Zavrieť

Porady

Zrušenie živnosti, dlh v zdravotnej poisťovni a zamestnanie

Zdravím, mám živnosť, ale aj nejaký dlh v zdravotnej poisťovni, no bohužiaľ nie je malý..od budúceho týždňa mám možnosť sa zamestnať a nechcem nad ničím váhať, len by ma zaujímalo či je to vlastne možné. Ide o to, že ak zruším živnosť a dostanem zmluvu od budúceho zamestnávateľa, či musím povinne vyplatiť dlh v zdravotnej poisťovni, aby mi tú zmluvu evidovali na úrade práce. Alebo by to malo byť bez problému. A mám ísť so zmluvou vlastne na úrad práce? aj na zdravotnú a soc. poisťovňu? vôbec už neviem ako to pred tým, než som mala živnosť prebiehalo. Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    čo má spoločné tvoje podnikanie , budúce zamestnanie a UP?

    zamestnávateľ ť aprihlási do SP i ZP, nemáš žiadnu povinnosť....
    iba povinnosť vyplatiť dlh v ZP, najlepšie by bolo keby si sa s nimi dohodol, inak ti na dvere bytu zabúcha exekútor.......

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    doterajší dlh z podnikania budeš musieť vyplatiť...,aj ked rušíš živnosť...
    trénuješ na Bičana????( nech sa za Teba poraďáci nehanbia)........

    Hakika je offline (nepripojený) Hakika

    Hakika
    Nerozumiem, co ma urad prace s tvojou pracovnou zmluvou ? Normalne sa zamestnas, zivnost zrusit mozes, ale dlhov sa nezbavis. Treba sa dohodnut so zdravotou poistovnou na nejakom rozumnom splatkovom kalendari.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Simona Frnková Pozri príspevok
    Zdravím, mám živnosť, ale aj nejaký dlh v zdravotnej poisťovni, no bohužiaľ nie je malý..od budúceho týždňa mám možnosť sa zamestnať a nechcem nad ničím váhať, len by ma zaujímalo či je to vlastne možné. Ide o to, že ak zruším živnosť a dostanem zmluvu od budúceho zamestnávateľa, či musím povinne vyplatiť dlh v zdravotnej poisťovni, aby mi tú zmluvu evidovali na úrade práce. Alebo by to malo byť bez problému. A mám ísť so zmluvou vlastne na úrad práce? aj na zdravotnú a soc. poisťovňu? vôbec už neviem ako to pred tým, než som mala živnosť prebiehalo. Ďakujem za odpovede
    Ak si nebol evidovaný na UP, nie je nutné zmluvu nosiť na UP.
    ďakujem vám veľmi pekne za odpovede..takže aj keď zruším živnosť, tak nemusím ísť na soc. poisťovňu to oznámiť, ale vlastne to za mňa urobí ten zamestnávateľ tým, že ma zamestná? Splátkový kalendár si určite chcem poriešiť, snáď už budem môcť lebo prvý krát mi tetuška povedala, že na splátkový kalendár dlhujem ešte malú sumu.. áááno, aj toto je možné

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Simona Frnková Pozri príspevok
    ďakujem vám veľmi pekne za odpovede..takže aj keď zruším živnosť, tak nemusím ísť na soc. poisťovňu to oznámiť, ale vlastne to za mňa urobí ten zamestnávateľ tým, že ma zamestná? Splátkový kalendár si určite chcem poriešiť, snáď už budem môcť lebo prvý krát mi tetuška povedala, že na splátkový kalendár dlhujem ešte malú sumu.. áááno, aj toto je možné
    Ak si povinný platitel odvodov do SP, musíš pri zrušení živnosti (po odovzdaní kartičky DIČ na DU), odhlásiť sa v SP na reg.liste FO.
    V prvom príspevku si sa pýtal, či do SP máš isť s pracovnou zmluvou - túto povinnosť nemáš.

    Zrušenie živnosti, dlh v zdravotnej poisťovni a zamestnanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.