Zavrieť

Porady

Plat nepedagogických zamestnancov škôl v roku 2013

Ako riešite u vás navýšenie platov nepedagógov v školách od januára 2013? Z MŠ SR sa nám ozvali , že to nie je v ich kompetencii a vyhovárali sa jeden na druhého. Prehadzujú si to ako horúci zemiak. Zdá sa , že peniaze na to dajú, ale ako to urobiť v praxi? Mám ku každému jednému tarifnému platu pripočítavať 5%? Alebo to dať do príplatkov? Je koniec mesiaca a my nevieme čo robiť.Nakoniec to vyzerá tak, že nedostaneme nič.
Usporiadat
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Je to pre všetkých zamestnancov v rámci originálnych kompetencií, t.j. pre pedagogických aj nepedagogických. Usmernenie hovorí: "Uvoľňujú sa prostriedky pre VÚC a obce na 5% zvýšenie platových taríf pedagogických a odborných zamestnancov škôl a školských zariadení a na zvýšenie platov pre nepedagogických zamestnancov regionálneho školstva".
0 0
MajaJ MajaJ

MajaJ je offline (nepripojený) MajaJ

Tak s týmto názorom súhlasím. Robím upratovačku na strednej škole v Trnave. Minulý rok bola moja mzda približne 320 eur v čistom. Bol v tom zarátaný aj osobný príplatok. Tento rok sme museli podpísať dokument " Oznam o výške a zložení funkčného platu" kde je zahrnutá čisto mzda, bez akýchkoľvek príplatkov. Moja čistá mzda je 303 eur. Takže zarobím ešte menej. Keď som sa spýtala, kde je to zvýšenie platu, tak mi povedali, že na to nie sú peniaze. Stále sa nám vyhrážajú, že je nadbytok nepedagogických zamestnancov. Na škole je nás spolu necelých 40 ľudí, ale máme 2 účtovníčky. Čo je podľa mňa zbytočné a plat sa mohol rozdeliť medzi zamestnancov. Tá jedna by sa nemusela prepustiť a ísť na úrad práce, má už totiž dávno nárok na dôchodok.
Najhoršia je na tom tá bezmocnosť. Malý človek si nedokáže pomôcť a tý hore na nás z vysoka kašlú. Hlavne že oni majú plné vrecká.
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Prosím Vás, potrebujem vyučtovať obci 5 % navýšenie pre pedag. zam.. Viem, že je to v položke TP ale ako mám vyučtovať prostriedky, ktoré mi prišli na to navýšenie. Počítať do toho aj náhrady, aj odvody... ako to robíte?
0 0
silviad silviad

silviad je offline (nepripojený) silviad

Keď má pedagóg dovolenku alebo náhrady premietne sa to aj tam. Každý mesiac vystavíme tabuľku s presným rozpisom koľko je 5% zvýšenie v TP, čerpaná dovolenka, osobné prekážky. Potom k tomu napočítame odvody ZP a SP zvlášť po riadkoch ( NP,SP atď.)
2 0
Veronika Gabrielova Veronika Gabrielova
Sme súkromná materská škôlka. Rada by som sa informovala. Prišlo nám oznámenie o finančnom navýšení tarifných platov vo výške 5% za obdobie I a II. Q 2013. Zamestnanci majú hrubú mzdu vyššiu ako je dané v príloh č. 7 o tarifných platoch. Majú mzdu 630 Eur. Potrebovala by som vedieť, či im môžem navyýšiť mzdu o 5% aj nepriek tomu, že majú takú hrubú mzdu a potom ako to urobiť? Teraz vo výplate za 10-2013, im urobiť zvýšenie za 6 mesiacov a dať do osobných príplatkov? Budem vďačná za každú radu.
Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať