Zavrieť

Porady

Daňové priznanie tlačivo B

Prosím o radu, chcem si overiť, či správne vypĺňam daň.priznanie B:
SZČO nie je platcom odvodov do SP, platí len odvody do ZP. V DP si uplatňuje "paušálne 40 % výdavky", odvody do ZP si neuplatňuje vo výdavkoch, aby mu nevyšla strata. Na str.3 DP pod tabuľkou č. 1 - preukázateľne zaplatené poistné na ZP neuvádzam nič, nakoľko odvody ZP nie sú zahrnuté vo výdavkoch?
Na str. 12 v r. 10 uvádzam skutočne uhradené preddavky na ZP, ktoré sa týkajú roku 2012, t.j. vrátane
úhrady 8.1.13 za december 2012, bez výsledku ročného zúčtovania?
Ďakujem.
Usporiadat
zzuzzka.p zzuzzka.p

zzuzzka.p je offline (nepripojený) zzuzzka.p

Dobrý deň,
som zamestnaná kde mám riadne príjem a aj SZČO. Keď som si teraz robila elektronicky daňové priznanie tak mi vychádza dosť veľa platiť. To príjem od zamestnávateľa nemám automaticky zdanený každý mesiac? Pretože tu mi naťahalo sumu a nakoniec zisťujem, že mám doplatiť 350€ dane. Alebo niečo zle zadávam do daňového priznania?
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
To je trošku komplikované.
Ak si si v zamestnaní uplatňovala nezdaniteľnú časť na seba, tak teraz vlastne zdaňuješ príjem-zisk zo SZČO celý, už si z neho nemáš čo odpočítať, keďže si si nezd.časť odpočítala v mzde od zamestnávateľa.
0 0
zzuzzka.p zzuzzka.p

zzuzzka.p je offline (nepripojený) zzuzzka.p

kn-alka Pozri príspevok
To je trošku komplikované.
Ak si si v zamestnaní uplatňovala nezdaniteľnú časť na seba, tak teraz vlastne zdaňuješ príjem-zisk zo SZČO celý, už si z neho nemáš čo odpočítať, keďže si si nezd.časť odpočítala v mzde od zamestnávateľa.

Ďakujem za odpoveď a ano v noci sa mi to nejak odležalo v hlave a je to naozaj tak. U zamestnávateľa som si uplatňovala odpočítateľnú položku a tým pádom mi to tak vychádza.
Čiže ak si neuplatním u zamestnávateľa napr. bonus u detí tak si ich uplatním ako SZČO?
Správne som to pochopila?
Ďakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

zzuzzka.p Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď a ano v noci sa mi to nejak odležalo v hlave a je to naozaj tak. U zamestnávateľa som si uplatňovala odpočítateľnú položku a tým pádom mi to tak vychádza.
Čiže ak si neuplatním u zamestnávateľa napr. bonus u detí tak si ich uplatním ako SZČO?
Správne som to pochopila?
Ďakujem

áno, ale môže nastať situácia, keď by si mohla prísť o DB......
0 0
zzuzzka.p zzuzzka.p

zzuzzka.p je offline (nepripojený) zzuzzka.p

A môžem vedieť prečo by som oň mohla prísť?
Aha už som čítala odpoveď :-) Ďakujem za každú radu
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

zzuzzka.p Pozri príspevok
A môžem vedieť prečo by som oň mohla prísť?
pracuješ a v práci nedosiahneš príjem do 1/2 nčzd, z dôvodu, napr. ochorenia a z podnikania budeš mať stratu....ak v tomto prípade, by si mala DB vyplácaný cez zamestnanie, t.j. mesačne i keby bol príjem do / nčzd nemusela by si vrátiť DB

ak by si si ho nedala vyplácať mesačne, prišla by si oň....
1 0
Siporka Siporka

Siporka je offline (nepripojený) Siporka

Prosím o radu,
01-04/2012 mandátna zmluva /zriaďovacie záležitosti/ a od 05-12/2012 živnosť. Mandátna zmluva /zriaďovanie záležitosti/ patrí do § 8 ods. 1 pism. a/? Nemožno uplatňovať NČZD ani žiadné výdavky, treba celú sumu zdaniť?
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahojte, ja by som mala dve otazočky, ak by ste mi poradili budem rada.
1. prečítala som si celu tuto temu, cize na str.12 idu skutočne zaplatene poistne v r.2012 bez nedoplatku/preplatku z ročn.zúčtovania. Ale ide mi o str. 3 pod tabuľkou socialne a zdravotne poistenie, tam sa uvadza pripadny aj nedoplatok alebo preplatok z RZ?
2. v DP B mi vyjde ze ma danovy bonus a preplatok z dane zaplat.zo zavisl.činnosti, ale do potvrdenia mi dava len danovy preplatok a danovy bonus tam nie je. Je to dobre? Nemal by davat danovy preplatok + danovy bonus?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nikulik Pozri príspevok
Ahojte, ja by som mala dve otazočky, ak by ste mi poradili budem rada.
1. prečítala som si celu tuto temu, cize na str.12 idu skutočne zaplatene poistne v r.2012 bez nedoplatku/preplatku z ročn.zúčtovania. Ale ide mi o str. 3 pod tabuľkou socialne a zdravotne poistenie, tam sa uvadza pripadny aj nedoplatok alebo preplatok z RZ?
2. v DP B mi vyjde ze ma danovy bonus a preplatok z dane zaplat.zo zavisl.činnosti, ale do potvrdenia mi dava len danovy preplatok a danovy bonus tam nie je. Je to dobre? Nemal by davat danovy preplatok + danovy bonus?
1. preplatok z RZZP je zdanený, nevplýva na základ dane.

2. daňový bonus sa neuvádza v potvrdení o podaní DP. Jeho výšku nájdeš v riadkoch DP. Nezabudni vyplniť odd. XI. (spôsob výplaty, dátum podpis)
1 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

veronikasad Pozri príspevok
1. preplatok z RZZP je zdanený, nevplýva na základ dane.

2. daňový bonus sa neuvádza v potvrdení o podaní DP. Jeho výšku nájdeš v riadkoch DP. Nezabudni vyplniť odd. XI. (spôsob výplaty, dátum podpis)
Ďakujem veľmi pekne
0 0