Zavrieť

Porady

Prihláška do ZP pri dohode o pracevnej činnosti - pravidelný príjem

Prosím vás kedy mám prihlasovať dohodára ak neviem, ktoré dni bude robiť? A to mám robiť prihlášku po každom mesiaci či ako?
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mondes Pozri príspevok
Mila a to zvýraznené čo znamená. Ty píšeš, že sa nahlasujú odpracované dni, no veronika tvrdí niečo iné.
akým kódom hlásiš nedopracované dni do ZP????? žiadnym.....

prihlasuje sa dohodár na výkon práce kódom Z 2D v intervale od - do ukončenie, odhlasenie je = K 2D
na dni keď nepracuje nie je prihlásený uvedeným zamestnávateľom ......
ako to napísala Veronika????? to vysvetlí ona sama najlepšie
idem pozrieť znenie zákona......
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

OK, ešte mi vysvetlí, načo sa musia do konca nasl. mesiaca hlásiť odpracované dni, keď ak dohodár pracuje napr. 3 dni v týždni, tak po každých tých troch dnoch ho zamestnávateľ zo ZP odhlasuje. Takže to, koľko dní odpracoval predsa má ZP v evidencii, nie? Ďakujem.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mondes Pozri príspevok
OK, ešte mi vysvetlí, načo sa musia do konca nasl. mesiaca hlásiť odpracované dni, keď ak dohodár pracuje napr. 3 dni v týždni, tak po každých tých troch dnoch ho zamestnávateľ zo ZP odhlasuje. Takže to, koľko dní odpracoval predsa má ZP v evidencii, nie? Ďakujem.
trochu to pletieš.....
odpracované dni hlási ZĽ stále do posledného dňa nasledujúceho mesiaca.....
a predtým do 8. dní prvý prac. deň ....
a posledný pracovný deň pri ukončení dohody.....
Naposledy upravil Mila123 : 10.02.13 at 16:05
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

No veď. Ale skúsim príklad.
Dohodár odpracuje v januári 10 dní, vo februári 10 atd, až do ukončenia dohody. Po každých 10 tich dňoch ho musí zamestnávateľ odhlásiť so ZP a dohodár sa prihlasuje ako samoplatiteľ a ním zostane až do februára, kedy opáť ho zamestnávateľ prihlási na 10 dní a po nich odhlási. Takže ak zamestnávateľ stále takto odhlasuje a prihlasuje, tak ZP predsa vie, že koľko má ten dohodár odpracované a koľko neodpracované dni. Tak načo má ešte do posledného dňa nasl. mesiaca hlásiť odpracované dni?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mondes Pozri príspevok
No veď. Ale skúsim príklad.
Dohodár odpracuje v januári 10 dní, vo februári 10 atd, až do ukončenia dohody. Po každých 10 tich dňoch ho musí zamestnávateľ odhlásiť so ZP a dohodár sa prihlasuje ako samoplatiteľ a ním zostane až do februára, kedy opáť ho zamestnávateľ prihlási na 10 dní a po nich odhlási. Takže ak zamestnávateľ stále takto odhlasuje a prihlasuje, tak ZP predsa vie, že koľko má ten dohodár odpracované a koľko neodpracované dni. Tak načo má ešte do posledného dňa nasl. mesiaca hlásiť odpracované dni?
nepozerala som ZP, ale myslím si, že ani dohodár nesmie pracovať 10 dní v celku.....(iba v tom prípade, že vieš, že na víkendy sa nemá odhlasovať).......

dohoda začína 05012013
prvýkrát odpracuje 07 01 2013 do 17 01 2013
prihlasujem dohodára do 15 01 2013 kódom 2D a Z ako začiatok
potom mám až povinnosť do 28 02 2013 nahlásiť.....
17 01 2013 2D K - ako koniec

druhý turnus v práci od 28 01 2013 do 08 02 2013
nahlasujem ( do 28 02 2013 ) 2D Z 28 01 2013
a do 31 03 2012 2D K 08 02 2013


atď....
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Aha, už konečne tomu chápem. Srdečná vďaka.
0 0
Tada11 Tada11

Tada11 je offline (nepripojený) Tada11

Čo robiť v prípade, že je dohodár v evidencii uchádzačov o zamestnanie alebo na materskej?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Tada11 Pozri príspevok
Čo robiť v prípade, že je dohodár v evidencii uchádzačov o zamestnanie alebo na materskej?
vykazovanie pre ZP je rovnaké pre dohodárov (okrem D, ID, študentov na DoBPŠ), nie sú iné pravidlá , pre všetkých rovnako.....
0 0
Tada11 Tada11

Tada11 je offline (nepripojený) Tada11

Ale dohodár samusí aj v tomto prípade prihlasovať do ZP ako samoplatiteľ na dni, ktoré nepracuje?
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Je mi z tých dohodárov do plaču... Mám predavačku na dohodu - robí iba 2 hod denne. Keď som ju nahlásila do všzp v januári - dohoda trvá od r.2012 naďalej, dnes mi prišiel chybový protokol od všzp, že tam poistená nie je. Myslela som, že ju rozdrapím... ale čo ďalej? Je poistená v Dôvere, ako teraz z prihláškou? To že som v omeškaní, viem, ale chcem to dať na správnu mieru. Mám ju prihlásiť podľa dochádzky, ktorú už mám za január alebo k poslednému dňu v mesiaci? Pri prihláške podľa dochádzky mi ju vypíše ku koncu každého týždňa 2D K a v pondelok 2D Z. Je to v poriadku? A ako ďalej? Som z toho zmätená, poraďte prosím...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať