie je to až taký malý VZ! (60% zo VVZ) - určite lepší, ako majú mnohí v zamestnaní .
No a ak ostaneš v II. pilieri - tak SP bude z tohto VZ časť prostriedkov posielať tam. Ak nie - tak celý odvod ide do SP.
Naposledy upravil Katy a R : 30.01.13 at 18:04

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.