Zavrieť

Porady

Platba kartou

V PU: ak bolo hradené (trebárs platené PHM na čerpacej stanici) platob. kartou

výpis z účtu - 261/221,
aký doklad?? - 518/261 (v deň platenia kartou).

Ďakujem

feap1
V PU: ak bolo hradené (trebárs platené PHM na čerpacej stanici) platob. kartou

výpis z účtu - 261/221,
aký doklad?? - 518/261 (v deň platenia kartou).

Ďakujem
čERPANIE KARTOU: 335/221, doklad v pokladni : 501/343/335.
Účet 261 používame iba na prevod peňazí medzi finančnými účtami a nie pri platbe kartou.

feap1
V PU: ak bolo hradené (trebárs platené PHM na čerpacej stanici) platob. kartou

výpis z účtu - 261/221,
aký doklad?? - 518/261 (v deň platenia kartou).

Ďakujem
Ja som si vytvorila v okruhu DF nový rad PK a každý bloček si príjmem ako fa. V tom okruhu som si nastavila účet 261. Pri spracovaní výpisov tieto bločky potom uhrádzam ako faktúry. Pričom ako variabilný symbol používam dátum na bločku (ten uvádza aj banka). Toto je však možné, len ak nie je veľa takto platených bločkov. A neviem v akom programe účtujete, či to dovoľuje. OMEGA to dovoľuje a je to úplne jedoduché.

Tweety
čERPANIE KARTOU: 335/221, doklad v pokladni : 501/343/335.
Účet 261 používame iba na prevod peňazí medzi finančnými účtami a nie pri platbe kartou.
Doklad nemôžeme dať medzi doklady pokladne, nakoľko sme z nej peniaze nevytiahli. A aký účet sa použije je jedno, ide len o zúčtovanie. Môže sa použiť aj 335 ak to dlžíme zamestnancovi, 365 ak to dlžíme spoločníkovi a trebárs aj 261, účtovne to nič neovplyvní.

V PU
ak uskutočním platbu platobnou kartou (napr. za PHM na pumpe)

výpis z BU: 261/221
aký doklad?: 518/261 (v deň tankovania)

Ďakujem

Máš to dvakrát.

feap1
V PU
ak uskutočním platbu platobnou kartou (napr. za PHM na pumpe)

výpis z BU: 261/221
aký doklad?: 518/261 (v deň tankovania)

Ďakujem
ja sice nechcem protirecit p. Cenigovej, ale podla mna ucet 261 je na prevod penazi, z mojho uctu do mojich ruk, pripadne naopak... Aj postupy hovoria, ze sa tu uctuju peniaze na ceste, nic viac. Len komentar v zelenej knizke spomina platobne karty... Asi ma vela z poradakov za to ukamenuje, hmmm protirecit biblii...

ja uctuje PK cez 379 - ine zavazky:
1/ platim kartou, vznika zavazok 501/379
2/ odide z uctu, uhrada zavazku 379/221

ja namiesto účtu 379 používam 325.
Naposledy upravil lenkak : 02.03.06 at 17:16 Dôvod: 2x
Usporiadat
Učímsa Učímsa

Učímsa je offline (nepripojený) Učímsa

Dobrý den, prosím, ak môj klient stratil k bločku z pokladne výpis z terminálu, nie je to postačujúci podklad pre zaúčtovanie? Bol by problém pri danovej kontrole? Vopred dakujem
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Učímsa Pozri príspevok
Dobrý den, prosím, ak môj klient stratil k bločku z pokladne výpis z terminálu, nie je to postačujúci podklad pre zaúčtovanie? Bol by problém pri danovej kontrole? Vopred dakujem
určite to nie je problém, doklad s vyčíslenou DPH máte a na výpise bude potvrdená platba
0 0