Zavrieť

Porady

Zabezpečenie stravy

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Zamestnávateľ so zamestnancom sa dohodli, že zam-ľ nezabezpečí obedy ani mu nedá stravné lístky. (je to vzájomná dohoda, nie po nátlaku).

Je to možné?

Príspevok na stravovanie, hodnota stravných lístkov nevstupuje do ZD pre DzP, však?

dakujem
Usporiadat
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
jaja99
1./ Ak sa zamestnanec vopred vzdá svojich práv je tento jeho úkon neplatný - § 17 ods. 1 Zákonníka práce
2./ Príspevok na stravovanie v naturálnej forme je oslobodené os dane z príjov FO u zamestnanca - § 5 ods. 7 b zákona 595/2003, a to bez ohľadu na zdroj krytia - to znamená, že je jedno, či zamestnávateľ platí len 55% alebo trebárs aj celý stravný lístok - teda keď časť úhrady ide zo zisku alebo zo sociálneho fondu.
Zam-c nastúpil do TPP 16.1.06. Ak by sa vzdal nároku napr. 18.1.06, považuje sa to ako "vopred sa vzdal svojich práv"??
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ajacik
Zam-c nastúpil do TPP 16.1.06. Ak by sa vzdal nároku napr. 18.1.06, považuje sa to ako "vopred sa vzdal svojich práv"??
Áno, považuje, pretože on má právo na zabezpečenie stravy za každý odpracovaný deň, nie iba v prvý deň prac. pomeru.
0 0
JDM JDM

JDM je offline (nepripojený) JDM

CHcem sa spýtať, či môžem spätne doplatiť zamestnancom nejakú výšku za stravovanie. Neposkytovali sme žiadne stravné lístky, ani nemáme možnosť zabezpečiť stravovanie v nejakej jedálni. Ak by som to chcela spätne urobiť, musím dať zamestnancovi napri. len 55% zo sumy 70,-- Sk, a on to má brať ako príjem, z ktorého treba zaplatiť daň? Nemám s tým skúsenosti, ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať