Zavrieť

Porady

Prijem pod 1822 - nepodavam dan.priznanie rok 2012 ?

Som SZCO , moj príjem je u 2012 je nižší ako 1822,37 eur, nemusím teda podavať dan.priznanie za rok 2012 ? A teda nemusím nič vypisovať, nemsuim poslať žiadny oznam na danový úrad ? Ide mi o to, že ak nepošlem nič, aby ma danováci neskor nenahanali že prečo som im neposlal nejaké tlačivo,alebo oznamenie . Dakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sedilachim Pozri príspevok
este jedna otazka,
ak som v roku 2012 dostala dotaciu od uradu prace na podnikanie,(na ucet mi bola zaslana v plnej vyýske)
tak do mojho prijímu- teda do 1822,37 euro - ju zapocitam celu? alebo len tu cast ktorú som uz na nieco pouzila v roku 2012?
Len tú časť, ktorú si aj použila.
0 0
sedilachim sedilachim

sedilachim je offline (nepripojený) sedilachim

dakujem
0 0
sedilachim sedilachim

sedilachim je offline (nepripojený) sedilachim

este nieco,
a v JU je ta dotacia tiez ako moj príjem? uctovnicka to dala hned aj ako vydavok
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sedilachim Pozri príspevok
este jedna otazka,
ak som v roku 2012 dostala dotaciu od uradu prace na podnikanie,(na ucet mi bola zaslana v plnej vyýske)
tak do mojho prijímu- teda do 1822,37 euro - ju zapocitam celu? alebo len tu cast ktorú som uz na nieco pouzila v roku 2012?
vedieš účtovníctvo, alebo si uplatňuješ paušálne výdavky ?
Aké si mal príjmy=tržby z podnikania za rok 2012 ?
Kolko si minul z dotácie v súlade s podn.plánom?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

sedilachim Pozri príspevok
este jedna otazka,
ak som v roku 2012 dostala dotaciu od uradu prace na podnikanie,(na ucet mi bola zaslana v plnej vyýske)
tak do mojho prijímu- teda do 1822,37 euro - ju zapocitam celu? alebo len tu cast ktorú som uz na nieco pouzila v roku 2012?
záleží od toho - aké výdavky uplatňuješ .. treba zadať údaje všetky hneď ..
0 0
sedilachim sedilachim

sedilachim je offline (nepripojený) sedilachim

vediem JU, neuplatnujem si pausalne vydavky
tržby boli cca 1200
z dotacie som minula 450
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

sedilachim Pozri príspevok
vediem JU, neuplatnujem si pausalne vydavky
tržby boli cca 1200
z dotacie som minula 450
tak súčet je tvoj príjem .. a ešte doplním, že na tvojom mieste by som DP podala - (dotácia) . Ale máš učtovníčku, tá to iste lepšie ovláda
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

možno by sa oplatili aj paušálne výdavky a zdaniť celú dotáciu.. aká bola výška príspevku?
0 0
sedilachim sedilachim

sedilachim je offline (nepripojený) sedilachim

2600 euro
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

sedilachim Pozri príspevok
2600 euro
a ešte kedy vznikla živnosť a výšku odvodov
0 0
sedilachim sedilachim

sedilachim je offline (nepripojený) sedilachim

1.10.2012 - odvody - 2x ZP minimalne
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

sedilachim Pozri príspevok
1.10.2012 - odvody - 2x ZP minimalne
pri použití paušálu by vyšiel nedoplatok na zdravotnom poistení cca 60 eur a aj preddavky by boli vyššie..
0 0
sedilachim sedilachim

sedilachim je offline (nepripojený) sedilachim

este sa len chcem uistit
manzel vo svojom danovom priznamí si uplatnuje nezdanitelnu cast na manzelku, vzdy treba znizit NC o príjem manzelky ? - je jedno ci podala alebo nepodala danove priznanie(prijem do 1822) ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sedilachim Pozri príspevok
este sa len chcem uistit
manzel vo svojom danovom priznamí si uplatnuje nezdanitelnu cast na manzelku, vzdy treba znizit NC o príjem manzelky ? Áno, vždy. A - je jedno ci podala alebo nepodala danove priznanie(prijem do 1822) ? Je.
V texte.
0 0
SSAndrea SSAndrea

SSAndrea je offline (nepripojený) SSAndrea

optimistka, pre ktorú účtovníctvo je nielen práca ale aj záľuba. A dúfam, že aj s pomocou Porady budem stále múdrejšia, múdrejšia a múdrejšia ...viac
Dobrý deň, študent VŠ v roku 2012 poberal príjmy od Etarget a Google (vytvoril si internetovú stránku, na ktorej boli zverejnené reklamy iných klientov) a za toto dostal príjmy v celkovej sume 1200 € /7 platieb za celý rok/. Teraz sa prišiel spýtať čo s tým. Živnosť samozrejme založenú nemal. Viem, že mal živnosť založiť a mal sa tiež registrovať k DPH a službu dodaniť. Spätne sa to opraviť nedá. Uvažujem správne, keďže príjem nepresiahol 1822 €, tak je lepšie nepodať DP a teda na seba ani neupozorňovať. Ak by sa rozhodol podať DP, tak to uvediem do § 8 a len sumu nad 500,- € a vyplynú mu z toho aj nedoplatky na ZP. Ďakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať